Officiell resultatlista för SM, sprint, individuell, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprint, individuell
Arrangörsorganisationer: Ronneby OK / Örebro Läns OF
Datum: lördag 4 juni 2016 - söndag 5 juni 2016

KvalFinalFinal (totalt)

D21 Final A

2 920 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK15:185:14
2Helena JanssonOK Ravinen16:09+0:515:31
3Sara HagströmFalköpings AIK OK16:25+1:075:37
4Karolin OhlssonJärla Orientering16:36+1:185:41
4Alva OlssonLinköpings OK16:36+1:185:41
6Lilian ForsgrenOK Tisaren16:42+1:245:43
7Anna NärhiIFK Göteborg16:48+1:305:45
8Annika BillstamOK Linné16:59+1:415:48
9Helena KarlssonIFK Lidingö SOK17:14+1:565:54
9Rebecka OlssonOK Linné17:14+1:565:54
11Josefin TjernlundOK Tisaren17:15+1:575:54
12Elin MånssonIFK Göteborg17:19+2:015:55
13Lina StrandGöteborg-Majorna OK17:20+2:025:56
14Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK17:23+2:055:57
15Elsa JanssonJärla Orientering17:27+2:095:58
16Anna BachmanIFK Lidingö SOK17:28+2:105:58
17Sara EskilssonAlfta-Ösa OK17:46+2:286:05
18Ellinor TjernlundOK Tisaren17:53+2:356:07
19Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:58+2:406:09
20Josefine KlintbergOK Ravinen18:18+3:006:16
21Josefine EngströmAlfta-Ösa OK18:20+3:026:16
22Emma BergmanGöteborg-Majorna OK18:24+3:066:18
23Lovisa PerssonOK Tisaren18:29+3:116:19
24Annika BjörkOK Linné18:35+3:176:21
25Therese KlintbergLinköpings OK18:36+3:186:22
26Nicole ScaletLinköpings OK18:41+3:236:23
27Lisa RisbyOK Kåre19:15+3:576:35
28Lovisa LemanGöteborgs SK19:22+4:046:37
28Lisa RönnolsOK Linné19:22+4:046:37
30Johanna LönnkvistTullinge SK19:51+4:336:47
31Kate MorrisonOK Linné19:53+4:356:48
32Jenny BjörkOK Denseln20:14+4:566:55
33Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad20:19+5:016:57
34Malin JohanssonOK Tylöskog20:47+5:297:07
35Matilda MartinssonFalkenbergs OK20:59+5:417:11
36Junia BirgerssonVisborgs OK21:32+6:147:22
37Louise MarkstedtOK Södertörn22:54+7:367:50
Jenny ErikssonOK Kåreej godkänd
Sara LundstenSundsvalls OKej godkänd
Sara JonssonOK Orionej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser