Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF NattCup Etapp 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF NattCup Etapp 8
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / IK Uven
Datum: torsdag 4 februari 2016

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Björn CederbergLånga (17)56:00+8:487:12

Frölunda OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Richard SottMellan (20)46:05+7:448:14
8Anders ArfwedsonMellan (20)47:09+8:488:26
9Martin LammMellan (20)51:06+12:459:08
17Stefan SjöblomMellan (20)1:01:10+22:4910:56

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik KarlssonMellan (20)41:24+3:037:24
2Raffael HuberLånga (17)48:33+1:216:14
10Johan StrandLånga (17)52:50+5:386:47
10Jennie AnderssonMellan (20)51:12+12:519:09
12Joakim KaminskyLånga (17)53:53+6:416:56
13Henrik PetterssonMellan (20)55:25+17:049:54
15Joakim EliassonLånga (17)59:04+11:527:36
19Andreas EklundMellan (20)1:25:29+47:0815:17Ladda ner rutt i gpx-format
Mikael EliassonLånga (17)utgått

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Martin AhlbergerLånga (17)50:52+3:406:32
Filip GrahnLånga (17)utgått

IF Rigor

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Per-Martin JohanssonKorta (6)ej start

IFK Göteborg

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna FlakbergKorta (6)38:2510:42
2Thea FagerströmKorta (6)42:55+4:3011:57
6Jonas PilbladLånga (17)51:30+4:186:37
7Isia BassetMellan (20)46:12+7:518:15
8John PerssonLånga (17)51:47+4:356:39
11Remi DuboisLånga (17)53:04+5:526:49
13Erik EngstrandLånga (17)55:20+8:087:07
Olivia AspKorta (6)ej godkänd
Martin LarssonMellan (20)ej godkänd
Peter AspMellan (20)utgått

IFK Mora OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Johan LindbergLånga (17)50:07+2:556:27
Erik Folkesson BlomLånga (17)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Gustaf SparrevikLånga (17)52:00+4:486:41

IK Uven

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mattis HallbergMellan (20)38:216:51
15Jan GrahnMellan (20)58:36+20:1510:28
16Gustav BoquistLånga (17)1:01:44+14:327:56

Kungälvs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Elsa Aderstedt AlthoffKorta (6)54:58+16:3315:18
4Björn GrothMellan (20)43:41+5:207:48
14Erik AderstedtMellan (20)55:49+17:289:59

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Maria PollKorta (6)1:14:07+35:4220:38

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Pierre KarlssonMellan (20)51:15+12:549:10

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Oskar LeinonenLånga (17)49:33+2:216:22

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Göran StuhlhoferKorta (6)56:48+18:2315:49

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Måns SandgrenLånga (17)51:41+4:296:39
Viktor TovessonLånga (17)utgått

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lovisa PerssonMellan (20)44:36+6:157:58

Sävedalens AIK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marcus MillegårdLånga (17)47:126:04
3Amilia BjörklundMellan (20)42:44+4:237:38
12Lovisa NilssonMellan (20)53:26+15:059:33
16Andreas KarlssonMellan (20)1:00:53+22:3210:53
18Jonas HöijerMellan (20)1:07:40+29:1912:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser