Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, sprint
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: lördag 23 januari 2016

Arvidsjaurs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Albin LundbergH14 (3)ej start
Johan LundbergH45 (5)ej start
Birger LundbergH75ej start

Bergnäsets AIK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenH45 (5)17:536:15
2Agneta HolmgrenD35 (3)28:35+7:569:59
3Agneta BergelinD45 (4)27:43+6:4211:35
3Åke GustafssonH55 (7)25:15+6:458:49
4Fredrik HolmgrenH55 (7)27:18+8:489:32
5Leif PetterssonH55 (7)28:07+9:379:49
11Erik TuuriH18 (20)19:16+3:336:02
17Harald LarssonH18 (20)29:23+13:409:12
Oskar ÖqvistH20 (14)ej godkänd

Bodens BK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Clas-Göran LundH65 (1)ej start
Eje AnderssonH65 (1)ej start

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sirra ToivonenD35 (3)20:397:13

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tuuli SuutariD20 (13)15:21+0:395:22

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Noora RäisenenD20 (13)16:43+2:015:50

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Liisa NenonenD20 (13)17:29+2:476:06

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Juliaana NäsiD20 (13)17:38+2:566:09

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Samuli SchroderusH20 (14)16:145:05

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Eevert ToivonenH20 (14)17:01+0:475:20

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anntti SaikkoH20 (14)21:18+5:046:40

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Sampo HyppöläH20 (14)21:26+5:126:43

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roosa SimiläD18 (14)16:335:47

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sanni OikkonenD18 (14)16:52+0:195:53

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kaisa KlemettinenD18 (14)22:20+5:477:48

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Henna PylvänäinenD18 (14)ej godkänd

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elmeri ToivainenH18 (20)16:49+1:065:16

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Niilo OjanahoH18 (20)18:34+2:515:49

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Aaro AhoH18 (20)18:40+2:575:51

Gammelstads IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonH16 (3)20:207:06
4Roland LarssonH45 (5)27:43+9:509:41
8Kalle HenrikssonH20 (14)18:24+2:105:46
Anders AbrahamssonH55 (7)ej start

HJS-Vansbro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erica HållD45 (4)27:41+6:4011:34
8Elin HållD18 (14)21:15+4:427:25
11Karin HållD20 (13)18:34+3:526:29

I 19 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Folke ErikssonÖppen motion 1 (2)1:01:11+33:0833:37

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Jonas TofteredH18 (20)36:37+20:5411:28

IFK Kiruna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Conny NilimaaH21 (2)23:06+1:507:14
2Mats LuspaH45 (5)19:51+1:586:56

IFK Mora OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonH21 (2)21:166:40
1Isabel SalénD20 (13)14:425:08
11Gustaf BerglundH18 (20)19:16+3:336:02
18Lukas DeiningerH18 (20)34:47+19:0410:54
Adrian DahlströmH20 (14)ej start

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ellen SarenmarkD20 (13)16:22+1:405:43

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Evine Westli AndersenD20 (13)15:37+0:555:27

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anne Willkommen EikenD20 (13)18:33+3:516:29

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anniken Eriksrud KarlsenD20 (13)ej godkänd

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Audun HeimdalH20 (14)17:04+0:505:21

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Öivind WiggenH20 (14)17:51+1:375:35

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Gjermund Törnquist HaldenH20 (14)18:47+2:335:53

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Synne StrandD18 (14)16:44+0:115:51

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Margrethe WisloffD18 (14)19:02+2:296:39

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Victoria Haestad BjörnstadD18 (14)19:09+2:366:41

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jörgen BaklidH18 (20)17:16+1:335:24

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vegard GulbrandsenH18 (20)17:39+1:565:31

Norge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Eivind Övsthus GravirH18 (20)18:33+2:505:48

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rebecka HylanderD21 (3)21:09+4:527:23

OK Nolaskogsarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Isac ErikssonH16 (3)21:20+1:007:27
13Hugo ErikssonH18 (20)20:16+4:336:21
15Jesper VikmanH18 (20)21:48+6:056:50

OK Renen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergD14 (2)18:137:37
2Simon MarkströmH14 (3)22:23+0:509:21
3Tobias SnellH14 (3)24:23+2:5010:12
3Anna TibbelinD35 (3)1:06:16+45:3723:10
5Robin SalénH18 (20)17:40+1:575:32
Klara KivijärviD12ej start
Signe RosendahlD20 (13)ej start

OK Vargen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emma BergströmD21 (3)17:09+0:525:59
4Birgit LundkvistD45 (4)28:38+7:3711:58
13Johanna LundkvistD18 (14)24:17+7:448:29
Maria BergströmD45 (4)ej start

Ounasvaaran Hiihtoseura

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sissi OikkonenÖppen motion 1 (2)28:0315:24
1Mirka OikkonenD45 (4)21:018:47
2Ansa-Lotta OjanahoD14 (2)21:01+2:488:47

Piteå IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonD65 (1)27:2114:32
4Ida NordlundD20 (13)16:10+1:285:39
6Torbjörn LundbergH55 (7)28:29+9:599:57
10Martin GranbergH18 (20)19:00+3:175:57
12Elin NordlundD18 (14)23:21+6:488:09
Albin NorénH16 (3)ej godkänd

Robertsfors IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mikael YngvessonÖppen motion 9 (1)31:369:54
1Helena KönigssonÖppen motion 4 (2)34:4414:31

Seskarö IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans YlipääH65 (1)21:509:08
5Kjell HenrikssonH45 (5)36:24+18:3112:43
11Nils HenrikssonH20 (14)19:37+3:236:08

SK Pohjantähti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Santeri SchroderusH20 (14)17:29+1:155:28

Stora Tuna IK SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henning SjökvistH18 (20)15:434:55
2Lars SjökvistH55 (7)23:03+4:338:03

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Truls LindholmH18 (20)21:52+6:096:51

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Oskar SandbergH20 (14)16:37+0:235:12

Sävast Ski Team IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andrea WickbomD21 (3)16:175:41
3Kent TuoremaaH45 (5)23:07+5:148:04
4Sofia WestinD18 (14)17:06+0:335:58
5Elin LundgrenD18 (14)17:11+0:386:00
9Rasmus WickbomH18 (20)18:54+3:115:55
9Hanna E TuoremaaD18 (14)22:11+5:387:45
10Oscar WestinH20 (14)19:35+3:216:08

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Edvin NordströmH18 (20)20:31+4:486:25

Umeå OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonH14 (3)21:339:01
9Klara YngvessonD20 (13)18:12+3:306:21
12Freja VredinD20 (13)26:40+11:589:19
Simon ErikssonH18 (20)ej godkänd

Vetelin Urheilijat

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jani LeppäniemiH35 (1)ej start

Älvsby IF OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonD16 (2)25:5310:49
1Daniel JohanssonH35 (1)40:5812:50
1Sture NorénH55 (7)18:306:28
2Karin KarlssonÖppen motion 4 (2)35:17+0:3314:45
2Emma JohanssonD16 (2)39:28+13:3516:30
Håkan KarlssonH45 (5)ej start

ÖSeT SkidO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filip JacobssonH20 (14)16:33+0:195:11

Övertorneå IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Håkan TholerudH55 (7)29:52+11:2210:26
11Kristina TholerudD18 (14)22:39+6:067:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser