Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 5
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 7 februari 2016

Långa

9 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HedlundÄrla IF57:076:12
2Andreas BerganderEksjö SOK59:43+2:366:29
3Tomas HallménOK Tisaren1:00:33+3:266:34
4Josefine WallenhammarHagaby GOIF1:18:20+21:138:30
5Anders HaglundOK Milan1:22:07+25:008:55
6Erik KlingLindebygdens OK1:27:03+29:569:27
7Simon BjörklundLindebygdens OK1:28:05+30:589:34
8Kent KarlssonLindebygdens OK2:02:29+1:05:2213:18
9Roland KarlssonLindebygdens OK2:02:30+1:05:2313:18

Mellan damer

4 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka NylinOK Tisaren35:027:02
2Josefin ErlandssonOK Milan38:56+3:547:50
3Agnes AdolfssonEksjö SOK40:31+5:298:09
4Sofia CarlssonLindebygdens OK44:32+9:308:57
5Torun PahlmGarphyttans IF44:52+9:509:01
6Malin WiklundAlmby IK48:04+13:029:40
7Karin FägerlindCentrum OK52:25+17:2310:32
8Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK54:28+19:2610:57
9Sanna SanderOK Milan57:45+22:4311:37
10Ulrika SanderOK Milan1:00:46+25:4412:13

Mellan herrar

4 970 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan Ek LarssonSödertälje/Nykvarn OK29:055:51
2Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK36:46+7:417:23
3Mats ErikssonHagaby GOIF37:42+8:377:35
4Melker ForsbergKFUM Örebro OK38:09+9:047:40
5Hans LibergOK Milan38:50+9:457:48
6Patrik ThybeckLindebygdens OK39:01+9:567:51
7Per HåstlundAlmby IK39:11+10:067:53
8Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan40:57+11:528:14
9Mats CarlsvärdAlmby IK42:11+13:068:29
10Jan-Åke IsraelssonOK Milan42:44+13:398:35
11Mikael AnderssonHagaby GOIF43:31+14:268:45
12Joacim DahlbergAlmby IK44:22+15:178:55
13Tomas VidfeltLindebygdens OK44:43+15:388:59
14Filip SöderlundOK Milan44:44+15:399:00
15Roland NotstamArboga OK45:01+15:569:03
16Jonas KlingLindebygdens OK47:31+18:269:33
17Lage JonssonLindebygdens OK47:32+18:279:33
18Lars PerssonHagaby GOIF49:02+19:579:51
19Jan GustafssonHagaby GOIF49:05+20:009:52
20Andreas MogrenOK Milan50:14+21:0910:06
21Sigfrid WeiseOK Tisaren51:08+22:0310:17
22Mats GustafssonKFUM Örebro OK54:29+25:2410:57
23Henrik HellborgCentrum OK59:17+30:1211:55
24Filip ÖrnKFUM Örebro OK59:39+30:3412:00
25Bengt VisénLindebygdens OK1:13:33+44:2814:47

Korta

3 470 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders RobertssonAlmby IK31:018:56
2Arvid ErikssonHagaby GOIF32:18+1:179:18
3Niklas DoeringGarphyttans IF35:09+4:0810:07
4Hennry VestergårdAlmby IK36:11+5:1010:25
5Kurt ÅbergOK Tisaren36:33+5:3210:31
6Per-Åke HullAlmby IK36:45+5:4410:35
7Anton KruseLindebygdens OK37:38+6:3710:50
8Stig IsraelssonOK Tylöskog37:40+6:3910:51
9Camilla KruseLindebygdens OK37:54+6:5310:55
10Åke MossbergOK Milan37:56+6:5510:55
11Robert LarssonHagaby GOIF38:01+7:0010:57
12Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GOIF38:03+7:0210:57
13Hugo ÖrnKFUM Örebro OK38:08+7:0710:59
14Jonas ÖrnKFUM Örebro OK40:07+9:0611:33
15Birgitta GustafssonHagaby GOIF40:17+9:1611:36
16Lennart JaveliusHagaby GOIF41:00+9:5911:48
17Tony CarlssonKFUM Örebro OK41:03+10:0211:49
18Bo EngborgHällefors OK41:14+10:1311:52
19Karl-Göran WahlströmAlmby IK41:33+10:3211:58
20Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK43:10+12:0912:26
21Asta SjöbergLindebygdens OK44:53+13:5212:56
22Mona HullAlmby IK45:22+14:2113:04
23Anders HolmbergLindebygdens OK45:28+14:2713:06
24Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK48:42+17:4114:02
25Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF49:21+18:2014:13
26Catrine StoltOK Milan53:41+22:4015:28
27Bo EklundOK Tylöskog54:24+23:2315:40
28Ulf T. HallbergAlmby IK59:24+28:2317:07
29Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:04:07+33:0618:28
30Linda Magnussonklubblös1:21:41+50:4023:32
31Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK1:21:45+50:4423:33
Rolf HelmerssonLindebygdens OKej godkänd
Max LindkvistLindebygdens OKej godkänd

Lätta

2 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK22:548:46
2Elias KlingLindebygdens OK23:30+0:369:00
3Ethel NordLindebygdens OK33:20+10:2612:46
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK35:45+12:5113:41
5Bengt RobertssonAlmby IK35:51+12:5713:44
6Marie-Helen HaglundLindebygdens OK38:18+15:2414:40
7Penny HaglundLindebygdens OK38:19+15:2514:40
8Britt-Marie ÅbergOK Tisaren43:23+20:2916:37
9Kjell JanssonLindebygdens OK46:31+23:3717:49
10Nils NilssonLindebygdens OK46:57+24:0317:59
11Lovisa ThybeckLindebygdens OK47:14+24:2018:05
11Ella KruseLindebygdens OK47:14+24:2018:05
13Per ThybeckLindebygdens OK47:15+24:2118:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser