Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kullabäcksmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kullabäcksmedeln
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 18 oktober 2015

D21

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin OlovssonRehns BK30:519:04
2Sofia LevinUmeå OK37:22+6:3110:59
3Jenni SimolaFinspångs SOK39:31+8:4011:37
4Sofia SundströmTullinge SK44:57+14:0613:13
5Stina PerssonUmeå OK45:32+14:4113:23
6Elin OlofssonUmeå OK54:50+23:5916:07
Susanne RutqvistIFK Umeåfullföljt
Agneta FriesUmeå OKej godkänd
Annika CarlbergSundsvalls OKej godkänd
Åsa OtterbjörkUmeå OKej start

H21

4 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna28:486:43
2Emil NilssonUmeå OK29:40+0:526:55
3Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna30:33+1:457:08
4Erik MelénMotala AIF OL36:13+7:258:27
5Albin BjörnuddVännäs OK39:06+10:189:08
6Kalle LarssonForsa OK40:45+11:579:31
7Henrik JohanssonUmeå OK40:46+11:589:31
8Hans-Erik CarlborgIFK Umeå43:10+14:2210:05
9Jon ÅkessonForsa OK44:25+15:3710:22
10Karl BengtssonUmeå OK48:43+19:5511:22
11Håkan Berglund LakeKovlands IF49:29+20:4111:33
12Stefan KärrlanderUmedalens IF52:16+23:2812:12 Ladda ner rutt i gpx-format
13Mats KlingvallUmeå OK1:15:35+46:4717:39
14Håkan ErikssonUmeå OK1:19:52+51:0418:39
Anders FriesUmeå OKej godkänd
Torbjörn YttergrenTegs SKej godkänd
Erik KärrlanderUmedalens IFej start
Joel HallbergUmeå OKej start
Pär NorénVännäs OKej start

Öppen motion 5

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns HellgrenOK Södertörn32:5710:54
2Emma BergströmOK Vargen40:38+7:4113:27
3Ove PerssonTelia IF47:05+14:0815:35
4Anna-Karin JonassonUmeå OK49:33+16:3616:24
5Tomas VikdahlUmeå OK53:58+21:0117:52
6Olof NorrmanUmeå OK55:05+22:0818:14
7Hardy PaulssonUmeå OK1:32:54+59:5730:45
Tjelvar OtterbjörkUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser