Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 29 april 2016 - lördag 30 april 2016

Annebergs GIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5SOK Aneby / Annebergs GIF 1D16 (10)1:49:56
1. Lovisa Blomgren38:1010+11:5538:1010
2. Emma Eriksson30:363+2:381:08:464-6
2. Alice Strömgren47:5816+20:001:26:08
2. Ebba Rosanderej startfullföljt
3. Alma Gustafsson41:106+3:301:49:565+1

Bredaryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Bredaryds SOK 1H16 (11)1:31:55
1. Axel Elmblad30:142+0:0230:142
2. Anton Gunnarsson27:403+1:4457:543+1
2. Linnea Skalberg36:158+10:191:06:29
2. Ellen Sigvardson40:3712+14:411:10:51
3. Emil Auselius34:012+1:411:31:552-1
13Bredaryds SOK 14-Dam (21)3:30:21
1. Moa Hansson38:595+0:0938:595
2. Amelia Skalberg47:2815+9:461:26:2714+9
3. Lisa Elmblad51:3214+16:092:17:5913-1
4. Mimmi Dahlberg1:12:2213+19:223:30:21130

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18Eksjö SOK 1HD 12 (22)1:29:26
1. Linnéa Edvardsson16:2213+2:5816:2213
2. Alva Hagelberg35:2630+19:4551:4819+6
2. Noa Göth35:3731+19:5651:59
2. Julia Abaji35:4232+20:0152:04
3. Tilda Hagelberg37:3819+21:271:29:2618-1

FK Göingarna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2FK Göingarna 1HD 12 (22)51:20
1. Hjalmar Axelsson15:327+2:0815:327
2. Wilmer Selin15:41131:132-5
3. Svante Selin20:075+3:5651:2020
9FK Göingarna 2HD 12 (22)57:32
1. Carl-Johan Olvegård16:2815+3:0416:2815
2. Tuva Selin17:476+2:0634:156-9
3. Alice Olvegård23:1713+7:0657:329+3
20FK Göingarna 17-manna (26)7:40:42
1. Magnus Larsson1:05:1923+22:001:05:1923
2. Håkan Gunnarsson38:2014+5:471:43:3914-9
3. Hampus Larsson1:16:0824+22:362:59:4724+10
4. Anders Selin1:03:0919+20:134:02:5623-1
5. Jesper Håkansson1:19:5220+18:495:22:4820-3
6. Edvin Selin51:4521+20:326:14:3322+2
7. Håkan Axelsson1:26:0919+27:107:40:4220-2

Fredrikstad SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Fredrikstad SK 17-manna (26)5:48:34
1. Audun Bjerkreim Nilsen46:235+3:0446:235
2. Kjell Arild Karlsen38:0313+5:301:24:2613+8
3. Andreas Höye53:434+0:112:18:094-9
4. Torben Wendler48:156+5:193:06:249+5
5. Sindre Østhagen1:02:594+1:564:09:237-2
6. Per Olaussen35:035+3:504:44:266-1
7. Hans Petter Mathisen1:04:086+5:095:48:3460

Göteborg-Majorna OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Göteborg-Majorna OK 17-manna (26)5:30:39
1. Christian Tingström43:212+0:0243:212
2. Anders Hedberg32:383+0:051:15:593+1
3. Johan Strand53:3212:09:311-2
4. Mikael Eliasson43:562+1:002:53:272+1
5. Daniel Wernersson1:04:197+3:163:57:4620
6. Joakim Eliasson33:503+2:374:31:3620
7. Ola Martner59:032+0:045:30:391-1
3Göteborg-Majorna OK 14-Dam (21)2:55:16
1. Frida Nero44:3113+5:4144:3113
2. Anna Wallin41:168+3:341:25:4711-2
3. Jennie Runesson36:292+1:062:02:166-5
4. Viktoria Ernstsson53:0012:55:163-3
6Göteborg-Majorna OK 24-Dam (21)3:02:27
1. Jennie Andersson43:3211+4:4243:3211
2. Louise Götfors42:0410+4:221:25:3610-1
3. Hanna Persson40:418+5:182:06:179-1
4. Emma Bergman56:103+3:103:02:276-3
9Göteborg-Majorna OK 27-manna (26)6:07:12
1. Tobias Ahnoff46:276+3:0846:276
2. Martin Ivarsson32:465+0:131:19:135-1
3. Viktor Runnby53:455+0:132:12:5850
4. Petter Jönsson50:509+7:543:03:486+1
5. Erik Öhlund1:05:469+4:434:09:349+3
6. Ola Jodal37:3010+6:174:47:048-1
7. Viktor Stensson1:20:0813+21:096:07:129+1
Göteborg-Majorna OK 34-Dam (21)utgått
1. Petra Halvarsson43:5112+5:0143:5112
2. Maria Arvidsson42:1411+4:321:26:05120
3. ej startej start
4. ej startej start

Hestra IF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Hässleholms OK 1H16 (11)1:59:07
1. Nellie Rydlund40:1210+10:0040:1210
2. Ivar Helmersson35:587+10:021:16:107-3
2. Linnea Rydlundej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Ludvig Hallabro42:575+10:371:59:075-2
6Karlskrona SOK 1H16 (11)1:59:11
1. Arvid Kronmar36:206+6:0836:206
2. Jakob Wilhelmsson39:3710+13:411:15:5760
2. vacant ej startfullföljt
2. Hugo Larssonej startfullföljt
3. Maxim Omelchenko43:146+10:541:59:1160
6Hestra IF 1D16 (10)1:51:01
1. Elsa Lindeblom38:039+11:4838:039
2. Alma Hjertberg35:188+7:201:13:217-2
2. Nora Aroneng35:229+7:241:13:25
3. Ebba Hjertberg37:4011:51:016-1
OK Orion 24-Dam (21)ej godkänd
1. Lena Swartz1:12:5920+34:091:12:5920
2. Annica Rosengren1:04:4320+27:012:17:4221+1
3. Lena Swartz54:4116+19:183:12:2318-3
4. Katarina Sundelinej godkändej godkänd
SOK Viljan 2HD 12 (22)ej godkänd
1. Lukas Bergfors30:2720+17:0330:2720
2. Wlilliam Elfstrand32:2129+16:401:02:48200
2. vacant ej startfullföljt
3. vacant ej startej godkänd
IK Hakarpspojkarna 37-manna (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
IK Hakarpspojkarna 2H16 (11)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
Eksjö SOK 2HD 12 (22)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Härlövs IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Härlövs IF 1D16 (10)1:48:37
1. Clara Dahl34:203+8:0534:203
2. Alma Leijon34:427+6:441:09:025+2
2. Maja Tenghagen36:3910+8:411:10:59
3. Irmalinn Nilsson39:354+1:551:48:374-1
15Härlövs IF 14-Dam (21)3:54:52
1. Carina Thynell1:00:0717+21:171:00:0717
2. Sofia Dahl54:3117+16:491:54:3818+1
3. Elinor Lindelöw53:2615+18:032:48:0415-3
4. Caroline Lindelöw1:06:4810+13:483:54:52150

Hässleholms OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Hässleholms OK 1H16 (11)1:59:07
1. Nellie Rydlund40:1210+10:0040:1210
2. Ivar Helmersson35:587+10:021:16:107-3
2. Linnea Rydlundej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Ludvig Hallabro42:575+10:371:59:075-2
Hässleholms OK 17-manna (26)ej godkänd
1. Nils Helmersson1:18:1725+34:581:18:1725
2. Emmy Helmersson51:4224+19:092:09:5924-1
3. Henrik Andersson1:41:1126+47:393:51:1026+2
4. Wiktor Rydlund1:05:5922+23:034:57:0924-2
5. Lars Hallabroej godkändej godkänd
6. Carina Rydlund54:0923+22:56ej godkänd
7. Magnus Rydlund1:42:0221+43:03ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 3D16 (10)1:37:26
1. Isa Envall26:15126:151
2. Evelina Svensson Finndahl33:145+5:1659:2910
3. Julia Rangert37:572+0:171:37:2610
1IK Hakarpspojkarna 1HD 12 (22)49:54
1. Stella Rangert15:275+2:0315:275
2. Joel Svensson Finndahl17:264+1:4532:534-1
3. Olle Karlsson17:012+0:5049:541-3
2IK Hakarpspojkarna 17-manna (26)5:30:44
1. Oskar Ljungqvist43:19143:191
2. Filip Ossiansson32:3311:15:5210
3. Markus Hederskog54:3811+1:062:10:3011+10
4. Gustaf Sparrevik42:5612:53:261-10
5. Andreas Jansson1:03:075+2:043:56:3310
6. Arvid Nord32:432+1:304:29:1610
7. Ludwig Ljungqvist1:01:284+2:295:30:442+1
3IK Hakarpspojkarna 1H16 (11)1:39:09
1. Emil Öhlund30:153+0:0330:153
2. Viktor Gunnarsson26:382+0:4256:532-1
2. Mattias Öhlund33:084+7:121:03:23
3. Lukas Granstedt42:164+9:561:39:093+1
3IK Hakarpspojkarna 1D16 (10)1:43:59
1. Ella Palm36:014+9:4636:014
2. Ida Eskilsson28:172+0:191:04:183-1
2. Ebba Lindman33:145+5:161:09:15
3. Alma Holmqvist Johansson39:415+2:011:43:5930
3IK Hakarpspojkarna 3HD 12 (22)51:22
1. Adrian Sjödin15:184+1:5415:184
2. Minna Palm17:173+1:3632:353-1
2. Signe Eskilsson22:1420+6:3337:32
3. Isak Eskilsson18:473+2:3651:2230
5IK Hakarpspojkarna 2HD 12 (22)52:28
1. Kalle Öhlund13:24113:241
2. Tova Rangert16:412+1:0030:0510
3. Emmy Granstedt22:239+6:1252:285+4
12IK Hakarpspojkarna 27-manna (26)6:33:13
1. Eric Hansson47:4410+4:2547:4410
2. Andreas Gustafsson32:527+0:191:20:367-3
3. Henrik Jansson54:4815+1:162:15:2415+8
4. Joakim Karlsson45:485+2:523:01:124-11
5. Adam Granstedt1:11:3113+10:284:12:4310+6
6. Stefan Sandahl38:2311+7:104:51:069-1
7. Jaromir Mielec1:42:0722+43:086:33:1312+3
IK Hakarpspojkarna 2D16 (10)ej godkänd
1. Sara Granstedt36:536+10:3836:536
2. Tilda Palm33:074+5:091:10:0060
3. Hilda Holmqvist Johanssonej godkändej godkänd

Jönköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Jönköpings OK 17-manna (26)7:25:09
1. Victor Hansson56:3920+13:2056:3920
2. Oliver Malmkvist48:0822+15:351:44:4722+2
3. Arvid Claesson54:4815+1:162:39:3515-7
4. Johan Löfström1:06:3824+23:423:46:1320+5
5. Adam Löfström1:35:2621+34:235:21:3923+3
6. Benjamin Claesson46:3816+15:256:08:1721-2
7. Filip Rosjö1:16:5212+17:537:25:0917-4
19Jönköpings OK 27-manna (26)7:27:58
1. Johan Hansson1:02:0722+18:481:02:0722
2. Mikael Trofast46:4721+14:141:48:5421-1
3. Fredrik Svensson1:01:0519+7:332:49:5919-2
4. Tomas Johansson1:03:1420+20:183:53:1321+2
5. Niklas Alvaeus1:19:2419+18:215:12:3718-3
6. Peter Waldenström49:1519+18:026:01:5219+1
7. Klas Grönkvist1:26:0618+27:077:27:58190

Karlskrona SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Karlskrona SOK 1H16 (11)1:59:11
1. Arvid Kronmar36:206+6:0836:206
2. Jakob Wilhelmsson39:3710+13:411:15:5760
2. vacant ej startfullföljt
2. Hugo Larssonej startfullföljt
3. Maxim Omelchenko43:146+10:541:59:1160
11Karlskrona SOK 14-Dam (21)3:21:11
1. Moa Pettersson38:584+0:0838:584
2. Maja Pettersson40:527+3:101:19:506+2
3. Lovisa Johansson48:5612+13:332:08:4610+4
4. Lisa Folino1:12:2514+19:253:21:1111+1
15Karlskrona SOK 17-manna (26)6:53:44
1. Axel Halvarsson55:0219+11:4355:0219
2. Magnus Larsson40:4919+8:161:35:51190
3. Oscar Johansson1:00:5318+7:212:36:4418-1
4. Anton Österblad58:4816+15:523:35:3217-1
5. Emil Folino1:09:5512+8:524:45:2715-2
6. Olof Ingemarsson47:2417+16:115:32:5116+1
7. Björn Andersson1:20:5315+21:546:53:4415-1
16Karlskrona SOK 24-Dam (21)4:24:11
1. Annika Josefsson1:00:3219+21:421:00:3219
2. Linda Larsson53:0916+15:271:53:4117-2
3. Johanna Wilhelmsson1:08:3818+33:153:02:1916-1
4. Helena Gummesson1:21:5216+28:524:24:11160
Karlskrona SOK 27-manna (26)ej godkänd
1. Thom Barbus1:20:3426+37:151:20:3426
2. Anders Pettersson49:3223+16:592:10:0623-3
3. Adam Georgsson1:06:3521+13:033:16:4121-2
4. Albin Henrysson1:17:0625+34:104:33:4725+4
5. Björn Zettervallej startej start
6. Peter Wilhelmssonej godkändej start
7. Björn Zettervallej startej godkänd
Karlskrona SOK 1HD 12 (22)ej godkänd
1. Sandra Widuchej godkändej godkänd
2. Emma Larssonej godkändej godkänd
3. Emma Zettervall24:4715+8:36ej godkänd

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 27-manna (26)7:47:55
1. Daniel Evaldsson58:0921+14:5058:0921
2. Edvin Andersson38:4616+6:131:36:5516-5
3. Elias Andersson1:14:0023+20:282:50:5523+7
4. Carl Ekbring1:06:3123+23:353:57:2622-1
5. Niklas Karlsson1:15:4915+14:465:13:1519-3
6. Peter Braun44:4914+13:365:58:0418-1
7. Anders Persson1:49:5123+50:527:47:5522+4

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Mullsjö SOK 1HD 12 (22)59:09
1. Simon Westh16:089+2:4416:089
2. Irma Westh17:315+1:5033:395-4
2. Elin Axelsson17:476+2:0633:55
3. Julia Westh25:3017+9:1959:0912+7

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10OK Alehof 17-manna (26)6:09:42
1. Martin Hogedal46:276+3:0846:276
2. Fredrik Sturesson33:109+0:371:19:379+3
3. Mattias Nilsson54:4614+1:142:14:2314+5
4. Douglas Fransson Lee52:0911+9:133:06:3210-4
5. Albin Thunberg1:02:483+1:454:09:206-4
6. Oscar Svalin44:4513+13:324:54:0511+5
7. Tobias Lindell1:15:3711+16:386:09:4210-1

OK Bävern

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OK Bävern 1H16 (11)2:02:19
1. Linus Lundberg33:184+3:0633:184
2. Alexander Augustsson34:426+8:461:08:0040
3. Stina Johansson54:199+21:592:02:197+3
11OK Bävern 2HD 12 (22)58:04
1. Hugo Hedström15:012+1:3715:012
2. Emil Karlsson21:5518+6:1436:5610+8
3. Aron Rudberg21:088+4:5758:0411+1
14OK Bävern 1HD 12 (22)1:02:10
1. Alice Hall15:338+2:0915:338
2. Vera Gerhardsson22:4521+7:0438:1814+6
3. Lizen Bergström23:5214+7:411:02:10140
17OK Bävern 14-Dam (21)4:46:06
1. Sara Larsson1:00:0818+21:181:00:0818
2. Ulrica Rudberg1:09:2221+31:402:09:3019+1
3. Hanna Adolfsson1:01:0217+25:393:10:3217-2
4. Anna Sandberg1:35:3418+42:344:46:06170
21OK Bävern 17-manna (26)7:54:03
1. Johan Schagerlind54:2917+11:1054:2917
2. Harald Magnusson55:0025+22:271:49:2925+8
3. Oliwer Lundberg54:359+1:032:44:049-16
4. Mikael Hall1:02:0518+19:093:46:0919+10
5. Emil Johansson1:35:2621+34:235:21:3522+3
6. Fredrik Augustsson54:1224+22:596:15:4723+1
7. Ludwig Gustavsson1:38:1620+39:177:54:0321-2

OK Njudung

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Njudung 2H16 (11)1:53:33
1. Karl Petersén33:184+3:0633:184
2. Amanda Karmetun39:4411+13:481:13:025+1
3. Albin Toll40:313+8:111:53:334-1
8OK Njudung 1H16 (11)2:05:17
1. Melker Elofsson39:518+9:3939:518
2. Oscar Hultgren37:069+11:101:16:5780
3. Edvin Schiller48:207+16:002:05:1780
8OK Njudung 1HD 12 (22)57:11
1. Wilhelm Karmetun16:1712+2:5316:1712
2. Mio Palmgren20:4313+5:0237:0011-1
3. Alexander Gustavsson20:117+4:0057:118-3
15OK Njudung 2HD 12 (22)1:06:57
1. Olle Petersén18:4517+5:2118:4517
2. Felicia Gustafsson25:1225+9:3143:5716-1
3. Ellen Toll23:0011+6:491:06:5715-1

OK Norrvirdarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 27-manna (26)7:47:55
1. Daniel Evaldsson58:0921+14:5058:0921
2. Edvin Andersson38:4616+6:131:36:5516-5
3. Elias Andersson1:14:0023+20:282:50:5523+7
4. Carl Ekbring1:06:3123+23:353:57:2622-1
5. Niklas Karlsson1:15:4915+14:465:13:1519-3
6. Peter Braun44:4914+13:365:58:0418-1
7. Anders Persson1:49:5123+50:527:47:5522+4

OK Orion

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 14-Dam (21)2:49:34
1. Tova Olsson38:532+0:0338:532
2. Elin Granstedt41:459+4:031:20:387+5
3. Sophia Björnlinger35:2311:56:012-5
4. Elna Forsberg53:332+0:332:49:341-1
2OK Orion 14-Dam (21)2:50:28
1. Myrra Carlsson38:563+0:0638:563
2. Cecilia Bratt37:462+0:041:16:421-2
3. Sara Jonsson37:353+2:121:54:1710
4. Tilda Johansson56:114+3:112:50:282+1
2OK Orion 1D16 (10)1:43:43
1. Ellen Wahlbom36:115+9:5636:115
2. Klara Andersson27:5811:04:092-3
2. Nellie Nilsson40:5911+13:011:17:10
2. Martina Sundelin1:07:1617+39:181:43:27
3. Linnea Dagsberg39:343+1:541:43:4320
5OK Orion 17-manna (26)5:44:06
1. Johan Wennermark46:134+2:5446:134
2. Philip Persson32:352+0:021:18:482-2
3. Erik Andersson54:318+0:592:13:198+6
4. Oskar Lundqvist45:054+2:092:58:243-5
5. Olof Sandgren1:07:1310+6:104:05:3730
6. Ola Andersson34:484+3:354:40:254+1
7. Pontus Petersson1:03:415+4:425:44:065+1
5IK Hakarpspojkarna 24-Dam (21)2:58:40
1. Eva Öhlund38:50138:501
2. Annie Önsten39:575+2:151:18:474+3
3. Gabriella Gustafsson40:489+5:251:59:355+1
4. Elin Svensson59:055+6:052:58:4050
7IK Hakarpspojkarna 34-Dam (21)3:05:56
1. Hanna Palm39:028+0:1239:028
2. Moa Svensson42:3312+4:511:21:3580
3. Amanda Rangert41:1610+5:532:02:517-1
4. Anna Envall1:03:058+10:053:05:5670
7OK Orion 1HD 12 (22)57:08
1. Oliver Håkansson16:2314+2:5916:2314
2. Agnes Berlin20:3811+4:5737:0112-2
2. Malva Larsson20:3912+4:5837:02
2. Alva Engström20:5115+5:1037:14
3. Melker Larsson20:075+3:5657:087-5
9IK Hakarpspojkarna 44-Dam (21)3:06:31
1. Anette Granstedt39:1110+0:2139:1110
2. Alice Svensson Finndahl45:2313+7:411:24:349-1
3. Maria Ossiansson40:367+5:132:05:108-1
4. Helena Sandahl1:01:216+8:213:06:319+1
10OK Orion 1H16 (11)2:30:28
1. Love Carlsson39:569+9:4439:569
2. Ella Bratt46:1214+20:161:26:0810+1
2. Amanda Svensson46:1515+20:191:26:11
2. Erik Sundelinej startfullföljt
3. Filip Håkansson1:04:2010+32:002:30:28100
13OK Orion 2HD 12 (22)1:01:59
1. Nils Swartz16:0910+2:4516:0910
2. Hedda Svensson20:4514+5:0436:549-1
2. Hugo Flink20:5516+5:1437:04
3. Lisa Swartz25:0516+8:541:01:5913+4
14OK Orion 27-manna (26)6:47:39
1. Andreas Jonsson54:0716+10:4854:0716
2. Henrik Berlin34:5411+2:211:29:0111-5
3. Niklas Bratt1:06:1720+12:452:35:1820+9
4. Yuri Omelchenko48:508+5:543:24:0815-5
5. Magnus Sager1:18:1318+17:104:42:2114-1
6. Anders Håkansson41:0212+9:495:23:2315+1
7. Daniel Gunnarsson1:24:1617+25:176:47:3914-1
17OK Orion 3HD 12 (22)1:07:56
1. Axel Bratt15:153+1:5115:153
2. Ivan Abrahamsson26:1626+10:3541:3115+12
2. Amelia Svensson32:0328+16:2247:18
2. Nanna Sundelin53:3333+37:521:08:48
3. Vilma Engström26:2518+10:141:07:5617+2
Ulricehamns OK 17-manna (26)ej godkänd
1. Marcus Kvarndal48:0211+4:4348:0211
2. Hugo Ström38:4015+6:071:26:4215+4
3. Nils Spetz54:3912+1:072:21:2112-3
4. Jesper Nilsson53:3713+10:413:14:58120
5. Peter Arnesson1:08:0011+6:574:22:58120
6. Karl-Anton Karlsson52:3122+21:185:15:29120
7. Gustav Johanssonej startej godkänd
OK Orion 24-Dam (21)ej godkänd
1. Lena Swartz1:12:5920+34:091:12:5920
2. Annica Rosengren1:04:4320+27:012:17:4221+1
3. Lena Swartz54:4116+19:183:12:2318-3
4. Katarina Sundelinej godkändej godkänd

OK Pan-Kristianstad

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Pan-Kristianstad 14-Dam (21)2:57:49
1. Pim Hedberg38:595+0:0938:595
2. Line Cederberg38:383+0:561:17:373-2
3. Frida Emanuelsson38:324+3:091:56:0930
4. Jannie Hagård1:01:407+8:402:57:494+1
7OK Pan-Kristianstad 17-manna (26)5:50:59
1. Rasmus Svantesson46:318+3:1246:318
2. Richard Sjöholm33:088+0:351:19:3980
3. Niklas Olofsson53:496+0:172:13:286-2
4. Simon Wikström51:5910+9:033:05:278+2
5. Johan Modig1:04:016+2:584:09:2880
6. Fredrik Nilsson36:047+4:514:45:327-1
7. Mikael Kristensson1:05:277+6:285:50:5970
12OK Pan-Kristianstad 24-Dam (21)3:22:37
1. Elise Josefsson46:5914+8:0946:5914
2. Nelly Carlsson39:114+1:291:26:1013-1
3. Vilma Svantesson43:1111+7:482:09:2111-2
4. Sofie Josefsson1:13:1615+20:163:22:3712+1

OK Tisaren

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Tisaren 17-manna (26)6:25:30
1. Gustav Hindér46:123+2:5346:123
2. Anton Hallor32:516+0:181:19:036+3
3. Oskar Andrén53:342+0:022:12:372-4
4. Jonatan Aronsson59:1417+16:183:11:5111+9
5. Petter Johansson1:15:5916+14:564:27:5013+2
6. Nils Aronsson49:5720+18:445:17:47130
7. Albin Pettersson1:07:438+8:446:25:3011-2
OK Tisaren 14-Dam (21)utgått
1. Lovisa Persson39:039+0:1339:039
2. Ellinor Tjernlund37:4211:16:452-7
3. ej startej start
4. ej startej start

OK Torfinn

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
18OK Torfinn 14-Dam (21)5:02:53
1. Camilla Nilsson1:15:5721+37:071:15:5721
2. Jessica Karlsson1:01:2419+23:422:17:2120-1
3. Hannah Peterson1:19:3319+44:103:36:5419-1
4. Evelina Folkesson1:25:5917+32:595:02:5318-1
23OK Torfinn 17-manna (26)10:13:49
1. Urban Arnesson1:17:2624+34:071:17:2624
2. Stefan Edvardsson1:03:5826+31:252:21:2426+2
3. Per Erik Jönsson1:12:3422+19:023:33:5822-4
4. Leif Lindau1:30:5426+47:585:04:5226+4
5. Emanuel Strid1:44:5923+43:566:49:5124-2
6. Alexander Strid1:39:5625+1:08:438:29:47240
7. Jimmy Karlsson1:59:5524+1:00:5610:13:4923-1

Ronneby OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Ronneby OK 1HD 12 (22)51:30
1. Oskar Eriksson15:306+2:0615:306
2. Emil Ring19:499+4:0835:198+2
2. Wille Vernström21:5117+6:1037:21
2. Arvid Eriksson22:0119+6:2037:31
3. Linus Vernström16:11151:304-4
8Ronneby OK 1D16 (10)2:10:38
1. Hanna Johannesson29:062+2:5129:062
2. Matilda Graad47:0815+19:101:16:148+6
2. Hanna Ringej godkändfullföljt
3. Louise Lagerqvist54:248+16:442:10:3880
9Ronneby OK 1H16 (11)2:17:27
1. Aron Thorén52:3811+22:2652:3811
2. Simon Giselsson33:495+7:531:26:27110
2. Fabian Anderssonej godkändfullföljt
3. Arvid Blomster51:008+18:402:17:279-2
18Ronneby OK 17-manna (26)7:28:55
1. Thomas Johannesson53:4215+10:2353:4215
2. Ingemar Eriksson40:1918+7:461:34:0118+3
3. Henrik Johannesson54:4313+1:112:28:4413-5
4. Torgny Lindström52:5212+9:563:21:3614+1
5. Lukas Bökman1:56:5724+55:545:18:3321+7
6. Mathias Blomster48:2218+17:096:06:5520-1
7. Alexander Graad1:22:0016+23:017:28:5518-2

SOK Aneby

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5SOK Aneby / Annebergs GIF 1D16 (10)1:49:56
1. Lovisa Blomgren38:1010+11:5538:1010
2. Emma Eriksson30:363+2:381:08:464-6
2. Alice Strömgren47:5816+20:001:26:08
2. Ebba Rosanderej startfullföljt
3. Alma Gustafsson41:106+3:301:49:565+1
6SOK Aneby 1HD 12 (22)56:48
1. Anton Johansson16:1211+2:4816:1211
2. Felicia Fyhr18:078+2:2634:197-4
3. Tilda Rosander22:2910+6:1856:486-1

SOK Viljan

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Ronneby OK 1HD 12 (22)51:30
1. Oskar Eriksson15:306+2:0615:306
2. Emil Ring19:499+4:0835:198+2
2. Wille Vernström21:5117+6:1037:21
2. Arvid Eriksson22:0119+6:2037:31
3. Linus Vernström16:11151:304-4
9SOK Viljan 1D16 (10)2:16:04
1. Elin Rindstig38:008+11:4538:008
2. Stina Lind41:3612+13:381:19:369+1
2. Elisabet Mikkelsen41:4313+13:451:19:43
3. Tuva Lövdahl56:289+18:482:16:0490
10SOK Viljan 1HD 12 (22)57:36
1. Vendela Sturek17:4016+4:1617:4016
2. Emma Rindstig20:1710+4:3637:5713-3
3. Theo Lövdahl19:394+3:2857:3610-3
16SOK Viljan 17-manna (26)7:00:59
1. Pontus Erlandsson54:2917+11:1054:2917
2. Våge Rindstig38:5417+6:211:33:23170
3. Tony Lövdahl1:17:0625+23:342:50:2925+8
4. Benjamin Sturek55:0815+12:123:45:3718-7
5. Erik Lennartsson1:14:5914+13:565:00:3617-1
6. Peter Lind44:5915+13:465:45:35170
7. Tord Hultberg1:15:2410+16:257:00:5916-1
SOK Viljan 2HD 12 (22)ej godkänd
1. Lukas Bergfors30:2720+17:0330:2720
2. Wlilliam Elfstrand32:2129+16:401:02:48200
2. vacant ej startfullföljt
3. vacant ej startej godkänd

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Sävedalens AIK 17-manna (26)5:37:33
1. Karl Levin49:0514+5:4649:0514
2. Jonas Palm32:404+0:071:21:454-10
3. Heino Ollin54:359+1:032:16:209+5
4. Johan Wikström48:267+5:303:04:467-2
5. Dmitriy Mihalkin1:02:352+1:324:07:214-3
6. Marcus Millegård31:1314:38:343-1
7. Andrey Salin58:5915:37:3330
8Sävedalens AIK 14-Dam (21)3:06:27
1. Maria Magnusson39:017+0:1139:017
2. Emma Andersson40:366+2:541:19:375-2
3. Stina Berg39:476+4:241:59:244-1
4. Ida-Maria Svensson1:07:0311+14:033:06:278+4
10Sävedalens AIK 24-Dam (21)3:15:53
1. Lovisa Nilsson47:2515+8:3547:2515
2. Andrea Brechbühl46:1414+8:321:33:39150
3. Maria Klamfelt38:435+3:202:12:2212-3
4. Daria Moskalenko1:03:319+10:313:15:5310-2
13Sävedalens AIK 27-manna (26)6:43:17
1. Joakim Berglund48:5413+5:3548:5413
2. Albin Claesson40:5020+8:171:29:4420+7
3. Vitaliy Gichko54:307+0:582:24:147-13
4. Johan Nilsson1:03:5921+21:033:28:1316+9
5. Simon Larsson1:17:1817+16:154:45:31160
6. Evgenij Zhahovskij37:199+6:065:22:5014-2
7. Anton Novichenko1:20:2714+21:286:43:1713-1
Sävedalens AIK 34-Dam (21)ej start
1. Erika Lindqvistej startej start
2. ej startej start
3. Charlotte Wikströmej startej start
4. Madeleine Attforsej startej start

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Ulricehamns OK 17-manna (26)ej godkänd
1. Marcus Kvarndal48:0211+4:4348:0211
2. Hugo Ström38:4015+6:071:26:4215+4
3. Nils Spetz54:3912+1:072:21:2112-3
4. Jesper Nilsson53:3713+10:413:14:58120
5. Peter Arnesson1:08:0011+6:574:22:58120
6. Karl-Anton Karlsson52:3122+21:185:15:29120
7. Gustav Johanssonej startej godkänd

Växjö OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 1H16 (11)1:28:28
1. Gustav Runefors30:12130:121
2. Noel Braun25:56156:0810
3. Isac Ericsson32:2011:28:2810
7Växjö OK 1D16 (10)2:03:10
1. Alicia Lundgren37:587+11:4337:587
2. Martina Braun41:4313+13:451:19:4110+3
3. Maja Porle43:297+5:492:03:107-3
8Växjö OK 17-manna (26)6:03:25
1. Henrik Eklund48:4812+5:2948:4812
2. Simon Runefors34:4710+2:141:23:3510-2
3. Oscar Stensson Bohman58:3717+5:052:22:1217+7
4. Patrik Rosén53:4214+10:463:15:5413-4
5. Patrik Karlsson1:01:0314:16:5711-2
6. Mattias Karlsson37:068+5:534:54:0310-1
7. Lukas Lundgren1:09:229+10:236:03:258-2
14Växjö OK 14-Dam (21)3:44:15
1. Lena Regnell47:3516+8:4547:3516
2. Maria Braun56:5818+19:161:44:33160
3. Annika Ericsson49:0413+13:412:33:3714-2
4. Elin Wallquist1:10:3812+17:383:44:15140
16Växjö OK 2HD 12 (22)1:07:01
1. Frida Lindén20:2119+6:5720:2119
2. Ebba Ulvagården23:3822+7:5743:5917-2
2. Martina Niklasson23:5623+8:1544:17
3. Maja Lindén23:0212+6:511:07:0116-1
19Växjö OK 1HD 12 (22)1:33:06
1. Filippa Braun20:0418+6:4020:0418
2. Hilda Lindén24:3124+8:5044:35180
2. Emma Lindén26:3827+10:5746:42
3. Hilda Petersson48:3120+32:201:33:0619+1
22Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 27-manna (26)7:47:55
1. Daniel Evaldsson58:0921+14:5058:0921
2. Edvin Andersson38:4616+6:131:36:5516-5
3. Elias Andersson1:14:0023+20:282:50:5523+7
4. Carl Ekbring1:06:3123+23:353:57:2622-1
5. Niklas Karlsson1:15:4915+14:465:13:1519-3
6. Peter Braun44:4914+13:365:58:0418-1
7. Anders Persson1:49:5123+50:527:47:5522+4
Växjö OK 2H16 (11)ej godkänd
1. Erik Åkesson37:547+7:4237:547
2. William Björkman45:4513+19:491:23:399+2
3. Hugo Ericssonej startej godkänd

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Ärla IF 17-manna (26)5:43:54
1. Anton Tynong47:339+4:1447:339
2. Halvor Eid Nielsen37:0612+4:331:24:3912+3
3. Robbin Kantarp53:342+0:022:18:132-10
4. Viktor Silvemark44:403+1:443:02:535+3
5. Oscar Vångell1:05:348+4:314:08:2750
6. Jonathan Rosendahl35:126+3:594:43:3950
7. Karl Walheim1:00:153+1:165:43:544-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr