Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 4 och GMOK Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 4 och GMOK Natt-KM
Arrangörsorganisationer: Göteborg-Majorna OK / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 26 november 2015

D20

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK40:4610:03
Nicola BlatchfordGöteborg-Majorna OKej start

D14

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK33:2911:32
2Klara BourneGöteborg-Majorna OK40:23+6:5413:55

H14

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK24:508:33
2Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK56:31+31:4119:29
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LöfGöteborg-Majorna OK22:449:47

D10

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK20:018:51
2Carin LöfGöteborg-Majorna OK20:15+0:148:57
3Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK34:38+14:3715:19

D45

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK52:5413:03
2Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK57:07+4:1314:06
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

H55

5 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK43:498:29
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK46:18+2:298:58
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK46:35+2:469:01
4Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:28:32+44:4317:09
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd

Långa

9 010 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK56:146:14
2Marcus MillegårdSävedalens AIK59:36+3:226:36
3Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK59:46+3:326:38
4Oskar LeinonenOK Kolmården59:55+3:416:39
5Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:00:01+3:476:39
6Filip GrahnHestra IF1:00:09+3:556:40
6Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:00:09+3:556:40
8Henrik HåkanssonOK Kolmården1:00:23+4:096:42
9Remi DuboisIFK Göteborg1:00:24+4:106:42
10Raffael HuberGöteborg-Majorna OK1:01:21+5:076:48
11Tobias AnhoffGöteborg-Majorna OK1:08:34+12:207:36
12Fredrik MattssonOK Kåre1:10:58+14:447:52
13Mattis HallbergIK Uven1:11:02+14:487:53
14Kevin StåhlOK Hammaren1:11:19+15:057:54
15Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:12:19+16:058:01
16Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:12:37+16:238:03
17Ilya BeliankaSävedalens AIK1:13:52+17:388:11
18Gustav BoquistIK Uven1:15:14+19:008:20
19Adam KazdaGöteborg-Majorna OK1:37:18+41:0410:47
20Andreas NikolaussonVisborgs OK1:49:15+53:0112:07
Max Peter BejmerIFK Göteborgej godkänd
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej godkänd
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborgej godkänd
Erik Folkesson BlomIFK Mora OKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Jonas MerzOK Tisarenej godkänd
Tobias NobornIFK Göteborgej godkänd
Albin PetterssonOK Tisarenej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fredrik LöwegrenIFK Göteborgej start
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej start
John PerssonIFK Göteborgej start

Mellan

6 580 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas SølbergIFK Göteborg43:336:37
2Anna NärhiIFK Göteborg46:05+2:327:00
3Lilian ForsgrenOK Tisaren46:58+3:257:08
4Kirsi NurmiIFK Göteborg47:50+4:177:16
5Albin ClaessonSävedalens AIK47:54+4:217:16
6Victor AxbomOK Landehof48:01+4:287:17
7Ellinor TjernlundOK Vilse 8748:05+4:327:18
8Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK48:09+4:367:19
9Sara HagströmFalköpings AIK OK48:13+4:407:19
10Johan PerssonHagaby GoIF Örebro48:33+5:007:22
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK48:37+5:047:23
12Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK48:41+5:087:23
13Lovisa PerssonOK Tisaren48:44+5:117:24
14Isia BassetOK Denseln48:51+5:187:25
15Runa FremstadGöteborg-Majorna OK48:56+5:237:26
16Miri Thrane ØdumOK Pan Århus49:01+5:287:26
17Agnes LeoGöteborg-Majorna OK49:11+5:387:28
18Jonas PalmSävedalens AIK49:42+6:097:33
19Amilia BjörklundSävedalens AIK50:14+6:417:38
20Rasmus ArfwedsonFrölunda OL52:24+8:517:57
21Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb52:57+9:248:02
22Elin MånssonIFK Göteborg53:12+9:398:05
23Kristin SkaarRyda SK54:06+10:338:13
24Frida NeroGöteborg-Majorna OK54:19+10:468:15
25Jennie AnderssonHalden SK54:22+10:498:15
26Tobias ThorssonOK Löftan56:22+12:498:33
27Richard SottFrölunda OL56:31+12:588:35
28Elin HögstrandMarkbygdens OK56:49+13:168:38
29David DjurbäckSävedalens AIK56:51+13:188:38
30Björn GrothKungälvs OK56:52+13:198:38
31Sanna SvenssonFrämmestads IK57:08+13:358:40
32Helena StrandOK Landehof57:40+14:078:45
33Henrik BrusSävedalens AIK1:00:26+16:539:11 Ladda ner rutt i gpx-format
34Johan NilssonSävedalens AIK1:01:11+17:389:17
35Johan LarssonOK Skogshjortarna1:02:27+18:549:29
36Joakim AntonssonOK Löftan1:02:47+19:149:32
37Stefan RoosIFK Göteborg1:02:57+19:249:34
38Filippa SpånérSävedalens AIK1:05:45+22:129:59
39Stefan SjöblomFrölunda OL1:07:52+24:1910:18
40Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:54+24:2110:19
41Peter AspIFK Göteborg1:08:30+24:5710:24
42Andreas KarlssonSävedalens AIK1:13:06+29:3311:06
43Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:14:17+30:4411:17
44Stefan MårtenssonFrölunda OL1:16:47+33:1411:40
45Krister StrandOK Landehof1:21:43+38:1012:25
Erik AderstedtKungälvs OKej godkänd
Anders ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Frida GustafssonIFK Göteborgej godkänd
Niklas GustafssonOK Tisarenej godkänd
Jonas HöijerSävedalens AIKej godkänd
Magnus KarlssonOK Landehofej godkänd
Ellen LarssonIF Hagenej godkänd
Martin LarssonIFK Göteborgej godkänd
Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lina StrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
David GabrielssonSävedalens AIKej start
John GabrielssonSävedalens AIKej start
Linn GrällsOK Kåreej start
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Märta MollénSävedalens AIKej start
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnaej start
Immanuel StensötaFrölunda OLej start

Korta

3 410 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK28:488:26
2Felicia StuhlhoferOK Landehof29:01+0:138:30
3Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK29:39+0:518:41
4Pia JohanssonOK Landehof30:39+1:518:59
5Göran StuhlhoferOK Landehof32:35+3:479:33
6Magnus HanssonOK Löftan33:13+4:259:44
6Victor HanssonOK Löftan33:13+4:259:44
8Phil MullinsSjövalla FK33:24+4:369:47
9Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb33:35+4:479:50
10Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb33:37+4:499:51
11Francesca DeNardisIFK Göteborg34:03+5:159:59
12Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:07+5:1910:00
13Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK34:12+5:2410:01
14Isabella LagoGöteborg-Majorna OK34:30+5:4210:07
15Hans KarlssonIFK Göteborg35:03+6:1510:16
16Jan CarlssonIFK Göteborg43:04+14:1612:37
17Mats JodalGöteborg-Majorna OK44:06+15:1812:55
18Thea FagerströmIFK Göteborg45:54+17:0613:27
19Olivia AspIFK Göteborg46:09+17:2113:32
20Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK49:10+20:2214:25
21Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb54:21+25:3315:56
22Monica KnutssonSävedalens AIK54:46+25:5816:03
23Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK57:08+28:2016:45
24Maria PollMöldal Outdoor57:24+28:3616:49
25Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:00:31+31:4317:44
26Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:01:40+32:5218:05
27Jörgen AnderssonMalmö OK1:03:04+34:1618:29
Per-Martin JohanssonIF Rigorej godkänd
Amanda MullinsSjövalla FKej godkänd
Ingalill MullinsSjövalla FKej godkänd
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helena StensötaFrölunda OLej start

Challenge H

4 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas EklundGöteborg-Majorna OK39:159:34
2David AndréGöteborg-Majorna OK40:13+0:589:48
3Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK42:07+2:5210:16
4Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK48:36+9:2111:51
5Martin LindeGöteborg-Majorna OK57:34+18:1914:02
Robert SvenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

Challenge D

4 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DölerudGöteborg-Majorna OK40:339:53
2Eva BergGöteborg-Majorna OK57:33+17:0014:02
3Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:00:54+20:2114:51

U2

2 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus Forsner MottGöteborg-Majorna OK25:0010:46
2Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK25:23+0:2310:56
3Anton EliassonGöteborg-Majorna OK25:51+0:5111:08
4Adam OttossonGöteborg-Majorna OK30:43+5:4313:14
5Edith ZeollaGöteborg-Majorna OK31:06+6:0613:24
6Felix JanzonGöteborg-Majorna OK36:43+11:4315:49
Adam GarneijGöteborg-Majorna OKej godkänd
Isak BjörkGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser