Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för SkidO i Dalarna, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO i Dalarna, lång
Arrangörsorganisationer: IK Jarl Rättvik / Leksands OK
Datum: söndag 17 januari 2016

D21

12 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helene SöderlundIFK Moras OK1:20:566:25
2Hana HancikovaAlfta-Ösa OK1:27:16+6:206:55
3Åsa Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO1:28:46+7:507:02
4Frida SandbergSäterbygdens OK1:30:38+9:427:11
5Emma BergströmOK Vargen1:31:35+10:397:16
6Lisa LarsenAlfta-Ösa OK1:34:22+13:267:29
7Sara HodlerIFK Moras OK1:47:40+26:448:32
8Linda LindkvistIK Jarl Rättvik1:47:46+26:508:33
Tove AlexanderssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Maria NordströmGävle OKej start
Bente RostAlfta-Ösa OKej start
Hanna ErikssonIFK Moras OKej start

H21

16 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RostAlfta-Ösa OK1:29:345:29
2Simon HodlerIFK Moras OK1:57:16+27:427:11
3Rickard BörjessonHestra IF2:03:53+34:197:36
4Henrik FröjdRehns BK2:17:36+48:028:26
Kristian DahlströmIFK Moras OKej godkänd
Martin HammarbergSundsvalls OKej godkänd
Sixten WalheimRobertsfors IKej godkänd
Björn KarlssonRehns BKej godkänd
Peter ArnessonBottnaryds IFej start
Klaus CsucsIFK Moras OKej start
Linus RappIFK Moras OKej start
Carl MagnussonIFK Moras OKej start

D20

10 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénIFK Moras OK1:06:036:31
2Ellen SarenmarkLeksands OK1:07:25+1:226:39
3Klara YngvessonUmeå OK1:07:35+1:326:40
4Elsa AnderssonDomnarvets GOIF1:14:25+8:227:21
5Ida NordlundPiteå IF1:14:37+8:347:22
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd
Karin HållHJS-Vansbro OKej start
Erica EdmanSäterbygdens OKej start

H20

12 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SandbergSäterbygdens OK1:08:595:28
2Filip JacobssonÖSeT SkidO1:17:41+8:426:09
3Kalle HenrikssonGammelstads IF1:19:43+10:446:19
4Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:37:46+28:477:45
5Martin PerssonÅrsunda IF1:41:03+32:048:01
Henrik SparrIFK Moras OKej godkänd
Adrian DahlströmIFK Moras OKej start
Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

D18

10 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinSävast Ski Team IF1:15:207:26
2Elin LundgrenSävast Ski Team IF1:23:18+7:588:13
3Vilma BergerDomnarvets GOIF1:38:07+22:479:41
4Elin HållHJS-Vansbro OK1:52:48+37:2811:08
Johanna LundkvistOK Vargenej godkänd
Elin NordlundPiteå IFej godkänd

H18

12 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning SjökvistStora Tuna IK SK1:10:575:37
2Robin SalénOK Renen1:17:40+6:436:09
3Lukas DeiningerIFK Moras OK1:30:49+19:527:12
4Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:31:38+20:417:16
5Erik TuuriBergnäsets AIK1:35:46+24:497:36
6Emil ArvidssonSäterbygdens OK1:40:51+29:548:00
Fredrik NorlinIFK Moras OKej godkänd
Waldemar AnderssonOK Roslagenej godkänd
Oskar PerssonÅrsunda IFej start

D16

8 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia WannerAvesta OKej godkänd
Moa HjorthDomnarvets GOIFej godkänd
Klara BolinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Alva RyttherVästerbergslagens OLej godkänd
Karolina DjerfVästerbergslagens OLej start
Adelina FunkeLeksands OKej start
Moa AnderssonIFK Moras OKej start
Thea AnderssonIFK Moras OKej start
Maja MörthLeksands OKej start
Emelie BrudinIFK Moras OKej start
Moa KarlssonStorviks IFej start
Clara SpikLeksands OKej start
Elin NorlinIFK Moras OKej start
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H16

8 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper HedarOK Tor1:22:039:48
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej godkänd
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

D14

5 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OLej godkänd
Tuva-Cajsa SpikLeksands OKej godkänd
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej godkänd
Klara AnderssonDomnarvets GOIFej godkänd
Sofia DjerfVästerbergslagens OLej start
Julia FunkeLeksands OKej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start

H14

5 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry SvensVästerbergslagens OL55:3410:10
2Klockar Eskil NääsLeksands OK1:00:58+5:2411:09
3Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:05:48+10:1412:03
Simon HolmerIFK Moras OKej start
Jesper BergDomnarvets GOIFej start
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej start
Thobias BrodinIFK Moras OKej start

D12

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna HörnellDomnarvets GOIF40:3717:34
2Lovisa DjerfVästerbergslagens OL57:02+16:2524:41
Lovisa MasesDomnarvets GOIFej start
Ellen FunkeLeksands OKej start

H12

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl ForsgrenVästerbergslagens OL41:5318:07
2Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL45:32+3:3919:42

D10

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja EliassonDomnarvets GOIF28:4414:30
Malin HållHJS-Vansbro OKej start
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OLej start
Maja MasesDomnarvets GOIFej start

H10

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HörnellDomnarvets GOIF31:0315:40

D40

8 370 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lena HolmerIFK Moras OKej start

H40

10 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus EliassonDomnarvets GOIF1:06:476:35
2Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:12:53+6:067:12
3Torbjörn BlomValbo AIF1:24:25+17:388:20
4Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:58:29+51:4211:42
Mats HörnellDomnarvets GOIFej godkänd
Jacob BolinTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

8 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:04:027:39
2Carina SandbergSäterbygdens OK1:10:40+6:388:26
3Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:13:18+9:168:45
Marie FröjdRehns BKej godkänd
Florence BergDomnarvets GOIFej start
Erica HållHJS-Vansbro OKej start

H45

10 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven PerssonÅrsunda IF1:12:177:08
Magnus HjorthDomnarvets GOIFej godkänd

D50

8 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann EnmanGammelstads IF1:16:399:09
2Helena KönigssonRobertsfors IK1:28:00+11:2110:30
3Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:30:12+13:3310:46
Sofie NylanderOK Kåreej godkänd

H50

10 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenBergnäsets AIK1:05:406:29
2Björn AlbinssonIFK Moras OK1:08:13+2:336:44
3Per SandbergSäterbygdens OK1:15:14+9:347:26
4Jens AnderssonOK Roslagen1:23:12+17:328:13
5Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO1:30:40+25:008:57
6Mikael YngvessonRobertsfors IK1:31:02+25:228:59
Thomas SparrIFK Moras OKej start

D55

5 460 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gurli BackFagersta OKej start
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIFej start

H65

5 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar MunkteliusSurahammars SOK54:4310:01
2Kjell ErikssonOK Djerf1:07:33+12:5012:22
Lennart JanssonOK Alehofej start
Elof BackFagersta OKej start

D70

5 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OKej godkänd

ÖM3

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus HedarOK Tor28:2314:20
Lea BörjesIK Jarl Rättvikej start

ÖM5

5 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK45:508:43
2Elis ÅbergStorviks IF47:14+1:248:59
3Marie HedarOK Tor50:52+5:029:41
4Anette PalmHJS-Vansbro OK51:09+5:199:44
5David ShearerVästerbergslagens OL54:46+8:5610:25
6Håkan BlomgrenStora Tuna OK57:47+11:5711:00
7Byron PalmHJS-Vansbro OK1:12:03+26:1313:43
8Cecilia DjerfVästerbergslagens OL1:15:36+29:4614:24
9Annica BergerDomnarvets GOIF1:17:45+31:5514:48
Janne SkarnerLeksands OKej godkänd

ÖM9

8 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Bernt ForsgrenVästerbergslagens OLej godkänd
Emil AlexanderssonStora Tuna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser