Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrnatt 151027

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrnatt 151027
Arrangörsorganisation: Ljusdals OK
Datum: tisdag 27 oktober 2015

Forsa OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin GustavssonKort (9)37:1012:23
1Leif BylarsMellan (18)41:088:23
2Per-Åke BladMellan (18)43:16+2:088:49
4Marcus DolkMellan (18)46:37+5:299:30
6Åsa ErikssonKort (9)43:52+6:4214:37
7Lars EklundMellan (18)48:01+6:539:47
13Matilda JonssonMellan (18)58:08+17:0011:51

Hudiksvalls OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Wilmer WennbergKort (9)40:55+3:4513:38
8Rolf KrohnKort (9)54:40+17:3018:13
11Lennart WinbergMellan (18)53:18+12:1010:52
14Hjalmar WennbergMellan (18)1:00:32+19:2412:21
15Catherine WennbergMellan (18)1:00:37+19:2912:22
16Marianne ÅsåkerMellan (18)1:05:56+24:4813:27
17Christina WestmanMellan (18)1:10:25+29:1714:22
18Arne OlssonMellan (18)1:10:26+29:1814:22
Stefan GunnarssonKort (9)ej godkänd

Ljusdals OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Leif PerssonKort (9)38:13+1:0312:44
3Magnus EngbergLång (5)55:23+11:458:23
4Eva SkyttnerKort (9)43:13+6:0314:24
4Ulrica Swärd BütikoferLång (5)59:30+15:529:00
5Stefan MårdbergMellan (18)47:24+6:169:40
5Magnus JohanssonLång (5)59:50+16:129:03
6Rune JonssonMellan (18)47:42+6:349:44
7Anna-Lena FuruströmKort (9)46:16+9:0615:25
8Jan-Erik SkyttnerMellan (18)48:03+6:559:48
9Tommy ÖstMellan (18)49:05+7:5710:01
10Peter SkyttnerMellan (18)51:03+9:5510:25

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stefan JonssonLång (5)43:386:36

OK Dellen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hjalmar FagerlundKort (9)43:46+6:3614:35
12Sveke JonssonMellan (18)55:25+14:1711:18

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Thomas JanssonLång (5)46:51+3:137:05

Vallsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erik AnderssonMellan (18)43:33+2:258:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser