Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tenhults SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tenhults SOK
Arrangörsorganisation: Tenhults SOK
Datum: söndag 18 september 2016

D21

3 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna34:099:09
2Emma LingIK Hakarpspojkarna41:27+7:1811:06
3Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna42:10+8:0111:18
4Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK42:11+8:0211:18 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lina SandströmOK Stigen47:28+13:1912:43
6Siri SuterEksjö SOK47:43+13:3412:47
7Carolina NilssonOK Kompassen49:06+14:5713:09
8Lisa SandströmOK Stigen49:50+15:4113:21
9Karin HåkanssonOK Gränsen54:38+20:2914:38
10Anna RunessonOK Vivill1:08:22+34:1318:19
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej start

H21

4 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna34:158:13
2Henrik OlofssonOK Kompassen34:42+0:278:20
3Björn AnderssonBredaryds SOK35:38+1:238:33
4Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna36:45+2:308:50
5Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna36:58+2:438:53
6Andreas RangertIK Hakarpspojkarna37:07+2:528:55
7Axel ElmbladBredaryds SOK37:50+3:359:05
8Markus OlinIK Hakarpspojkarna43:11+8:5610:22
9Simon NilssonEksjö SOK43:29+9:1410:27
10Peter TudénIK Hakarpspojkarna44:15+10:0010:38
11Tino PolsiniEksjö SOK44:42+10:2710:44
12Anton GunnarssonBredaryds SOK46:33+12:1811:11
13Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna47:22+13:0711:23
14Måns FaxénVäxjö OK47:28+13:1311:24
15Noa PruthIK Hakarpspojkarna50:08+15:5312:03
16Oskar NilssonOK Stigen57:52+23:3713:54
17Anders YngveIK Hakarpspojkarna58:17+24:0214:00
Mattias GunnarssonBredaryds SOKej godkänd
Daniel HåkanssonOK Gränsenej godkänd
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej start

H17-20

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton DombyOK Stigen56:4417:27
Erik JönssonLunds OKej start

D16

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KarmetunOK Njudung27:459:38
Kajsa Den BraverOK Gränsenej godkänd

H16

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung30:029:01
2Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna44:45+14:4313:26
3Simon BjörnehällOK Gränsen46:44+16:4214:02
4Gustav ClassonOK Stigen51:31+21:2915:28
5Clas NorgrenGällstadbygdens SOK52:44+22:4215:50
6Erik GranathIF Hallby SOK1:27:38+57:3626:18

D14

2 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea AbajiEksjö SOK22:217:45
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna22:57+0:367:58
3Nike PruthIK Hakarpspojkarna23:11+0:508:02
4Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna23:54+1:338:17
5Eija HertinVästerviks OK25:54+3:338:59
6Ellinor LihvOK Gränsen32:15+9:5411:11
7Elin GöthEksjö SOK32:34+10:1311:18
8Maya LjubezIK Hakarpspojkarna33:51+11:3011:45
9Olivia GrönkvistJönköpings OK35:32+13:1112:20
10Frida MouchardIF Hallby SOK41:02+18:4114:14
11Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna45:33+23:1215:48
12Hedda ReuterdahlIF Hallby SOK45:44+23:2315:52
13Tuffi TiareNässjö OK46:09+23:4816:01
14Elin AnderssonIF Hallby SOK46:54+24:3316:17
15Emma AmrénOK Stigen50:47+28:2617:37
16Mira EnellJönköpings OK58:47+36:2620:24
Ella IngströmBottnaryds IFej start

H14

2 880 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:448:14
2Oscar HultgrenOK Njudung25:40+1:568:54
3Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna27:12+3:289:26
4Hannes RosendahlIF Marin Väst28:20+4:369:50
5Oscar OlinIK Hakarpspojkarna28:31+4:479:54
6Erik LingIK Hakarpspojkarna29:34+5:5010:15
7Rasmus JohanssonOK Stigen31:51+8:0711:03
8Filip JennerstrandOK Njudung36:12+12:2812:34
9Rasmus ErikssonNässjö OK40:26+16:4214:02
10Hampus StockhedenOK Gränsen46:55+23:1116:17
11Filip JanekeIK Hakarpspojkarna50:54+27:1017:40
12Curt NorgrenGällstadbygdens SOK54:08+30:2418:47
13David EnellNässjö OK1:01:54+38:1021:29
Svante LagerbergIF Hallby SOKej start
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna16:466:26
2Ida RosjöJönköpings OK19:08+2:227:21
3Stella RangertIK Hakarpspojkarna19:32+2:467:30
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna20:15+3:297:47
5Tova RangertIK Hakarpspojkarna20:50+4:048:00
6Engla PruthIK Hakarpspojkarna20:57+4:118:03
7Emma OlinIK Hakarpspojkarna21:15+4:298:10
8Alice HallOK Bävern21:36+4:508:18
9Agnes HertzTenhults SOK22:47+6:018:45
10Linnea ClassonOK Stigen24:33+7:479:26
11Clara AdolfssonAnderstorps OK25:15+8:299:42
12Telina TiareNässjö OK25:36+8:509:50
13Selma HedströmTenhults SOK26:07+9:2110:02
14Vega EnellJönköpings OK26:23+9:3710:08
15Linda SahlinNässjö OK27:24+10:3810:32
16Ella SchönJönköpings OK27:45+10:5910:40
17Jenny JanssonTenhults SOK31:54+15:0812:16
18Ellen LureforsIK Hakarpspojkarna33:54+17:0813:02
19Moa SälebyNässjö OK35:30+18:4413:39
20Hanna SkarstedtTenhults SOK39:58+23:1215:22
21Ida KarlssonOK Gränsen50:09+33:2319:17

H12

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:305:34
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:42+1:126:02
3Alexander GustafssonOK Njudung17:11+2:416:36
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna18:25+3:557:05
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:11+5:417:45
6Victor HörnquistAnderstorps OK21:01+6:318:05
7Dante RangertKungälvs OK21:10+6:408:08
8Olle PetersénOK Njudung21:39+7:098:19
9Hugo HedströmOK Bävern22:17+7:478:34
10Rasmus RydbergOK Stigen28:18+13:4810:53
11Axel AmrénOK Stigen31:09+16:3911:58
12Melvin LyckborgBottnaryds IF32:59+18:2912:41
13Erik ElfÖlmstads IS37:05+22:3514:15
Eric StrömbergIK Hakarpspojkarnaej start

D10

2 180 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna18:018:15
2Adina NilssonIK Vista18:57+0:568:41
3Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna19:12+1:118:48
4Pia EliassonIK Hakarpspojkarna19:38+1:379:00
5Julia AbajiEksjö SOK19:56+1:559:08
6Ida SälebyNässjö OK21:34+3:339:53
7Tilde LennartssonNässjö OK22:44+4:4310:25
8Hilma TrofastJönköpings OK23:33+5:3210:48
9Josefine JohnssonNässjö OK24:00+5:5911:00
10Ebba StenhagNässjö OK24:17+6:1611:08
11Tilda SundkvistOK Gränsen25:05+7:0411:30
12Wilma ErikssonNässjö OK26:21+8:2012:05
13Lilly AxelssonJönköpings OK29:25+11:2413:29
14Elsa HallOK Bävern35:15+17:1416:10
15Lisa NilssonIK Vista36:54+18:5316:55
16Alicia KivimäkiNässjö OK37:06+19:0517:01
Hedda WestlundJönköpings OKej start

H10

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JohanssonOK Njudung14:526:49
2Wilhelm KarmetunOK Njudung15:20+0:287:02
3Viggo WulffOK Gränsen16:58+2:067:46
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK17:45+2:538:08
5Elliott RehnGränna-Bygdens OK18:21+3:298:25
6Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna18:57+4:058:41
7Felix SvenssonJönköpings OK19:15+4:238:49
8Olof HertinVästerviks OK19:49+4:579:05
9Adam NeroNässjö OK29:00+14:0813:18
10Noa GöthEksjö SOK36:27+21:3516:43
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej start

D35

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BackEksjö SOK1:05:2417:32
2Susanne AxelssonJönköpings OK1:05:34+0:1017:34
3Elin TudénIK Hakarpspojkarna1:06:23+0:5917:47
Chrissie DahlqvistVaggeryds SOKej godkänd

H35

4 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin BeijerJönköpings OK1:11:0517:05
Mikael HallOK Bävernej start

D40

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna OlinIK Hakarpspojkarna35:1910:52
2Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK38:57+3:3811:59
3Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna39:51+4:3212:15
4Anna LennartssonNässjö OK40:58+5:3912:36
5Angelica BrandqvistTibro OK41:39+6:2012:48
6Cecilia KarmetunOK Njudung1:15:01+39:4223:04
7Kajsa-Lena AmrénOK Stigen1:30:54+55:3527:58

H40

3 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK38:1010:13
2Joakim KarmetunOK Njudung38:24+0:1410:17
3Mattias StockhedenOK Gränsen40:32+2:2210:52
4Jonas HåkanssonEksjö SOK43:29+5:1911:39
5Mikael M KarlssonOK Bävern47:18+9:0812:40
6Andreas NiemiEmmaboda Verda OK49:06+10:5613:09
7Daniel AxelssonMålilla OK50:05+11:5513:25
8Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:01:29+23:1916:29
9Göran KlemmingOK Stigen1:09:32+31:2218:38
Rickard AmrénOK Stigenej godkänd
Peter WestlundJönköpings OKej start

D45

3 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ClassonOK Stigen37:4911:38
2Veronica AdolfssonAnderstorps OK37:52+0:0311:39
3Maria FolkestadAnderstorps OK38:38+0:4911:53
4Åsa KarlssonNässjö OK42:43+4:5413:08
5Carin RosjöJönköpings OK44:40+6:5113:44
6Helene LöfströmJönköpings OK46:20+8:3114:15
7Camilla JohanssonOK Stigen48:01+10:1214:46
8Monika HjellströmGränna-Bygdens OK58:47+20:5818:05
9Katarina StockhedenOK Gränsen1:07:37+29:4820:48
Lena HögrellJönköpings OKej godkänd
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

H45

3 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna30:088:04
2Anders LingIK Hakarpspojkarna40:22+10:1410:49
3Magnus ClaessonJönköpings OK40:47+10:3910:56
4Geir Inge FolkestadAnderstorps OK49:43+19:3513:19
5Robert HjelmVimmerby OK49:59+19:5113:24
6Magnus ClassonOK Stigen51:06+20:5813:41
7Fredrik MouchardIF Hallby SOK1:03:59+33:5117:09
8Stefan ClaessonOK Stigen1:19:02+48:5421:11
9Ulf IsakssonHässleby SOK1:28:25+58:1723:42
Fredrik SvenssonJönköpings OKej godkänd

D50

2 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna DolkJönköpings OK35:5712:58
2Pia LundbergOK Bävern38:29+2:3213:53
3Camilla RosénAnnebergs GIF38:31+2:3413:54
4Susanne DombyOK Stigen43:02+7:0515:32
5Helena JohanssonOK Gisle45:31+9:3416:25
6Gun RosendahlIF Marin Väst49:16+13:1917:47

H50

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna28:428:49
2Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna28:50+0:088:52
3Jens LindströmTibro OK28:59+0:178:55
4Magnus SvenssonNässjö OK29:09+0:278:58
5Ola AllvinIK Hakarpspojkarna33:11+4:2910:12
6Michael HertinVästerviks OK33:23+4:4110:16
7Krister RosjöJönköpings OK34:52+6:1010:43
8Conny SimonssonGränna-Bygdens OK37:20+8:3811:29
9Jonas BornetunSkillingaryds FK38:53+10:1111:57
10Peter DombyOK Stigen39:42+11:0012:12
11Bengt HesslekransOK Njudung41:35+12:5312:47
12Sören BremerBoxholm-Mjölby OL43:49+15:0713:28
13Sven NilssonIK Vista43:51+15:0913:29
14Pontus LöfströmJönköpings OK52:33+23:5116:10
Lars KarlssonOK Gränsenej godkänd
Elis BengtssonOK Norrvirdarnaej start
Ulf PerssonBottnaryds IFej start

D55

2 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva CarlssonJönköpings OK41:1614:53
2Ann SvärmOK Gisle43:00+1:4415:31
3Maria StrömOK Stigen48:54+7:3817:39
4Anita BodinGällstadbygdens SOK49:42+8:2617:56
5Gunilla SandströmOK Stigen50:26+9:1018:12
6Elisabeth SkoglundOK Gränsen1:23:02+41:4629:58

H55

3 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna31:039:33 Ladda ner rutt i gpx-format
2Harald MagnussonOK Bävern32:40+1:3710:03
3Evert JohanssonOK Bävern34:21+3:1810:34
4Mikael JohanssonOK Gisle36:31+5:2811:14
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna38:11+7:0811:44
6Jan-Eric RemängMullsjö SOK39:14+8:1112:04
7Ulf BengtssonSol Tranås45:05+14:0213:52
8Per AnderssonVaggeryds SOK47:12+16:0914:31
9Boo NordinSol Tranås48:53+17:5015:02
10Håkan LarssonLjungskile FK56:21+25:1817:20
Bosse YbeOK Stigenej start

D60

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica MartinssonOK Tranan37:4813:38
2Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås38:41+0:5313:57
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna41:03+3:1514:49
4Agneta BjersgårdVaggeryds SOK44:04+6:1615:54
5Liselott SigbyIK Vista46:39+8:5116:50
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej start

H60

3 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna29:148:59
2Kjell NeroNässjö OK29:35+0:219:06
3Ulf PalmérUlricehamns OK30:29+1:159:22
4Lennart GustafssonJönköpings OK32:12+2:589:54
5Lennart LarssonJönköpings OK33:08+3:5410:11
6Kennet SandströmOK Stigen35:23+6:0910:53
7Per LindgrenIK Hakarpspojkarna36:57+7:4311:22
8Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna39:19+10:0512:05
9Sören KarlssonMullsjö SOK43:26+14:1213:21
10Lennart JacobsonTibro OK44:08+14:5413:34
11Rainer ScholzIK Vista50:14+21:0015:27
Stefan ArbinAnnebergs GIFej start

D65

1 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF26:5013:37
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna27:24+0:3413:54
3Kajsa TofténHjobygdens OK30:57+4:0715:42
4Eva ArvidssonAlvesta SOK35:45+8:5518:08
5Monica BråhnJönköpings OK38:19+11:2919:27
6Kristina JohanssonMullsjö SOK38:55+12:0519:45
7Monica BerggrenBodafors OK42:08+15:1821:23
8Ingrid HylténOK Stigen43:20+16:3021:59

H65

2 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL30:2010:57
2Håkan OlssonHjobygdens OK32:07+1:4711:35
3Göran DehlinAnnebergs GIF32:16+1:5611:38
4Lars-Åke BrengdahlSol Tranås32:36+2:1611:46
5Jan WingstedtBodafors OK36:38+6:1813:13
6Bengt SörensenJönköpings OK38:20+8:0013:50
6Kjell MartinssonOK Tranan38:20+8:0013:50
8Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna40:26+10:0614:35
9Bo TuressonOK Bävern40:58+10:3814:47
10Karl Evert SvenssonIF Hagen43:59+13:3915:52
11Gunnar HolmOK Bävern45:15+14:5516:20
12Lars-Åke NordénSOK Aneby48:01+17:4117:20
13Sven-Olof FranssonSOK Aneby52:17+21:5718:52
14Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna1:02:42+32:2222:38
15Gunnar HylténOK Stigen1:34:12+1:03:5234:00
Hans BredhIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sölve AnderssonOK Stigenej start
Klas BjörkIK Hakarpspojkarnaej start
Gunnar EnbergMålilla OKej start

D70

1 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung28:0014:12
2May-Sofie OlssonForserums SOK31:42+3:4216:05
3Eva HöijeOK Ravinen33:23+5:2316:56
4Ulla LingJönköpings OK33:53+5:5317:11
5Kerstin GunnarssonNässjö OK35:40+7:4018:06
6Gerd WallinJönköpings OK38:36+10:3619:35
7Karin ClaessonJönköpings OK43:14+15:1421:56
8Kerstin ElfÖlmstads IS51:07+23:0725:56
Vega SlottnerJönköpings OKej start

H70

2 770 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan G LarssonOK Njudung31:1711:17
2Morgan LjungVaggeryds SOK31:23+0:0611:19
3Lennart HöijeOK Ravinen33:14+1:5711:59
4Jan GustavssonIK Vista34:21+3:0412:24
5Stellan AhnströmForserums SOK36:06+4:4913:01
6Lars FranssonBottnaryds IF36:19+5:0213:06
7Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK37:13+5:5613:26
8Roland BomanUlricehamns OK37:45+6:2813:37
9Åke NordbergOK Klyftamo40:31+9:1414:37
10Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo41:24+10:0714:56
11Per GranevikJönköpings OK42:30+11:1315:20
12Reine FriskVaggeryds SOK43:08+11:5115:34
13Agne PerssonTenhults SOK44:55+13:3816:12
14Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK46:27+15:1016:46
15Lars WürsigJönköpings OK47:03+15:4616:59
16Roland NilssonFalköpings AIK OK48:31+17:1417:30
17Gösta MalmerIF Marin Väst48:55+17:3817:39
18Gunnar WallinJönköpings OK49:09+17:5217:44
19Agne RybeckVaggeryds SOK52:03+20:4618:47
20Göran JanssonGränna-Bygdens OK54:01+22:4419:30
21Kenneth ArvidssonAlvesta SOK54:50+23:3319:47
22Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:00:26+29:0921:49
23Sture FilipssonSkillingaryds FK1:09:37+38:2025:07
24Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK1:12:14+40:5726:04
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej godkänd
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej start
Åke EckerbomIFK Sävsjöej start

D75

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HöökOK Klyftamo30:0615:16
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg31:56+1:5016:12
3Ann-Marie BirgerssonForserums SOK35:41+5:3518:06
4Margareta HolmbergIF Hagen44:50+14:4422:45
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start

H75

1 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK22:4111:30
2Rune ArvidssonMarkbygdens OK24:45+2:0412:33
3Bengt OlssonMarkbygdens OK25:21+2:4012:52
4Rune GunnarssonNässjö OK27:11+4:3013:47
5Rune AhlanderJönköpings OK27:12+4:3113:48
6Sven Olof FranssonOK Stigen28:01+5:2014:13
7Bernt EkfeldtVaggeryds SOK28:48+6:0714:37
8Ingemar HolmbergIF Hagen29:15+6:3414:50
9Gunnar BrystHjobygdens OK30:53+8:1215:40
10Mats BirgerssonForserums SOK34:48+12:0717:39
11Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby36:08+13:2718:20
12Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna36:23+13:4218:28
13Kurt RydinOK Tranan40:54+18:1320:45
14Alf OlssonForserums SOK42:17+19:3621:27
15Eibert DanielssonSkillingaryds FK51:52+29:1126:19

H80

1 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK26:5713:40
2Per LarssonJönköpings OK27:31+0:3413:58
3Stig FranssonOK Stigen29:55+2:5815:11
4Tore JohanssonSOK Aneby32:17+5:2016:23
5Lars-Erik LindellVäsby OK39:36+12:3920:06
6Bernt PeterssonAlvesta SOK41:44+14:4721:11
Sven AnderssonOK Stigenej godkänd
Lars PerssonVäsby OKej start

Inskolning

1 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lova BeijerJönköpings OKfullföljt
Felica DahlqvistVaggeryds SOKfullföljt
Isak DahlqvistVaggeryds SOKfullföljt
Måns DjärvJönköpings OKfullföljt
Ines EngströmBottnaryds IFfullföljt
Anton FolkelidTenhults SOKfullföljt
Amelie FranssonJönköpings OKfullföljt
Elsa FrykfeldtIK Hakarpspojkarnafullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Arvid LarssonTenhults SOKfullföljt
Axel LarssonTenhults SOKfullföljt
Arvid LövingIK Hakarpspojkarnafullföljt
Nellie NydenVaggeryds SOKfullföljt
Tuva NydenVaggeryds SOKfullföljt
Emil RydbergOK Stigenfullföljt
Felicia SvenssonJönköpings OKfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Alvin WennblomKlubblösfullföljt

U1

1 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WulffOK Gränsen16:288:51
2Kerstin EdmarkSOK Aneby17:26+0:589:22
3Kasper BjurgrenJönköpings OK19:07+2:3910:16
4Nova  LindbergNässjö OK20:00+3:3210:45
5Albin AnderssonTenhults SOK21:19+4:5111:27
6Malte StenhagNässjö OK23:33+7:0512:39
7Signe KarlströmTenhults SOK24:16+7:4813:02
8Jack AnderssonVaggeryds SOK26:28+10:0014:13
9Calle DahlsonOK Gränsen26:50+10:2214:25
10Linus FridénOK Gränsen27:15+10:4714:39
11Tyra AntevikJönköpings OK30:35+14:0716:26
12Colin AxelssonJönköpings OK31:06+14:3816:43
13Ella JohanssonJönköpings OK31:07+14:3916:43
14Tage MöllerströmJönköpings OK35:27+18:5919:03
15Moa DahlsonOK Gränsen36:39+20:1119:42
Evanna JohanssonOK Njudungej godkänd
Wilma JohanssonTenhults SOKej godkänd

U2

2 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas AntevikTenhults SOK18:018:15
2David EmilssonJönköpings OK18:53+0:528:39
3Felix BlombergIF Hallby SOK19:56+1:559:08
4Hugo JanssonTenhults SOK20:05+2:049:12
5Kajsa BoestadGränna-Bygdens OK23:20+5:1910:42
6Arvid RydellIF Hallby24:12+6:1111:06
7Albin JanssonForserums SOK24:48+6:4711:22
8Isak HertzTenhults SOK25:03+7:0211:29
9Eric FridénOK Gränsen26:19+8:1812:04
10Ellen DetersIK Hakarpspojkarna27:51+9:5012:46
11Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna27:55+9:5412:48
12Alva HaraldssonIF Hallby SOK30:03+12:0213:47
13Nike BlombergIF Hallby SOK31:56+13:5514:38
14Olle HedströmTenhults SOK32:08+14:0714:44
14Tilda SkarstedtTenhults SOK32:08+14:0714:44
16Siri RehnGränna-Bygdens OK32:21+14:2014:50
17Isak ErikssonNässjö OK35:05+17:0416:05
18Aron MolanderOK Gränsen35:57+17:5616:29
19Vera FolkestadAnderstorps OK36:00+17:5916:30
20Ella BjörnvingeIF Hallby SOK36:15+18:1416:37
21Anton FaxénVäxjö OK40:33+22:3218:36
Ture LövingIK Hakarpspojkarnaej godkänd

U3

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta TörnkvistAnderstorps OK25:039:38
2Samuel GustafssonJönköpings OK55:35+30:3221:22

Öppen motion 1

1 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina JennerstrandOK Njudung15:378:23
2Josef JennerstrandOK Njudung16:17+0:408:45
3Caroline PålssonKlubblös21:49+6:1211:43
4Sören BråhnJönköpings OK27:33+11:5614:48
5Ellinor BornetunSkillingaryds FK28:45+13:0815:27
6Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK51:46+36:0927:49

Öppen motion 3

2 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara WulffOK Gränsen26:039:02
2Måns EliassonIK Hakarpspojkarna27:45+1:429:38
3Rolf JanekeKlubblös28:47+2:449:59
4Viktor BenderiusIF Hallby SOK30:20+4:1710:31
5Joakim EngströmBottnaryds IF31:30+5:2710:56
6Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna32:38+6:3511:19
7Tobias MöllerströmJönköpings OK34:55+8:5212:07
8Joakim JonssonNässjö OK37:18+11:1512:57
9Mikael JanssonForserums SOK39:05+13:0213:34
10Peter BoestadGränna-Bygdens OK40:15+14:1213:58
11Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna41:03+15:0014:15
12Catrin MolanderOK Gränsen41:12+15:0914:18
13Ingela KlassonNässjö OK41:51+15:4814:31
14Elisabet JohanssonKlubblös42:27+16:2414:44
15Ylva HolmqvistKlubblös43:07+17:0414:58
16Alvert GöranssonKlubblös43:54+17:5115:14
17Veronica SahlinNässjö OK44:11+18:0815:20
18Angelica FlorinTenhults SOK47:31+21:2816:29
19Gunitha RobertssonVaggeryds SOK50:09+24:0617:24
20Emma JohnssonNässjö OK52:32+26:2918:14
21Maria SälebyNässjö OK52:34+26:3118:15
22Hugo LinderöIK Hakarpspojkarna53:15+27:1218:29
23Helena JönssonLunds OK53:36+27:3318:36
24Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK53:51+27:4818:41
25Johan BerköAnderstorps OK54:05+28:0218:46
Per SundkvistOK Gränsenej godkänd
Carl-Johan StillströmTenhults SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 330 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik StillemarkIF Hallby SOK30:599:18
2Mats LindgrenIF Hallby39:50+8:5111:57
3Robin SandbergOK Stigen40:23+9:2412:07
4Karl HolmquistIF Hallby SOK43:03+12:0412:55
5Anders HolmquistIF Hallby SOK43:05+12:0612:56
6Hans EliassonIK Hakarpspojkarna44:29+13:3013:21
7Johan NöjdIF Hallby44:44+13:4513:26
8Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK49:21+18:2214:49
9Magnus EmilssonJönköpings OK49:54+18:5514:59
10Tommy BerglundKlubblös50:06+19:0715:02
11Maja SöderlundIF Hallby50:49+19:5015:15
12Per LeanderssonAnderstorps OK51:07+20:0815:21
13Charlotte StenhagNässjö OK52:40+21:4115:48
14Susanne LinderöIK Hakarpspojkarna53:13+22:1415:58
15Lars InglanderIK Hakarpspojkarna53:37+22:3816:06
16Carolina ÖnstenIK Vista55:52+24:5316:46
17Liza JohanssonSol Tranås56:00+25:0116:49
18Christer FyhrEksjö SOK56:22+25:2316:55
19Patrik ReiverBodafors OK56:41+25:4217:01
20Anna EdmarkSOK Aneby57:26+26:2717:14
21Kent RobertssonVaggeryds SOK57:27+26:2817:15
22Anna BenderiusIF Hallby SOK57:47+26:4817:21
23Per LennartssonNässjö OK58:37+27:3817:36
24Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna58:53+27:5417:40
25Morgan SvenssonKlubblös59:02+28:0317:43
26Leif JohanssonSol Tranås1:00:45+29:4618:14
27Staffan DahlqvistVaggeryds SOK1:02:41+31:4218:49
28Kent HolmgrenNässjö OK1:05:15+34:1619:35
29Christina StenbergIF Hallby1:08:00+37:0120:25
30Niklas EnellNässjö OK1:12:59+42:0021:55
31Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:36:28+1:05:2928:58
32Axel EdströmBottnaryds IF1:37:44+1:06:4529:20
33Birger KlugNässjö OK1:44:30+1:13:3131:22
Jörgen StenhagNässjö OKej godkänd

Öppen motion 7

3 250 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SandströmMullsjö SOK29:038:56
2Göran RandauIK Hakarpspojkarna31:13+2:109:36
3Helena SandbergIK Hakarpspojkarna33:55+4:5210:26
4Peter SahlinNässjö OK35:20+6:1710:52
5David GunnarssonIK Hakarpspojkarna35:41+6:3810:58
6Peter ClaessonForserums SOK37:17+8:1411:28
7Torbjörn KvistHässleby SOK37:20+8:1711:29
8Cecilia BerganderEksjö SOK37:31+8:2811:32
9Bo HultgrenOK Njudung38:18+9:1511:47
10Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna38:26+9:2311:49
11Arne SvärmOK Gisle39:23+10:2012:07
12Rune TuressonOK Bävern40:03+11:0012:19
13Göran LindellOK Bävern42:58+13:5513:13
14Emma FaxénVäxjö OK43:59+14:5613:32
15Lennart CedervärnUlricehamns OK44:41+15:3813:44
16Pär NorgrenGällstadbygdens SOK45:10+16:0713:53
17Stefan ReiverBodafors OK45:11+16:0813:54
18Lennart HolstNässjö OK46:41+17:3814:21
19Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK49:21+20:1815:11
20Liselotte LarssonLjungskile FK49:31+20:2815:14
21Göran ÖhlundIK Hakarpspojkarna50:24+21:2115:30
22Åsa Flink-SvenssonNässjö OK50:49+21:4615:38
23Leif  AnderssonNässjö OK51:57+22:5415:59
24Åke PerssonOK Bävern54:23+25:2016:44
25Rolf JonassonJönköpings OK56:07+27:0417:16
26Liselott SvenssonJönköpings OK56:15+27:1217:18
27Daniel HedströmSOK Aneby56:54+27:5117:30
28Lucy LouTibro OK58:05+29:0217:52
29Mats FridénOK Gränsen58:23+29:2017:57
30Annika GustafssonJönköpings OK1:04:18+35:1519:47
31Hans SöderströmOK Stigen1:07:57+38:5420:54
32Anna AnderssonÖlmstads IS1:08:37+39:3421:06
33Susanne BerganderEksjö SOK1:09:26+40:2321:21
34Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:11:41+42:3822:03
35Kajsa AnderssonÖlmstads IS1:22:01+52:5825:14
Vincent JohanssonTenhults SOKej godkänd
Rohnny AnderssonForserums SOKej godkänd
Hans FalkOK Norrvirdarnaej start

Öppen motion 8

4 160 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LundströmIF Hallby SOK35:038:25
2Mats JohanssonSol Tranås45:43+10:4010:59
3Tomas LundhGränna-Bygdens OK47:18+12:1511:22
4Clas OtterborgKlubblös47:54+12:5111:30
5Arne BackOK Södertörn51:36+16:3312:24
6Jakob BremerBoxholms OK52:16+17:1312:33
7Johan GranathIF Hallby SOK57:44+22:4113:52
8Johan EdströmBottnaryds IF57:51+22:4813:54
9Ola OlssonIK Hakarpspojkarna58:06+23:0313:57
10Andreas KaverenKlubblös58:14+23:1113:59
11Philip HjellströmGränna-Bygdens OK59:15+24:1214:14
12Anna OtterborgKlubblös1:03:07+28:0415:10
13Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK1:04:35+29:3215:31
14Erika StrömbäckAnkarsrums OK1:06:10+31:0715:54
15Johan SjödinIK Hakarpspojkarna1:14:19+39:1617:51
16Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna1:24:12+49:0920:14
17Anders StrömbäckAnkarsrums OK1:25:32+50:2920:33
18Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:47:32+1:12:2925:50
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser