Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: torsdag 12 november 2015

Långa

8 700 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:09:347:59
2Simon SmedbergIFK Göteborg1:10:10+0:368:03
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:10:28+0:548:05
4Emil SvenskStora Tuna OK1:11:14+1:408:11
5Oskar LeinonenOK Kolmården1:11:20+1:468:11
6Simon HectorSnättringe SK1:11:25+1:518:12
7Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:11:52+2:188:15
8Martin AhlbergerHestra IF1:11:53+2:198:15
9Raffael HuberGöteborg-Majorna OK1:12:47+3:138:21
10Jerker LysellRehns BK1:12:50+3:168:22
11Anton ForsbergLånghundra IF1:13:07+3:338:24
12Fredrik MattssonOK Kåre1:14:16+4:428:32
13Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK1:14:40+5:068:34
14Johan HögstrandIFK Göteborg1:14:57+5:238:36
15Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:15:33+5:598:41
16Max Peter BejmerIFK Göteborg1:15:38+6:048:41
17Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:15:56+6:228:43
18Filip GrahnHestra IF1:16:42+7:088:48
19Jesper SvenskStora Tuna OK1:17:56+8:228:57
20Marcus MillegårdSävedalens AIK1:18:37+9:039:02
21Eskil KinnebergIFK Göteborg1:19:11+9:379:06
22Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:19:45+10:119:10
23Peter ÖbergOK Hällen1:20:13+10:399:13
24Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:20:20+10:469:14
25Arvid VågIFK Göteborg1:20:53+11:199:17
26Erik Folkesson BlomIFK Mora OK1:21:24+11:509:21
27Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:22:10+12:369:26
28Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:22:15+12:419:27
29Jesper SjögrenOK Kullingshof1:22:16+12:429:27
30Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:23:48+14:149:37
31Fredrik LöwegrenIFK Göteborg1:24:14+14:409:40
32Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:24:48+15:149:44
33Simon LarssonSävedalens AIK1:24:52+15:189:45
34John PerssonIFK Göteborg1:26:13+16:399:54
35William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:27:42+18:0810:04
36Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:29:27+19:5310:16
37Henrik LundgrenSävedalens AIK1:30:27+20:5310:23
38Gustav BoquistIK Uven1:33:51+24:1710:47
Helena JanssonOK Ravinendiskvalificerad
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborgej godkänd
Simon ImarkTullinge SKej godkänd
Tobias LindellVänersborgs SKej godkänd
Martin LarssonHestra IFej godkänd
Petter JönssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Albin RidefeltOK Linnéej godkänd
Kevin StåhlOK Hammarenej godkänd
Gustav BergmanOK Ravinenej godkänd
Remi DuboisIFK Göteborgej godkänd
Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattias NilssonVänersborgs SKej godkänd
Rickard BörjessonVänersborgs SKej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Ilya BeliankaSävedalens AIKutgått
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej start
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan

5 400 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NärhiIFK Göteborg54:5110:09
2Mattis HallbergIK Uven55:19+0:2810:14
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK56:07+1:1610:23
4Amilia BjörklundSävedalens AIK56:27+1:3610:27
5Miri Thrane ØdumOK Pan Århus57:20+2:2910:37
6Niklas GustafssonOK Tisaren57:26+2:3510:38
7Kirsi NurmiIFK Göteborg57:27+2:3610:38
8Jonatan AronssonOK Tisaren57:38+2:4710:40
9Johan PerssonHagaby GoIF Örebro58:02+3:1110:44
10Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK58:12+3:2110:46
11Rikard PentonenIFK Göteborg59:39+4:4811:02
12Elin MånssonIFK Göteborg1:00:44+5:5311:14
13Sara HagströmFalköpings AIK OK1:00:55+6:0411:16
14Linnéa GolsäterEksjö SOK1:01:29+6:3811:23
15Isia BassetOK Denseln1:01:49+6:5811:26
16Lilian ForsgrenOK Tisaren1:02:12+7:2111:31
17Andrea SvenssonOK Tisaren1:02:46+7:5511:37
18Sanna FastEksjö SOK1:02:51+8:0011:38
19Rassmus AnderssonOK Linné1:02:59+8:0811:39
20Lovisa PerssonOK Tisaren1:04:58+10:0712:01
21Sara JonssonOK Orion1:05:11+10:2012:04
22Erik AderstedtKungälvs OK1:05:54+11:0312:12
23Frida BakkmanIFK Lidingö SOK1:06:24+11:3312:17
24Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:07:26+12:3512:29
25Jennie AnderssonHalden SK1:08:02+13:1112:35
26Alva OlssonLinköpings OK1:08:35+13:4412:42
27Johan NilssonSävedalens AIK1:09:30+14:3912:52
28Björn GrothKungälvs OK1:10:38+15:4713:04
29Anders ArfwedsonFrölunda OL1:15:47+20:5614:02
30Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:16:52+22:0114:14
31Annika BjörkOK Linné1:17:03+22:1214:16
32Mats TroengOK Linné1:18:13+23:2214:29
33Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:00+25:0914:48
34Stefan MårtenssonFrölunda OL1:28:12+33:2116:20
35Filippa SpånérSävedalens AIK1:29:41+34:5016:36
36Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:32:44+37:5317:10
37Johan LarssonOK Skogshjortarna1:33:05+38:1417:14
Anna BachmanIFK Lidingö SOKdiskvalificerad
Ulf SundinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik BrusSävedalens AIKej godkänd
Andreas KarlssonSävedalens AIKej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Richard SottFrölunda OLej godkänd
Kristin LöfgrenVaregg Fleridrettej godkänd
Maja AlmOK Pan Århusej godkänd
Joakim AntonssonOK Löftanej godkänd
Stefan SjöblomFrölunda OLej godkänd
Johanna ÖbergRyda SKej godkänd
Martin Lindsjö SmåBSävedalens AIKej godkänd
David DjurbäckSävedalens AIKej godkänd
Jonas HöijerSävedalens AIKej godkänd
Peter AspIFK Göteborgej godkänd
Immanuel StensötaFrölunda OLej start
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej start

Korta

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia StuhlhoferOK Landehof44:3912:45
2Göran StuhlhoferOK Landehof45:09+0:3012:54
3Johan ÅbergOK Landehof45:15+0:3612:55
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK46:26+1:4713:16
5Francesca DeNardisIFK Göteborg55:59+11:2015:59
6Per-Martin JohanssonIF Rigor1:14:59+30:2021:25
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Helena StensötaFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser