Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM OK Hällen m.fl.

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM OK Hällen m.fl.
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 3 november 2015

D21

6 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna EngströmOK Hällen47:436:50
2Johanna ÖbergOK Hällen50:46+3:037:17
3Ida HylanderNyköpings OK1:01:17+13:348:47

H21

9 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen49:175:09
2Jonas EngströmOK Hällen52:07+2:505:27
3Gustaf SundbüeOK Hällen53:50+4:335:37
4Arvid LinderOK Hällen1:13:51+24:347:43
5Oskar EngmanNyköpings OK1:14:28+25:117:47
Erik HellstenNyköpings OKej start
Per ÖbergOK Hällenej start

D16

4 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ZeijlonOK Hällen41:4810:10
2Linnéa GustafssonOK Hällen48:03+6:1511:41
3Nora StålbergOK Hällen50:15+8:2712:13
Linnéa CarlssonOK Hällenej godkänd

H16

5 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix Lindell ÖhmanOK Måsen36:446:59
2William NilssonNyköpings OK43:02+6:188:10
3Isak ErikssonNyköpings OK1:02:28+25:4411:52

D14

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beatrice ErikssonOK Hällen25:567:32
2Signe NilssonNyköpings OK35:02+9:0610:11
3Ellen StålbergOK Hällen39:21+13:2511:26
Nadja Dixon KassmanNyköpings OKej start

H14

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonNyköpings OK21:216:12
2Karl LundinKatrineholms OK23:51+2:306:55
3Isak AnängenNyköpings OK25:13+3:527:19
4Albin FalkNyköpings OK27:02+5:417:51
5Melker LundinKatrineholms OK27:43+6:228:03
6Oskar KällmanOK Hällen28:12+6:518:11
7Anton BörjessonOK Måsen47:16+25:5513:44

D12

2 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice EkNyköpings OK25:138:45
2Elsa LinderOK Hällen30:49+5:3610:42
3Caroline GuttkeNyköpings OK31:33+6:2010:57
4Meja AleniusNyköpings OK45:09+19:5615:40
Miranda FredrikssonNyköpings OKej start

H12

2 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HellstenNyköpings OK20:437:11
2Hugo KindbornOK Hällen22:07+1:247:40
3Oscar EkenborgNyköpings OK30:08+9:2510:27
4Axel LindgrenNyköpings OK30:12+9:2910:29
5Emil BrunbergNyköpings OK31:10+10:2710:49
6Andreas HolmqvistNyköpings OK46:59+26:1616:18
7Isak SöderblomNyköpings OK54:06+33:2318:47

D10

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis HellstenNyköpings OK20:269:12
Hanna AnängenNyköpings OKej start

H10

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odin EkNyköpings OK15:256:56
2Wilhelm TengrothOK Måsen24:07+8:4210:51
3Rasmus ÖbergOK Hällen28:24+12:5912:47
4Victor JacobsenOK Måsen29:10+13:4513:08
5Lukas ÖbergOK Hällen34:33+19:0815:33
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKej start
Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OKej start
Erik SvedlindOK Hällenej start

D40

5 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny KällmanOK Hällen1:16:2314:31
Maria ZeijlonOK Hällenej start

H40

6 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonNyköpings OK45:526:34
2Henrik AnängenNyköpings OK45:57+0:056:35
3Kent BörjessonOK Måsen1:00:21+14:298:39
4Ulf HylanderNyköpings OK1:02:40+16:488:59
5Mattias ZeijlonOK Hällen1:02:59+17:079:02
6Fredrik EkenborgNyköpings OK1:03:39+17:479:07
7Mikael LarssonOK Hällen1:11:51+25:5910:18
8Mikael GuttkeNyköpings OK1:26:37+40:4512:25
9Nils LinderOK Hällen1:27:26+41:3412:32
10Johan ErikssonOK Hällen1:34:18+48:2613:31
Pär EricsonNyköpings OKej godkänd
Robert KarlssonOK Hällenej start

D50

4 110 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eva-Lena JonssonNyköpings OKej start

H50

5 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn CarlssonOK Hällen47:188:59
2Johan ScherlinNyköpings OK47:52+0:349:06
3Niklas CarneliusOK Hällen53:59+6:4110:15
4Kurt NensénOK Måsen58:54+11:3611:11
5Sten ÅhlinOK Måsen59:43+12:2511:21
6Stefan WestlinOK Måsen1:04:09+16:5112:11
7Karri LindellOK Måsen1:11:32+24:1413:35
Mikael KindbornOK Hällenej godkänd
Mats HallNyköpings OKej godkänd
Stefan GustafssonOK Hällenej start

H60

4 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÖbergOK Hällen45:2611:03
2Olle ArmanNyköpings OK52:11+6:4512:41
3Lars G AnderssonOK Hällen54:55+9:2913:21
4Ove ErikssonNyköpings OK1:01:17+15:5114:54
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Peter RasmussenNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser