Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 29 april 2016 - lördag 30 april 2016

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Karlskrona SOK 1H16 (11)1:59:11
1. Arvid Kronmar36:206+6:0836:206
2. Jakob Wilhelmsson39:3710+13:411:15:5760
2. vacant ej startfullföljt
2. Hugo Larssonej startfullföljt
3. Maxim Omelchenko43:146+10:541:59:1160

Karlskrona SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Karlskrona SOK 1H16 (11)1:59:11
1. Arvid Kronmar36:206+6:0836:206
2. Jakob Wilhelmsson39:3710+13:411:15:5760
2. vacant ej startfullföljt
2. Hugo Larssonej startfullföljt
3. Maxim Omelchenko43:146+10:541:59:1160
11Karlskrona SOK 14-Dam (21)3:21:11
1. Moa Pettersson38:584+0:0838:584
2. Maja Pettersson40:527+3:101:19:506+2
3. Lovisa Johansson48:5612+13:332:08:4610+4
4. Lisa Folino1:12:2514+19:253:21:1111+1
15Karlskrona SOK 17-manna (26)6:53:44
1. Axel Halvarsson55:0219+11:4355:0219
2. Magnus Larsson40:4919+8:161:35:51190
3. Oscar Johansson1:00:5318+7:212:36:4418-1
4. Anton Österblad58:4816+15:523:35:3217-1
5. Emil Folino1:09:5512+8:524:45:2715-2
6. Olof Ingemarsson47:2417+16:115:32:5116+1
7. Björn Andersson1:20:5315+21:546:53:4415-1
16Karlskrona SOK 24-Dam (21)4:24:11
1. Annika Josefsson1:00:3219+21:421:00:3219
2. Linda Larsson53:0916+15:271:53:4117-2
3. Johanna Wilhelmsson1:08:3818+33:153:02:1916-1
4. Helena Gummesson1:21:5216+28:524:24:11160
Karlskrona SOK 27-manna (26)ej godkänd
1. Thom Barbus1:20:3426+37:151:20:3426
2. Anders Pettersson49:3223+16:592:10:0623-3
3. Adam Georgsson1:06:3521+13:033:16:4121-2
4. Albin Henrysson1:17:0625+34:104:33:4725+4
5. Björn Zettervallej startej start
6. Peter Wilhelmssonej godkändej start
7. Björn Zettervallej startej godkänd
Karlskrona SOK 1HD 12 (22)ej godkänd
1. Sandra Widuchej godkändej godkänd
2. Emma Larssonej godkändej godkänd
3. Emma Zettervall24:4715+8:36ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser