Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Kindsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Kindsmästerskap
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: lördag 24 oktober 2015

D21

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda HallbergBredareds IF44:038:38
2Sara HelanderDomnarvets GOIF54:14+10:1110:38

H21

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonOK Tranan47:057:43
2Conny RantzowHestra IF49:02+1:578:02
3Alexander WestbergOK Tranan50:44+3:398:19
4Samuel PlumppuHestra IF58:58+11:539:40

D16

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja KindlundOK Tranan43:568:26

D10

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÖstenssonOK Tranan17:589:27

H10

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Walter BodinGällstadbygdens SOK15:418:15
2Otto LarssonOK Tranan16:43+1:028:47
3Erik KindlundOK Tranan22:31+6:5011:51

D35

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK56:3911:06

H35

6 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan BodinGällstadbygdens SOK1:14:1912:10

D40

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan44:268:42
2Annika JohanssonOK Tranan47:37+3:119:20
3Sofia ÖstenssonOK Tranan1:04:11+19:4512:35

H40

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KindlundOK Tranan48:447:59
2Daniel OlssonDalsjöfors GoIF50:54+2:108:20
3Max LarssonOK Tranan1:00:21+11:379:53
4Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:06:10+17:2610:50

H45

5 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik PlumppuBredareds IF58:5211:19
2Peter ÖstenssonOK Tranan1:45:33+46:4120:17

H50

5 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Magnus DahlOK Trananej start

D55

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK43:468:25
2Anita BodinGällstadbygdens SOK49:32+5:469:31
3Marianne KlassonUlricehamns OK55:35+11:4910:41

H55

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KlassonUlricehamns OK1:06:4412:50

D60

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan1:15:4514:34
Gun-Britt MolinMarkbygdens OKej start

H60

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK1:10:5413:38

H65

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell MartinssonOK Tranan41:267:58
2Lars-Göran MolinMarkbygdens OK42:49+1:238:14
3Kurt JohanssonSvenljunga OK55:13+13:4710:37

D70

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonIK Ymer29:1812:44
2Birgitta JohanssonOK Tranan41:24+12:0618:00
3Ingrid ÅhlundSvenjunga ok44:12+14:5419:13

H70

5 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göte JohanssonOK Tranan42:048:05
2Lars-Olof PetterssonOK Tranan45:24+3:208:43
3Bengt-Åke SvenssonIK Ymer50:34+8:309:43
4Lars TuvessonUlricehamns OK53:10+11:0610:13

D75

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd

H75

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune ArvidssonMarkbygdens OK28:0212:11
2Kurt RydinOK Tranan33:01+4:5914:21
3Sten ArvidssonDalsjöfors GoIF48:55+20:5321:16

H80

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland OlssonDalsjöfors GoIF40:2117:32
2Lars-Gunnar EnströmOK Tranan41:36+1:1518:05
Sven-Erik LundAnderstorps OKej start

Inskolning

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Theo LarssonOK Trananej godkänd

U2

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GustafssonMarkbygdens OK26:1713:50

Öppen motion 1

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HallbergBredareds IF47:1524:52

Öppen motion 2

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica GustafssonMarkbygdens OK40:5616:22
2Lotta WestbergOK Tranan47:25+6:2918:58
3Lars-Åke GustafssonMarkbygdens OK51:19+10:2320:31
4Agnes EskilssonOK Tranan57:41+16:4523:04

Öppen motion 7

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SundqvistOK Tranan37:067:08
2Tomas GöranssonIK Ymer45:49+8:438:48
3Maria PetterssonHalmstad OK47:54+10:489:12
4Martin JohanssonHalmstad OK47:57+10:519:13
5Maria SturessonAnderstorps OK48:24+11:189:18
6Phil MullinsSjövalla FK57:57+20:5111:08
7Amanda MullinsSjövalla FK57:58+20:5211:08

Öppen motion 8

5 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Peder HallbergIK Ymerej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser