Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Tour de Stockholm, dag 4, Svenska Cupen, #2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Tour de Stockholm, dag 4, Svenska Cupen, #2, lång
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: söndag 8 maj 2016

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nina ÖhmanÖppen motion 2 (5)1:52:11+20:439:19

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Maria Von SchmalenséeD21 (6)2:12:14+39:316:17
11Thomas NybergH50 (17)1:45:07+16:405:35

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Åke GustafssonH60 (14)1:35:27+16:195:50

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jonny HanssonH60 (14)1:46:52+27:446:32

Centrum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ove OksvoldH40 (12)1:36:04+8:594:34
14Henrik LundgrenH21 (14)2:15:49+53:366:16
Petra SundströmÖppen motion 1 (9)ej godkänd

Degerfors OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johan LövgrenH21 (14)ej start

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Per LeidevallH50 (17)1:30:07+1:404:47

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kenneth SvenssonH50 (17)1:28:30+0:034:42
4Ingrid SvenssonD50 (7)1:43:34+12:126:50
7Eva JonssonD50 (7)1:56:04+24:427:39
14Benny WiklundH50 (17)2:17:46+49:197:19

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hampus LarssonH17-20 (10)1:28:02+3:404:11

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus JanssonH21 (14)1:22:133:47
9Torbjörn JanssonH21 (14)1:44:48+22:354:50
Thomas JanssonH21 (14)ej start

Grycksbo IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Axel GräfningsH10 (1)ej godkänd
Anders JanssonH40 (12)ej godkänd

Haninge SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna AlmlundD40 (1)1:44:236:23
2Ronnie PetterssonH40 (12)1:28:15+1:104:12
4Sebastian SvärdH21 (14)1:27:09+4:564:01
6Simon KappelH21 (14)1:40:43+18:304:39
8Daniel SteenH21 (14)1:42:24+20:114:43
10Tobias SteenH21 (14)1:45:23+23:104:52
Emil AnderssonH17-20 (10)ej godkänd

IF Thor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars PonténH60 (14)1:20:23+1:154:54
12Thomas PetterssonH21 (14)1:51:14+29:015:08

IFK Lidingö SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Margareta MeitonD50 (7)1:55:59+24:377:39
11Jonn Are MyhrenH21 (14)1:49:00+26:475:02
Anders StjerndahlH50 (17)ej godkänd

IFK Mora OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linus MoodH21 (14)1:22:133:47
3Erika DuhlboD17-20 (3)2:15:01+24:287:10
3Håkan DuhlboÖppen motion 2 (5)1:50:31+19:039:11
8Fredrik NorlinH17-20 (10)1:48:46+24:245:10

IK Jarl Rättvik

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars SahlbergH60 (14)ej start

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emmy AlbinssonD17-20 (3)2:01:00+10:276:26

Järla Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonH50 (17)1:28:274:42
2Jan-Erik WibergÖppen motion 2 (5)1:45:28+14:008:46
3Emelie HolmströmD21 (6)1:46:50+14:075:05
6Oscar WibergÖppen motion 1 (9)2:17:05+41:357:17

Järvenpään Palo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Heikki TyrväinenH60 (14)1:19:084:50

Kalmar OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sonny MyrefeltH60 (14)ej start

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Olaf SundströmÖppen motion 1 (9)2:00:16+24:466:23

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joar AhlstadProva på (2)46:107:53

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Britta AhlstadProva på (2)47:17+1:078:04

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lisbeth CelanderD50 (7)1:55:16+23:547:36
13Leif CelanderH50 (17)2:01:51+33:246:28

Kvarnsvedens GOIF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ing-Marie AndrénD60 (1)1:51:439:17
2Filip BergströmH17-20 (10)1:26:04+1:424:05
4Esbjörn AndrénH60 (14)1:24:33+5:255:10
5Stefan KillbergH50 (17)1:32:35+4:084:55
8Peter BergströmH50 (17)1:41:43+13:165:24
Rikard BergströmH16 (3)ej godkänd
Mikael NolåkersH40 (12)ej godkänd

Leksands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin JäderbergÖppen motion 2 (5)1:31:287:36
3Ola JäderbergH21 (14)1:26:29+4:163:59
7Janne SkarnerH40 (12)1:50:22+23:175:15

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nils PistoraH40 (12)1:30:26+3:214:18

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Håkan LångH50 (17)1:35:54+7:275:06

Modum O-lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Leif ErikssonH50 (17)1:49:41+21:145:50

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf HylanderÖppen motion 1 (9)1:38:32+3:025:14
4Rebecka HylanderD21 (6)1:52:25+19:425:21

OK Alehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oliver Fransson LeeH16 (3)1:49:07+28:286:40
7Douglas Fransson LeeH17-20 (10)1:40:00+15:384:45
Kjell FranssonH50 (17)ej godkänd

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erica OlssonD17-20 (3)1:50:335:52

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Peter JäderfeldtH50 (17)1:44:00+15:335:31

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil LjungemyrH17-20 (10)1:24:224:01

OK Kåre

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus NordgrenH16 (3)1:20:394:55
1Anki BergmanD50 (7)1:31:226:01
5Stefan JohanssonH40 (12)1:31:11+4:064:20
9Jakob BergmanH17-20 (10)1:50:51+26:295:16
Kajsa EngströmD21 (6)ej start

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Carl WennertorpH40 (12)ej godkänd

OK Nolaskogsarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sara ForsgrenD21 (6)ej start
Fredrik ForsgrenH40 (12)ej start

OK Rodhen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus BlåuddH21 (14)1:35:41+13:284:25
6Malin LinghD21 (6)2:22:57+50:146:48

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Thomas ErikssonÖppen motion 1 (9)ej godkänd

OK Tor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma JonssonD16 (2)1:37:296:26
1Henrik JonssonH40 (12)1:27:054:08
4Gustav JonssonH17-20 (10)1:27:07+2:454:08

OK Trian

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid StengårdD21 (6)1:32:434:24

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pontus AlfredssonH17-20 (10)1:26:14+1:524:06
Mikael KullinH50 (17)ej start

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erik GrinnebyÖppen motion 1 (9)1:43:57+8:275:31
8Jan EhnbergH40 (12)1:54:55+27:505:28

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karin FreylandD50 (7)1:32:22+1:006:05

Stockholm Multisport Klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kristains MikelsonsÖppen motion 1 (9)2:23:45+48:157:38

Söders-Tyresö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Felix TidermanH17-20 (10)1:32:58+8:364:25
6Patrik TidermanH50 (17)1:34:57+6:305:03
11Bengt AnderssonH60 (14)1:38:26+19:186:01
13Sven Olov JohanssonH60 (14)1:59:55+40:477:20

Södertälje-Nykvarn OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik LöfgrenÖppen motion 1 (9)1:35:305:04
4Mats HeldtH50 (17)1:30:10+1:434:47
7Lars-Gunnar AndénH60 (14)1:30:13+11:055:31
Viktor LöfgrenH14ej start

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sten GranathH60 (14)1:37:00+17:525:55

Trosabygdens OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Stefan JohanssonH50 (17)ej start

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lenka ZatloukalovaD21 (6)1:45:33+12:505:01
5Nils-Robert PerssonH60 (14)1:25:02+5:545:12

Turun Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Hannu KaasalainenH21 (14)1:53:41+31:285:15

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf CarnbyÖppen motion 3 (2)54:39+7:035:20
5Martin CarlssonÖppen motion 1 (9)2:11:58+36:287:01
9Per WimanH60 (14)1:36:14+17:065:53
My RönnolsD60 (1)ej start
Lars RönnolsH50 (17)ej start
Jörgen EkmanH50 (17)ej start

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Daniel OlssonH21 (14)1:40:46+18:334:39

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders ThomassonH60 (14)1:24:15+5:075:09

Visborgs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alma KappelD16 (2)2:11:27+33:588:40
Åke KappelH50 (17)ej godkänd

Värend GN OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Göran PerssonH50 (17)1:43:57+15:305:31
14Lars-Åke SjökvistH60 (14)2:24:13+1:05:058:49

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus GadeforsH40 (12)1:29:05+2:004:14
3Annika LundströmD50 (7)1:34:28+3:066:14
6Håkan LindbergH60 (14)1:29:53+10:455:29

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nova SahlénD10 (1)47:168:04
1Felicia SahlénD14 (1)1:54:419:32
1Thomas AnderssonÖppen motion 3 (2)47:364:39
5Pernilla SahlénÖppen motion 2 (5)1:55:28+24:009:36
9Anders SahlénH40 (12)1:56:08+29:035:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser