Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: OK Skogsfalken / OK Vilse 87
Datum: lördag 17 september 2016 - söndag 18 september 2016

kvalfinalfinal (totalt)

D21 A-final

12 030 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:17:286:26
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:24:11+6:436:59
3Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:27:40+10:127:17
4Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:29:13+11:457:24
5Alva OlssonLinköpings OK1:30:01+12:337:28
6Elin MånssonIFK Göteborg1:30:24+12:567:30
7Josefin TjernlundOK Tisaren1:30:41+13:137:32
8Lina BergmanOK Skogsfalken1:31:24+13:567:35
9Lilian ForsgrenOK Tisaren1:31:40+14:127:37
10Karolin OhlssonJärla Orientering1:32:46+15:187:42
11Amilia BjörklundSävedalens AIK1:34:43+17:157:52
12Sara SjökvistJärla Orientering1:34:46+17:187:52
13Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:37:11+19:438:04
14Johanna EngströmOK Hällen1:38:08+20:408:09
15Annika BjörkOK Linné1:38:19+20:518:10
16Sara HagströmFalköpings AIK OK1:38:36+21:088:11
17Elsa JanssonJärla Orientering1:38:42+21:148:12
18Ellinor TjernlundOK Tisaren1:39:26+21:588:15
19Frida SandbergSäterbygdens OK1:40:06+22:388:19
20Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:40:08+22:408:19
21Aina EdgrenTrollhättans SOK1:40:28+23:008:21
22Linda LindkvistLeksands OK1:41:49+24:218:27
23Kristin LöfgrenJärfälla OK1:42:12+24:448:29
24Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:43:06+25:388:34
25Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:43:18+25:508:35
26Rebecka LindbergOK Roslagen1:43:47+26:198:37
27Riina KuuseloOK Linné1:44:25+26:578:40
28Elin ClassonOK Orinto1:46:24+28:568:50
29Rebecka NylinOK Tisaren1:46:49+29:218:52
30Lovisa PerssonOK Tisaren1:47:48+30:208:57
31Lisa AnderssonÄrla IF1:48:35+31:079:01
32Therese KlintbergLinköpings OK1:49:37+32:099:06
33Carolin SvenssonHaninge SOK1:49:58+32:309:08
34Jenny BjörkOK Denseln1:52:49+35:219:22
35Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:53:17+35:499:25
36Julia DavidssonÄrla IF1:53:20+35:529:25
37Filippa JohanssonJönköpings OK1:57:41+40:139:46
38Linn AxelssonÄrla IF2:04:28+47:0010:20
39Kristin HylanderNyköpings OK2:22:09+1:04:4111:48
Lisa RisbyOK Kåreej godkänd

H21 A-final

17 300 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné1:33:445:25
2Albin RidefeltOK Linné1:35:10+1:265:30
3Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK1:35:19+1:355:30
4Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:36:27+2:435:34
5Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:36:31+2:475:34
6Joakim SvenskStora Tuna OK1:38:19+4:355:40
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:38:51+5:075:42
8Max Peter BejmerIFK Göteborg1:39:10+5:265:43
9Emil SvenskStora Tuna OK1:39:40+5:565:45
10Olle KaleredOK Denseln1:39:55+6:115:46
11Johan HögstrandIFK Göteborg1:40:28+6:445:48
12Oskar SjöbergOK Linné1:41:30+7:465:52
13Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:42:34+8:505:55
14Jens WängdahlNyköpings OK1:43:17+9:335:58
15Mathias HallménOK Denseln1:44:02+10:186:00
16Jonas PilbladIFK Göteborg1:44:17+10:336:01
17Jens RönnolsTäby OK1:44:37+10:536:02
18Daniel AttåsOK Tisaren1:45:19+11:356:05
19Rudolfs ZernisÄrla IF1:46:00+12:166:07
20Rasmus ElmelidLinköpings OK1:46:12+12:286:08
21Patrik KarlssonVäxjö OK1:46:20+12:366:08
22Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:46:29+12:456:09
23Denys ShcherbakovRonneby OK1:46:33+12:496:09
24Johan LindbergIFK Mora OK1:46:38+12:546:09
25Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:47:20+13:366:12
26Karl WalheimÄrla IF1:47:27+13:436:12
27Mattias MillingerJärla Orientering1:47:58+14:146:14
28Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:48:31+14:476:16
29Oskar DanielsAttunda OK1:48:49+15:056:17
30Artem PanchenkoIFK Mora OK1:49:41+15:576:20
31Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:49:54+16:106:21
32David BejbomJärla Orientering1:50:18+16:346:22
33Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:50:54+17:106:24 Ladda ner rutt i gpx-format
34Erik AnderssonOK Orion1:52:32+18:486:30
35Emil AnderssonÄrla IF1:52:52+19:086:31
36Erik ClassonOK Orinto1:53:11+19:276:32
37Simon HedlundÄrla IF1:57:26+23:426:47
38Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:58:41+24:576:51
39Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering2:00:10+26:266:56
Erik PetterssonOK Denselnej godkänd
Fredrik IngelssonRehns BKej godkänd
Gustav BergmanOK Ravinenej godkänd

D20 A-final

8 210 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Linné1:00:437:23
2Tilda JohanssonOK Orion1:02:18+1:357:35
3Line CederbergOK Pan-Kristianstad1:03:00+2:177:40
4Elin PetterssonIFK Göteborg1:03:09+2:267:41
5Linnéa GolsäterEksjö SOK1:04:24+3:417:50
6Andrea SvenssonOK Tisaren1:05:17+4:347:57
7Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:06:22+5:398:05
8Louise LundgrenVäxjö OK1:08:20+7:378:19
9Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:08:26+7:438:20
10Moa GustafssonUddevalla OK1:08:30+7:478:20
11Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:08:35+7:528:21
12Moa PetterssonKarlskrona SOK1:10:06+9:238:32
13Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:11:33+10:508:42
14Fanny AsketunOK Roxen1:11:46+11:038:44
15Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:11:52+11:098:45
16Josefine KristianssonTrollhättans SOK1:11:58+11:158:45
17Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:12:50+12:078:52
18Emma HelmerssonVästerås SOK1:13:06+12:238:54
19Hedwig HaasSundsvalls OK1:13:18+12:358:55
20Sara KindlundOK Tranan1:14:25+13:429:03
21Isabel SalénIFK Mora OK1:15:05+14:229:08
22Josefin ErlandssonOK Milan1:15:23+14:409:10
23Ronja BjörklundOK Kåre1:19:11+18:289:38
24Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:19:13+18:309:38
25Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:19:43+19:009:42
26Emma BengtssonÅrsunda IF1:22:10+21:2710:00
27Frida JunegardTullinge SK1:22:40+21:5710:04
28Sara JosarpFK Friskus-Varberg1:24:20+23:3710:16
29Ebba PegestamOK Ravinen1:24:46+24:0310:19
30Hanna KorhonenOK Ravinen1:27:14+26:3110:37
31Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:29:38+28:5510:55
32Emma KindbomIF Hagen1:35:06+34:2311:35
33Erica ErikssonHjärnarps OL1:38:38+37:5512:00
34Kajsa MattssonOK Kåre1:40:37+39:5412:15

H20 A-final

12 670 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK1:13:295:47
2Ville JohanssonOK Kolmården1:14:55+1:265:54
3Albin LillieströmOK Roxen1:18:41+5:126:12
4Filip GrahnHestra IF1:19:05+5:366:14
5Filip JacobssonOK Tisaren1:19:34+6:056:16
6Ola AnderssonOK Orion1:20:17+6:486:20
7Anton ForsbergLånghundra IF1:20:48+7:196:22
8Filip WadstenOK Landehof1:21:17+7:486:24
9Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:21:19+7:506:25
10Olle AnderssonTullinge SK1:22:13+8:446:29
11Erik ZeilonSkåneslättens OL1:22:30+9:016:30
12Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:23:16+9:476:34
13Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:23:21+9:526:34
14André AnderssonOK Kåre1:23:34+10:056:35
15Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:23:57+10:286:37
16Gustaf SundbüeOK Hällen1:24:11+10:426:38
17Heino OllinSävedalens AIK1:24:29+11:006:40
18Markus LarssonHestra IF1:24:33+11:046:40
19Lucas SundbladEksjö SOK1:24:38+11:096:40
20Johan LenningOK Pan-Kristianstad1:24:58+11:296:42
21Oskar LeinonenOK Kolmården1:25:18+11:496:43
22Samuel PlumppuHestra IF1:25:29+12:006:44
23Niklas SundqvistTullinge SK1:26:14+12:456:48
24Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:28:00+14:316:56
25Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:28:20+14:516:58
26Oskar LindEksjö SOK1:28:35+15:066:59
27Jonas GustafssonOK Kåre1:28:36+15:076:59
28Hugo DahlbergHaninge SOK1:28:48+15:197:00
29Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:29:03+15:347:01
30Mattis HallbergIK Uven1:29:50+16:217:05
31Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:31:50+18:217:14
32Samuel HedlundLånghundra IF1:33:12+19:437:21
33Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:33:13+19:447:21
34Johan WennermarkOK Orion1:34:29+21:007:27
35John GunnarssonSurahammars SOK1:35:21+21:527:31
36Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:35:36+22:077:32
37Tom CampbellLustens OK1:35:41+22:127:33
38Karl EngesAttunda OK1:36:23+22:547:36
39Alexander WiklundFinspångs SOK1:39:28+25:597:51
40Filip IvarssonOK Hammaren1:40:07+26:387:54

D18 A-final

7 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL51:587:19
2Sanna FastEksjö SOK52:00+0:027:19
3Stina NordinSundsvalls OK54:16+2:187:38
4Myrra CarlssonOK Orion54:24+2:267:39
5Hanna HugossonSundsvalls OK54:30+2:327:40
6Klara AxelssonMarkbygdens OK55:18+3:207:47
7Jonna ForsVästerås SOK55:58+4:007:52
8Fanny SundbladEksjö SOK56:06+4:087:54
9Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF56:15+4:177:55
10Gabriella S BerganderEksjö SOK56:59+5:018:01
11Sofia WestinVittjärvs IK57:19+5:218:04
12Sandra BoströmOK Linné57:23+5:258:04
13Hanna HänströmTäby OK57:24+5:268:05
14Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna58:03+6:058:10
15Emma PetterssonOK Roxen59:19+7:218:21
16Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad59:28+7:308:22
17Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad59:32+7:348:23
18Emma DjerfLerums SOK59:39+7:418:24
19Lova EvebornOK Roxen59:59+8:018:26
20Lisa BerggrenOK Kolmården1:00:40+8:428:32
21Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:01:02+9:048:35
22Amelia SkalbergBredaryds SOK1:01:37+9:398:40
23Tone AlbrektssonOK Ravinen1:01:42+9:448:41
24Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:02:06+10:088:44
25Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:03:05+11:078:53
26Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:03:08+11:108:53
27Emma HagrotTäby OK1:04:33+12:359:05
28Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:06:13+14:159:19
29Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad1:06:27+14:299:21
30Astrid SimonssonSundbybergs IK1:07:37+15:399:31
31Moa HanssonBredaryds SOK1:07:51+15:539:33
32Alice AronengHestra IF1:08:15+16:179:36
33Vilma KarlssonSnättringe SK1:08:27+16:299:38
34Jenny WegebroUmeå OK1:08:33+16:359:39
35Hanna KjellinForsa OK1:09:04+17:069:43
36Ronja JungåkerOK Kåre1:09:43+17:459:49
37Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:12:57+20:5910:16
38Moa WestbladOK Ravinen1:14:45+22:4710:31
39Tova HermodssonLunds OK1:15:01+23:0310:33

H18 A-final

9 410 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre55:345:54
2Simon ImarkTullinge SK56:09+0:355:58
3Henning SjökvistStora Tuna OK58:11+2:376:10
4Jesper SvenskStora Tuna OK58:26+2:526:12
5Andreas UllerKils OK58:54+3:206:15
6Otto StuhlhoferOK Landehof58:59+3:256:16
7Henrik JohannessonRonneby OK59:10+3:366:17
8Victor ImarkTullinge SK59:57+4:236:22
9Oliwer LundbergOK Bävern1:01:56+6:226:34
10Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:02:48+7:146:40
10Rickard DjerfTibro OK1:02:48+7:146:40
12Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:03:08+7:346:42
13Robin SalénBergnäsets AIK1:04:07+8:336:48
14Nils Hammaräng GripKalmar OK1:04:31+8:576:51
15Fredrik JohanssonOK Nackhe1:04:40+9:066:52
16Viktor WassénVänersborgs SK1:05:04+9:306:54
17August MollénOK Denseln1:05:14+9:406:55
18Hugo LillieströmOK Roxen1:05:18+9:446:56
19Albin AnderssonTullinge SK1:05:26+9:526:57
20Simon LarssonOK Hällen1:05:35+10:016:58
21Rasmus LundbergOK Bävern1:05:49+10:156:59
22Felix AxelssonMarkbygdens OK1:06:06+10:327:01
23Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:06:15+10:417:02
24Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:06:30+10:567:04
25Lukas LundgrenVäxjö OK1:06:48+11:147:05
26Sandro SchmidOK Linné1:07:01+11:277:07
27Oskar EdvardssonJärfälla OK1:07:23+11:497:09
28Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:07:32+11:587:10
29Per KarlssonOK Tylöskog1:08:21+12:477:15
30Arvid ClaessonJönköpings OK1:08:39+13:057:17
30Andreas JonssonOK Orion1:08:39+13:057:17
32Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:09:22+13:487:22
33Filip TrofastBredaryds SOK1:09:50+14:167:25
34Jonas AnderssonOK Roxen1:10:51+15:177:31
35Axel GranqvistOK Ravinen1:10:57+15:237:32
36Erik HerneOK Ravinen1:11:15+15:417:34
37Johan OlsonIK Uven1:11:54+16:207:38
38Eskil TryggöTrollhättans SOK1:12:36+17:027:42
39Victor HelgessonHestra IF1:12:57+17:237:45
40Alexander GraadRonneby OK1:13:11+17:377:46
41Albin AlsiöIF Hagen1:13:46+18:127:50
42Johan PerssonAttunda OK1:17:04+21:308:11

D21 B-final

9 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:18:288:28
2Maria ArvidssonKalmar OK1:19:34+1:068:35
3Linda HallbergBredareds IF1:20:41+2:138:42
4Linnéa ClaesdotterOK Denseln1:26:25+7:579:19
5Maria ElmelidLinköpings OK1:32:01+13:339:56
6Louise MarkstedtOK Södertörn1:32:23+13:559:58
7Josefin PerssonJärla Orientering1:32:59+14:3110:02
8Lovisa NilssonSävedalens AIK1:36:54+18:2610:27
9Kajsa HammarströmLinköpings OK1:37:01+18:3310:28
10Caroline LindelöwHärlövs IF1:37:33+19:0510:32
11Angelica EngströmSkåneslättens OL1:45:30+27:0211:23
Maria BjörklundLeksands OKej godkänd
Signe KlintingJärla Orienteringej start
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKej start
Magdalena OlssonIFK Mora OKej start

H21 B-final

11 740 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:165:59
2Albin AnderssonMarkbygdens OK1:11:08+0:526:03
3Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:11:10+0:546:03
4Hector HainesIFK Lidingö SOK1:11:51+1:356:07
5Viktor SilvemarkÄrla IF1:12:17+2:016:09
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:13:15+2:596:14
7Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:13:44+3:286:16
8David LingforsOK Linné1:13:49+3:336:17
9Gustav HindérOK Tisaren1:14:21+4:056:19
10Martin HederskogIFK Umeå1:14:30+4:146:20
11Oskar LundqvistOK Orion1:15:33+5:176:26
12Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:15:50+5:346:27
13Olof SandgrenOK Orion1:16:47+6:316:32
14Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:17:04+6:486:33
15Johan WikströmSävedalens AIK1:17:53+7:376:38
16Mattias KarlssonVäxjö OK1:17:57+7:416:38
17Emil KaleredOK Denseln1:18:00+7:446:38
18Martin LarssonHestra IF1:18:29+8:136:41
19Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:18:42+8:266:42
20Patrik LindÄrla IF1:18:46+8:306:42
21Henrik JonssonOK Rodhen1:18:59+8:436:43
22Oscar VångellÄrla IF1:19:14+8:586:44
23Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:19:20+9:046:45
24Anders AxlingSundsvalls OK1:19:55+9:396:48
25Anton NilssonOK Tranan1:20:21+10:056:50
26Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK1:20:46+10:306:52
27Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:20:49+10:336:53
28Andreas BerganderEksjö SOK1:21:08+10:526:54
29Sixten WalheimOK Rodhen1:21:15+10:596:55
30Torgny LindströmRonneby OK1:21:24+11:086:56
31Erik BomanGävle OK1:22:29+12:137:01
32Viktor AntonssonEksjö SOK1:24:28+14:127:11
33Erik LundhRehns BK1:24:29+14:137:11
34Albin SjöhedGävle OK1:24:50+14:347:13
35Simon LundinFinspångs SOK1:25:15+14:597:15
36Kevin StåhlOK Hammaren1:25:40+15:247:17
37Jonas EngströmOK Hällen1:27:03+16:477:24
38Oscar BjörckJärla Orientering1:30:20+20:047:41
Erik Folkesson BlomIFK Mora OKej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Charlie StoltRehns BKej start
Albin ThunbergOK Alehofej start

H21 C-final

9 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:02:196:42
2Jacob LindstamOK Ravinen1:06:37+4:187:09
3Magnus BjörkOK Rodhen1:06:52+4:337:11
4Victor BergstrandMotala AIF OL1:09:35+7:167:28
5Jerker LysellRehns BK1:10:25+8:067:34
6Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:11:20+9:017:40
7Andreas HolmqvistHestra IF1:11:27+9:087:40
8Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:13:10+10:517:52
9Henrik TostebergLinköpings OK1:15:39+13:208:08
10Magnus HomannOK Orinto1:20:11+17:528:37
11Apostol AtanasovStora Tuna OK1:25:55+23:369:14
Josh BeechOK Södertörnej godkänd
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start
Petter ErikssonÄrla IFej start
Daniel RoosAttunda OKej start
Anton SjökvistStora Tuna OKej start

D20 B-final

6 330 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara YngvessonUmeå OKej start

H20 B-final

8 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle NilssonOK Linné50:036:10
2Linus LandergrenHestra IF50:54+0:516:17
3Viktor JanrikOK Linné54:01+3:586:40
4Johannes RidefeltOK Linné56:14+6:116:56
5Adam ThellsénOK Roxen58:07+8:047:10
6Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken58:17+8:147:11
7Noak SanderbergFinspångs SOK1:00:09+10:067:25
8Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:00:19+10:167:26
9Albin BergkvistOK Kåre1:00:30+10:277:28
10Sven EngströmLinköpings OK1:01:00+10:577:31
11Jakob FranssonOK Milan1:03:17+13:147:48
12Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:03:36+13:337:51
13Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:04:28+14:257:57
14Erik ForsHestra IF1:13:29+23:269:04
Adrian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Joakim SkärlénHaninge SOKej start

D18 B-final

5 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna51:358:39
2Emma HållströmGävle OK53:47+2:129:01
3Amanda RangertIK Hakarpspojkarna54:04+2:299:04
4Stina ErikssonJönköpings OK57:40+6:059:40
5Elsa AnderssonBredaryds SOK57:46+6:119:41
6Saga SanderOK Milan58:21+6:469:47
7Chantelle HesselbergOK Hällen59:18+7:439:56
8Maria ErikssonEds SK59:52+8:1710:02
9Victoria AsketunOK Roxen1:00:47+9:1210:11
Tilda AnderssonOK Ravinenej godkänd
Emelie KarlssonOK Landehofej godkänd
Anna KarlströmOK Linnéej start
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKej start
Elin LundgrenVittjärvs IKej start

H18 B-final

7 780 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel RönnqvistOK Linné47:556:09
2Isak PrellnerSkåneslättens OL49:02+1:076:18
3Olle HedmanIF Hagen49:26+1:316:21
4Johan WehlinSkogspojkarnas OK49:57+2:026:25
5Emil KarlssonHestra IF50:00+2:056:25
6Carl CarlssonNyköpings OK50:24+2:296:28
7Axel HalvarssonKarlskrona SOK50:49+2:546:31
8Lukas HellgrenOK Ravinen50:50+2:556:32
9John LarssonRånäs OK50:59+3:046:33
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK51:28+3:336:36
11Oskar ForsbergTullinge SK51:39+3:446:38
12Isak HertinIK Hakarpspojkarna51:41+3:466:38
13Hannes SvahnOK Ravinen52:03+4:086:41
14Johan HagströmerOK Klemmingen52:22+4:276:43
15Emil PetterssonKarlskrona SOK52:40+4:456:46
16Albin AnderssonOK Ravinen52:45+4:506:46
17Erik VinbladLunds OK52:47+4:526:47
18Elias AnderssonOK Norrvirdarna52:55+5:006:48
19Oscar StombergIF Hagen53:17+5:226:50
20Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna53:56+6:016:55
21Carl HolmbergIF Hagen54:06+6:116:57
22Tuve MöllerOK Linné54:13+6:186:58
23Benjamin LangerakJärfälla OK55:31+7:367:08
24Håkan RambergHallstahammars OK55:34+7:397:08
24Fritjof AxelssonFK Göingarna55:34+7:397:08
26Albin ClaessonSävedalens AIK55:43+7:487:09
27Emil GrehnOK Rodhen55:53+7:587:10
28Joel KarnehedOK Roxen56:09+8:147:13
29Hugo LindbärgOK Södertörn56:16+8:217:13
30Tobias KarlssonSnättringe SK57:29+9:347:23
31Hampus NyströmIF Hagen58:18+10:237:29
32Waldemar AnderssonLånghundra IF58:34+10:397:31
33Walter LagerhällRehns BK59:00+11:057:35
34Erik OlssonGävle OK59:34+11:397:39
35Georg EklöwOK Södertörn1:00:22+12:277:45
36Rasmus MöllerArboga OK1:01:04+13:097:50
37Christian RedtzerAttunda OK1:03:16+15:218:07
38Martin MörsellOK Kåre1:04:48+16:538:19
39Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:07:28+19:338:40
40Alfred LönnVästerås SOK1:07:35+19:408:41
41Hugo DalhammerOK Roxen1:08:47+20:528:50

H18 C-final

6 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SörqvistMarkbygdens OK45:516:38
2Benjamin SturekSOK Viljan47:18+1:276:51
3Mårten OlssonGävle OK50:52+5:017:22
4Pontus LindblomOK Roxen51:45+5:547:30
5Jakob HöstOK Skogsfalken52:14+6:237:34
6Arvid LinderOK Hällen53:15+7:247:43
7Martin StorkampSundsvalls OK53:16+7:257:43
8Viktor WohlgemuthOK Ravinen53:25+7:347:44
9Oskar EngesAttunda OK54:12+8:217:51
10Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna55:04+9:137:58
11Simon TörnqvistOK Ravinen56:29+10:388:11
12Gustav FrænellSundsvalls OK57:32+11:418:20
13Truls LindholmSundsvalls OK58:18+12:278:26
14Carl EkbringKexholms SK59:35+13:448:38
15Hugo ThunbergOK Alehof1:01:11+15:208:52
16Henrik HamreforsVästerås SOK1:03:34+17:439:12
17David LevinSvaide Roma SOK1:04:24+18:339:20
18Johan LindmanFinspångs SOK1:05:12+19:219:26
19Harald LarssonBergnäsets AIK1:06:49+20:589:41
20Hugo LomMarkbygdens OK1:10:56+25:0510:16
21Lucas NorrmanAttunda OK1:12:25+26:3410:29
22Erik TuuriBergnäsets AIK1:17:02+31:1111:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser