Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nordcup deltävling 1 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nordcup deltävling 1 2015
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: lördag 24 oktober 2015

D16

5 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna LundbäckJärfälla OK58:4511:15
2Vera BogrenSundbybergs IK1:01:25+2:4011:45
3Veronica RedtzerAttunda OK1:03:21+4:3612:08
4Sofia BengtssonSundbybergs IK1:04:53+6:0812:25
5Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:06:27+7:4212:43
6Josefine AnderssonTäby OK1:20:20+21:3515:23
7Meta NordesjöSundbybergs IK1:24:15+25:3016:08
8Rebecka HaraldssonTäby OK1:28:40+29:5516:59
Linnea JohanssonTäby OKej start

H16

5 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin LangerakJärfälla OK42:387:13
2Johan LangerakJärfälla OK43:59+1:217:27
3Noel WaldenfjordJärfälla OK46:39+4:017:54
4Rasmus KihlSundbybergs IK53:56+11:189:08
5Robert ColeVäsby OK55:27+12:499:23
6Hampus NorrbyJärfälla OK57:16+14:389:42
7Christian LindhSundbybergs IK58:48+16:109:57
8Albin KvarnefalkJärfälla OK1:00:55+18:1710:19
9Arne KvarnefalkJärfälla OK1:04:12+21:3410:52
10Jakob VestmanOK Österåker1:06:47+24:0911:19
11Ludvig LindénAttunda OK1:07:16+24:3811:24
12Marcus Salomon-SörensenAttunda OK1:07:52+25:1411:30
13Emil GustafssonJärfälla OK1:08:55+26:1711:40
14Niklas CarlssonSundbybergs IK1:12:11+29:3312:14
15Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:25:47+43:0914:32
16Samuel KyletoftVäsby OK1:27:05+44:2714:45
17Anton NordinAttunda OK1:53:56+1:11:1819:18
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Hampus BrunanderAttunda OKej godkänd
Anton SilierJärfälla OKej start
Filip RenbergWaxholms OKej start

D16 Kort

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK54:4314:08

D14

4 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LindhSundbybergs IK34:248:14
2Kajsa BogrenSundbybergs IK36:57+2:338:51
3Alma HellströmAttunda OK38:41+4:179:16
4Vilde WoldSundbybergs IK38:46+4:229:17
5Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK40:07+5:439:37
6Therese NilssonOK Österåker40:45+6:219:46
7Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL42:25+8:0110:10
8Sofia IversAttunda OK44:20+9:5610:37
9Amelie RajanIFK Lidingö SOK44:45+10:2110:43
10Tuva FalkSundbybergs IK48:47+14:2311:41
11Maja SandvikAttunda OK49:01+14:3711:45
12Jessica KarlsenJärfälla OK50:53+16:2912:12
13Ellinor HambergJärfälla OK56:26+22:0213:31
14Ida SpennareAttunda OK1:19:40+45:1619:06

H14

4 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan StåhlSundbybergs IK27:376:33
2Lukas WernerIFK Lidingö SOK34:49+7:128:16
3Lukas GustafssonJärfälla OK35:53+8:168:31
4Samuel LindénAttunda OK36:56+9:198:46
5Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL36:57+9:208:46
6Isak WestringJärfälla OK38:28+10:519:08
7Axel MålargårdTäby OK38:46+11:099:12
8Johan LundbäckJärfälla OK42:54+15:1710:11
9Emil SoneAttunda OK44:59+17:2210:41
10Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK47:56+20:1911:23
11Filip HulthénJärfälla OK49:51+22:1411:50
12Carl TiemerSundbybergs IK50:26+22:4911:58
13Alexander LindströmSundbybergs IK51:27+23:5012:13
14Axel HedensiöIFK Lidingö SOK52:08+24:3112:22
15Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK54:55+27:1813:02
16Nick WestinAttunda OK57:21+29:4413:37
17Max HalldinBromma-Vällingby SOK1:02:09+34:3214:45
18Adam RenbergWaxholms OK1:11:00+43:2316:51
19Ludvig NordinAttunda OK1:12:54+45:1717:18
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Jonatan GraversenIFK Lidingö SOKej start

D14 Kort

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva PleinerTäby OK30:249:46

H14 Kort

3 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicholas HanssonOK Österåker30:389:50
Hugo HolmbergSundbybergs IKej godkänd
Morgan KoertgeTäby OKej start

D12

3 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK22:307:14
2Ronja StåhlSundbybergs IK24:14+1:447:47
3Fredrika NordquistTäby OK30:17+7:479:44
4Bella PedersenJärfälla OK31:49+9:1910:13
5Juliet WaldenfjordJärfälla OK31:55+9:2510:15
6Moa FröstadiusSundbybergs IK33:12+10:4210:40
7Malin StrömqvistAttunda OK35:28+12:5811:24
8Linnea NordinAttunda OK35:50+13:2011:31
9Ella KoertgeTäby OK55:11+32:4117:44
10Thea LennartssonJärfälla OK55:36+33:0617:52
Märta SandvikAttunda OKej godkänd
Rut JohnssonWaxholms OKej godkänd
Miia RollerJärfälla OKej start
Doris IkoVallentuna-Össeby OLej start
Elvira BredinAttunda OKej start
Klara GraversenIFK Lidingö SOKej start

H12

3 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK18:135:46
2Marcus SteneboAttunda OK19:43+1:306:15
3Eskil WidehagSundbybergs IK20:12+1:596:24
4William GrunderJärfälla OK21:48+3:356:55
5Viktor SoneAttunda OK22:16+4:037:04
6Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL22:23+4:107:06
7Elis IversAttunda OK22:51+4:387:15
8Theodor BrabieJärfälla OK24:26+6:137:45
9Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL26:48+8:358:30
10Filip LindqvistTäby OK28:53+10:409:10
11Joel ThalénSundbybergs IK29:43+11:309:26
12Jesper ÅkessonJärfälla OK31:00+12:479:50
13Jannick BrabieJärfälla OK32:27+14:1410:18
14Theodor AnderssonTäby OK34:44+16:3111:01
15Albin IsacssonBromma-Vällingby SOK35:41+17:2811:19
16Anton PleinerTäby OK37:15+19:0211:49
17Oskar FredzellJärfälla OK37:36+19:2311:56
18Martin ErikssonVäsby OK39:57+21:4412:40
19Marcus SneitzJärfälla OK41:19+23:0613:06
20Erik FranklingIFK Lidingö SOK42:54+24:4113:37
21Didrik RosenqvistBromma-Vällingby SOK48:18+30:0515:20
22Viktor ErikssonBromma-Vällingby SOK50:40+32:2716:05
23Pontus AbrahamssonSundbybergs IK52:30+34:1716:40
Henrik NerellAttunda OKej godkänd
Birger NormanSundbybergs IKej start

D12 Kort

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK23:5710:06
Julia HolmbergJärfälla OKej start

H12 Kort

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil FranzénSundbybergs IK19:168:07
2David DelvikenAttunda OK20:30+1:148:38
3Valdemar EdinJärfälla OK22:10+2:549:21
Ivar DuvhökWaxholms OKej godkänd

D10

2 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja FalkSundbybergs IK16:296:59
2Ida HellströmAttunda OK18:35+2:067:52
3Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL18:44+2:157:56
4Lovisa NordquistTäby OK19:23+2:548:12
5Ebba WestringJärfälla OK19:29+3:008:15
6Stina PedersenJärfälla OK20:04+3:358:30
7Stella ÖstblomJärfälla OK21:11+4:428:58
8Sara StrömqvistAttunda OK22:23+5:549:29
9Alma BarkstedtTäby OK27:04+10:3511:28
10Sofia QuasWaxholms OK34:58+18:2914:48
11Linda StrömqvistAttunda OK42:24+25:5517:57
12Sofia EkmanTäby OK48:26+31:5720:31
13Irma WidehagSundbybergs IK57:35+41:0624:23
Paula SilierJärfälla OKej start
Klara SkunckeTäby OKej start
Wilma LiikamaaJärfälla OKej start

H10

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LundellOK Österåker14:136:01
2Marcus GrunderJärfälla OK14:23+0:106:05
3Svante SandvikAttunda OK14:35+0:226:10
4Anton KarlssonWaxholms OK16:04+1:516:48
5Petter FochsenWaxholms OK17:06+2:537:14
6Noa BerglundTäby OK17:31+3:187:25
7Hugo SjölanderTäby OK17:49+3:367:32
8Noel HellbergSundbybergs IK21:35+7:229:08
9Elias LjungdellTäby OK30:55+16:4213:06
Oscar KoertgeTäby OKej start
Max BoströmJärfälla OKej start

U1

2 110 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BartschJärfälla OK14:416:57
2Maja RundlöfVäsby OK15:24+0:437:17
3Viktor AnderssonVäsby OK17:42+3:018:23
4Rickard SturkWaxholms OK18:58+4:178:59
5Anna FranklingIFK Lidingö SOK19:18+4:379:08
6Ella LindqvistTäby OK19:47+5:069:22
7Simon FredzellJärfälla OK20:04+5:239:30
8Francis EyemJärfälla OK20:13+5:329:34
9Rasmus SvandalVäsby OK21:02+6:219:58
10Alice HellbergSundbybergs IK21:33+6:5210:12
11Carl ÖrnebrandJärfälla OK21:35+6:5410:13
12Max LindqvistTäby OK21:50+7:0910:20
13Hanna CarlenstamVäsby OK22:00+7:1910:25
14Alwin KalanderVäsby OK22:26+7:4510:37
15Wilma AnterudVäsby OK22:27+7:4610:38
16Oliver HellgrenVäsby OK22:41+8:0010:45
17Ida HellbergSundbybergs IK22:49+8:0810:48
18Nova FalkSundbybergs IK22:50+8:0910:49
19Saga HellbergSundbybergs IK22:51+8:1010:49
20Greta SandvikAttunda OK23:08+8:2710:57
21Fanny KarlsVäsby OK23:38+8:5711:12
22Elin JavehedVallentuna-Össeby OL23:39+8:5811:12
23Viktor TofteJärfälla OK23:40+8:5911:12
24Petter LjungqvistTäby OK23:41+9:0011:13
25Inez JohnssonWaxholms OK24:49+10:0811:45
26Margit JohnssonWaxholms OK24:51+10:1011:46
27Jamie RollerJärfälla OK25:01+10:2011:51
28Elsa WirénWaxholms OK25:28+10:4712:04
29Emelie HolmströmTäby OK26:25+11:4412:31
30Hugo ThimWaxholms OK26:53+12:1212:44
31Anna WirenWaxholms OK27:33+12:5213:03
32Ida HultstrandJärfälla OK30:26+15:4514:25
33Samuel StrömbäckJärfälla OK32:02+17:2115:10
34Frida HolmAttunda OK32:08+17:2715:13
35Saga WinanderJärfälla OK32:17+17:3615:18
36Melker JohanssonAttunda OK34:29+19:4816:20
37Alice ErikssonVäsby OK35:12+20:3116:40
38Jonatan BuhreAttunda OK35:53+21:1217:00
39Livia QuasWaxholms OK36:08+21:2717:07
40Lily HollstrandWaxholms OK36:12+21:3117:09
41Agnes KarlssonWaxholms OK36:58+22:1717:31
42Tilda JohanssonAttunda OK40:39+25:5819:15
43Simon SjölundJärfälla OK42:11+27:3019:59
Edvin BjörklundJärfälla OKej start
Gabriel BollingJärfälla OKej start
Elsa ForsbergJärfälla OKej start
Love HalvardssonOK Österåkerej start
Theodor HellebroJärfälla OKej start
Arvin HeshmatiJärfälla OKej start
Lorentz KaikkonenJärfälla OKej start
Elias PetterssonJärfälla OKej start
Leo UndsénJärfälla OKej start

U2

2 370 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian TorgerstadVäsby OK18:417:52
2Edvin JohanssonVäsby OK19:50+1:098:22
3Viggo VidinSolna OK20:59+2:188:51
4Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK21:12+2:318:56
5Viktor SandqvistVäsby OK21:15+2:348:57
6Botvid SimonssonSundbybergs IK21:17+2:368:58
7Moa JohanssonVäsby OK21:20+2:399:00
8Ella LybertVäsby OK21:32+2:519:05
9Matilda SjöblomAttunda OK22:20+3:399:25
10Greta WirénWaxholms OK22:41+4:009:34
11Mattias BuhreAttunda OK22:47+4:069:36
12Olle DuvhökWaxholms OK22:50+4:099:38
13Adrian KronhefferSolna OK22:56+4:159:40
13Lukas SjöblomAttunda OK22:56+4:159:40
15Hailey  BuhreAttunda OK23:07+4:269:45
16Elliot LjungdellTäby OK24:35+5:5410:22
17Emil AnterudVäsby OK25:17+6:3610:40
18Hampus SundbergJärfälla OK25:36+6:5510:48
19Tilda StenbackJärfälla OK26:59+8:1811:23
20Alva AlfredssonAttunda OK27:00+8:1911:23
21Gabriel KlemetsAttunda OK28:06+9:2511:51
22Leopoldine HeldSundbybergs IK28:09+9:2811:52
23Linnéa KarlssonVäsby OK30:06+11:2512:42
24Mira ReignierJärfälla OK30:59+12:1813:04
25Anton BartschJärfälla OK32:03+13:2213:31
26Linnéa SandströmAttunda OK39:04+20:2316:29
Love DanielssonSolna OKej start
Viktor KälleredOK Österåkerej start
Noa  NordstrandAttunda OKej start
Carl NormanSundbybergs IKej start
Olle PalmOK Österåkerej start
Max SjöbergOK Österåkerej start
August WikerforsJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser