Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Tour de Stockholm, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Tour de Stockholm, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: fredag 6 maj 2016

D10

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nova SahlénVästerås SOK42:06

H10

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel GräfningsGrycksbo IF OK29:53

H12

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn RennerOK Södertörn36:14
2Samuel ResmalmOK Hedströmmen1:01:10+24:56

D14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd

H14

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:43:09
2Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF2:11:49+28:40
3Emil GranathIF Hallby SOK3:00:01+1:16:52

H16

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus NordgrenOK Kåre1:18:56
2Martin SkärlénHaninge SOK1:49:03+30:07
3Oliver Fransson LeeOK Alehof2:14:49+55:53
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

D17-20

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erica OlssonOK Djerf1:28:40
2Emmy AlbinssonJärfälla OK1:32:18+3:38
3Erika DuhlboIFK Mora OK1:45:16+16:36
Alma KappelVisborgs OKutgått

H17-20

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pontus AlfredssonOK Tyr1:04:37
2Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:05:34+0:57
3Hampus LarssonFK Göingarna1:17:02+12:25
4Douglas Fransson LeeOK Alehof1:24:21+19:44
5Fredrik NorlinIFK Mora OK1:30:12+25:35
Emil AnderssonHaninge SOKej start

D21

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid StengårdOK Trian1:05:31
2Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:14:04+8:33
3Kajsa EngströmOK Kåre1:19:35+14:04
4Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna1:20:38+15:07
5Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK1:21:28+15:57
6Emelie HolmströmJärla Orientering1:22:52+17:21
7Rebecka HylanderNyköpings OK1:23:14+17:43
8Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna1:42:58+37:27

H21

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus JanssonGarphyttans IF1:12:40
2Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK1:26:39+13:59
3Daniel OlssonUddevalla OK1:29:45+17:05
4Patrik NilssonSnättringe SK1:33:19+20:39
5Torbjörn JanssonGarphyttans IF1:44:30+31:50
6Hannu KaasalainenTurun Suunnistajat1:48:02+35:22
7Henrik LundgrenCentrum OK2:11:45+59:05
8Keith DawsonOkänd2:34:35+1:21:55
Thomas JanssonGarphyttans IFej start

D40

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:37:21
2Johanna AlmlundHaninge SOK1:52:56+15:35
3Malin AlbinssonJärfälla OK2:26:16+48:55

H40

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan JohanssonOK Kåre1:04:18
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:05:12+0:54
3Peter AlbinssonJärfälla OK1:11:56+7:38
4Anders JanssonGrycksbo IF OK1:15:22+11:04
5Mikael JohanssonVärend GN OL1:20:22+16:04
6Ove JanssonHaninge SOK1:21:38+17:20
7Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK1:25:03+20:45
8Anders NorrmanHaninge SOK1:26:12+21:54
9Anders SahlénVästerås SOK1:26:18+22:00
10Ove NäslundOK Roslagen1:35:40+31:22
11Johan GranathIF Hallby SOK1:40:06+35:48
12Urban RisbergEskilstuna OL1:51:16+46:58
13Christopher MohrSöders-Tyresö1:55:01+50:43
14Rikard SöderbergJärla Orientering2:08:20+1:04:02
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Janne SkarnerLeksands OKej godkänd

D50

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunilla KreissJärla Orientering1:46:33
2Karin FreylandSOK Aneby2:05:39+19:06
3Katarina Westin-KarlssonOK Reftele2:15:04+28:31
4Margareta MeitonIFK Lidingö SOK2:20:35+34:02
Lisbeth CelanderKristinehamns OKej godkänd
Eva JonssonFinspångs SOKutgått

H50

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:01:41
2Per BacklundOK Södertörn1:05:45+4:04
3Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK1:13:04+11:23
4Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:14:01+12:20
5Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:16:46+15:05
6Magnus HellbergEskilstuna OL1:18:31+16:50
7Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:20:14+18:33
8Håkan LångLänna IF1:21:08+19:27
9Per LeidevallDomnarvets GOIF1:22:16+20:35
10Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:29:19+27:38
11Leif CelanderKristinehamns OK1:31:13+29:32
12Leif ErikssonModum O-lag1:33:20+31:39
13Benny WiklundFinspångs SOK1:33:48+32:07
14Hans KööhlerTrollhättans SOK1:35:41+34:00
Åke KappelVisborgs OKej godkänd
Kjell FranssonOK Alehofej godkänd
Torbjörn OhlssonHaninge SOKej godkänd
Göran PerssonVärend GN OLej godkänd
Johan SköldJärfälla OKej godkänd
Mikael KullinOK Tyrej start
Jörgen EkmanTäby OKej start

D60

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:56:18

H60

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Heikki TyrväinenJärvenpään Palo1:19:06
2Anders ThomassonUlricehamns OK1:21:47+2:41
3Jonny NilssonSnättringe SK1:22:53+3:47
4Nils-Robert PerssonTullinge SK1:23:01+3:55
5Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:27:28+8:22
6Sten GranathTjällmo-Godegårds OK1:33:05+13:59
7Ronny HedlundOK Södertörn1:35:39+16:33
8Sonny MyrefeltKalmar OK1:44:12+25:06
9Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:49:42+30:36
10Håkan LindbergVäsby OK1:50:32+31:26
11Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:50:44+31:38
12Eero O NiemiSkogslöparna1:51:24+32:18
13Åke GustafssonBergnäsets AIK1:53:46+34:40
Lars SahlbergIK Jarl Rättvikej godkänd
Sven Olov JohanssonSöders-Tyresöej godkänd
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLutgått

Öppen Lång

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf HylanderNyköpings OK1:43:07
2Lars GreilertHaninge SOK1:57:04+13:57
3Lukas ArkängTullinge SK2:21:39+38:32
4Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK2:57:44+1:14:37

Öppen Mellan

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon KappelHaninge SOK1:16:40
2Pernilla SahlénVästerås SOK1:22:09+5:29
3Gunnar HedinSöders-Tyresö1:22:10+5:30
4Erik LindqvistKlubblös1:25:51+9:11
5Kristian MikelsonsStockholms Multisport Klubb1:26:07+9:27
6Anna CurtiusJärla Orientering1:27:49+11:09
7Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK2:53:21+1:36:41
Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
Harriet TidermanTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Åsa PahlénSöders-Tyresöej godkänd
Radka KühnelTrollhättans SOKej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnutgått
Jan LindgrenOK Södertörnutgått

Öppen Kort

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas BjörklundSöders-Tyresö29:55
2Håkan DuhlboIFK Mora OK31:55+2:00
3Agneta OlssonKalmar OK1:06:26+36:31

Prova På

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara StålhandskeSMACK36:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser