Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlen
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: fredag 29 april 2016 - lördag 30 april 2016

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 27-manna (26)7:47:55
1. Daniel Evaldsson58:0921+14:5058:0921
2. Edvin Andersson38:4616+6:131:36:5516-5
3. Elias Andersson1:14:0023+20:282:50:5523+7
4. Carl Ekbring1:06:3123+23:353:57:2622-1
5. Niklas Karlsson1:15:4915+14:465:13:1519-3
6. Peter Braun44:4914+13:365:58:0418-1
7. Anders Persson1:49:5123+50:527:47:5522+4

OK Norrvirdarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 27-manna (26)7:47:55
1. Daniel Evaldsson58:0921+14:5058:0921
2. Edvin Andersson38:4616+6:131:36:5516-5
3. Elias Andersson1:14:0023+20:282:50:5523+7
4. Carl Ekbring1:06:3123+23:353:57:2622-1
5. Niklas Karlsson1:15:4915+14:465:13:1519-3
6. Peter Braun44:4914+13:365:58:0418-1
7. Anders Persson1:49:5123+50:527:47:5522+4

Växjö OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 1H16 (11)1:28:28
1. Gustav Runefors30:12130:121
2. Noel Braun25:56156:0810
3. Isac Ericsson32:2011:28:2810
7Växjö OK 1D16 (10)2:03:10
1. Alicia Lundgren37:587+11:4337:587
2. Martina Braun41:4313+13:451:19:4110+3
3. Maja Porle43:297+5:492:03:107-3
8Växjö OK 17-manna (26)6:03:25
1. Henrik Eklund48:4812+5:2948:4812
2. Simon Runefors34:4710+2:141:23:3510-2
3. Oscar Stensson Bohman58:3717+5:052:22:1217+7
4. Patrik Rosén53:4214+10:463:15:5413-4
5. Patrik Karlsson1:01:0314:16:5711-2
6. Mattias Karlsson37:068+5:534:54:0310-1
7. Lukas Lundgren1:09:229+10:236:03:258-2
14Växjö OK 14-Dam (21)3:44:15
1. Lena Regnell47:3516+8:4547:3516
2. Maria Braun56:5818+19:161:44:33160
3. Annika Ericsson49:0413+13:412:33:3714-2
4. Elin Wallquist1:10:3812+17:383:44:15140
16Växjö OK 2HD 12 (22)1:07:01
1. Frida Lindén20:2119+6:5720:2119
2. Ebba Ulvagården23:3822+7:5743:5917-2
2. Martina Niklasson23:5623+8:1544:17
3. Maja Lindén23:0212+6:511:07:0116-1
19Växjö OK 1HD 12 (22)1:33:06
1. Filippa Braun20:0418+6:4020:0418
2. Hilda Lindén24:3124+8:5044:35180
2. Emma Lindén26:3827+10:5746:42
3. Hilda Petersson48:3120+32:201:33:0619+1
22Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 27-manna (26)7:47:55
1. Daniel Evaldsson58:0921+14:5058:0921
2. Edvin Andersson38:4616+6:131:36:5516-5
3. Elias Andersson1:14:0023+20:282:50:5523+7
4. Carl Ekbring1:06:3123+23:353:57:2622-1
5. Niklas Karlsson1:15:4915+14:465:13:1519-3
6. Peter Braun44:4914+13:365:58:0418-1
7. Anders Persson1:49:5123+50:527:47:5522+4
Växjö OK 2H16 (11)ej godkänd
1. Erik Åkesson37:547+7:4237:547
2. William Björkman45:4513+19:491:23:399+2
3. Hugo Ericssonej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser