Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HSOK Klubbmästerskap Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HSOK Klubbmästerskap Natt
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: torsdag 5 november 2015

D14

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva CruseHelsingborgs SOK43:3512:08

H14

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel OrrhedeHelsingborgs SOK30:018:21
2Jacob MobergHelsingborgs SOK30:09+0:088:23
Albert AnderssonHelsingborgs SOKutgått

H12

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor EricssonHelsingborgs SOK14:116:19
2Gustav FribergHelsingborgs SOK14:13+0:026:20

D10

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK19:038:30
2Klara FribergHelsingborgs SOK19:08+0:058:32

H10

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BorkmarHelsingborgs SOK14:186:23
2Alfred KjellénHelsingborgs SOK14:54+0:366:39
3Kurt SjöbergHelsingborgs SOK25:35+11:1711:25

D17-34

6 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia DahlHelsingborgs SOK58:338:27
2Jannie HagårdRävetofta OK1:04:46+6:139:21
3Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:08:42+10:099:55
Thea BökmanHelsingborgs SOKej godkänd
Josefine NilssonHelsingborgs SOKej godkänd
Carin StenbergHelsingborgs SOKej godkänd
Marie PalmgrenHelsingborgs SOKej start

H17-34

6 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK50:437:19
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK50:59+0:167:22
3Gustav NilssonHelsingborgs SOK1:02:36+11:539:02
Erik AlnervikHelsingborgs SOKej start
Erik ZeilonRävetofta OKej start

H35-49

6 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BökmanHelsingborgs SOK1:04:329:19
2Magnus BackanHelsingborgs SOK1:05:27+0:559:27
3Per RudqvistHelsingborgs SOK1:12:40+8:0810:30
4Olof BarrRävetofta OK1:13:03+8:3110:33
Erik AhlströmHelsingborgs SOKej godkänd
Ulf LinderfalkRävetofta OKej godkänd

D50-64

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK30:4510:02
2Christina SegerslättRävetofta OK35:22+4:3711:33
3Eva TykessonRävetofta OK35:42+4:5711:40
4Tina HagårdRävetofta OK47:45+17:0015:36
5Lena NielsenHelsingborgs SOK56:37+25:5218:30

H50-64

4 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart CarlsenHelsingborgs SOK36:117:30
2Stefan DahlHelsingborgs SOK43:07+6:568:56
3Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK45:00+8:499:20
4Peter SvenssonHelsingborgs SOK47:10+10:599:47
5Göran MattssonRävetofta OK1:04:53+28:4213:27
6Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:07:21+31:1013:58
7Håkan OlssonRävetofta OK1:32:32+56:2119:11
Sten SegerslättRävetofta OKej godkänd
Bengt JohnssonHelsingborgs SOKej start

H65-

3 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenth SundgrenSkåneslättens OL27:298:58
2Stig JohanssonHelsingborgs SOK27:56+0:279:07
3Willie OlssonRävetofta OK28:46+1:179:24
4Lars PerssonOK Kompassen31:05+3:3610:09
5Tommy PeterssonHelsingborgs SOK32:15+4:4610:32
6Klas TykessonRävetofta OK46:38+19:0915:14
7Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK46:48+19:1915:17
8Rolf GustafssonHelsingborgs SOK56:30+29:0118:27
Sten Åke KvistIS Kullenej godkänd
Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser