Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcupen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcupen
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 21 oktober 2015

Långa

5 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK52:189:10
2Oscar SundlöfSundsvalls OK52:29+0:119:12
3Pessi LiukkonenSundsvalls OK59:36+7:1810:27
4Erik ToomingasSundsvalls OK1:05:11+12:5311:26
5Jan NordinSundsvalls OK1:05:17+12:5911:27
6Johanna SjölundSundsvalls OK1:09:08+16:5012:07
7Åsa von SchoultzSundsvalls OK1:09:16+16:5812:09
8Lars HenrikssonSundsvalls OK1:09:29+17:1112:11
9Lars HolmquistSundsvalls OK1:11:06+18:4812:28
Johnny BlästaSundsvalls OKej godkänd
Johan NordinSundsvalls OKej godkänd

Mellanbanan Herrar

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HanssonSundsvalls OK43:3712:06
2Jonas NilssonVK Uvarna50:01+6:2413:53
3Tomas KristofferssonSundsvalls OK51:35+7:5814:19
4Jonas KarlssonKovlands IF52:15+8:3814:30
5Björn AbelssonSundsvalls OK53:38+10:0114:53
6Sven-Erik SundinSelånger SOK53:41+10:0414:54
7Lukas JohanssonSundsvalls OK1:09:05+25:2819:11
8Hannes LindahlSundsvalls OK1:09:13+25:3619:13
9Peter LorentzsonSundsvalls OK1:14:23+30:4620:39
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd
Stefan GullbackIF Strategenej godkänd
Tomas SellstedtSelånger SOKej godkänd
Magnus EngbergSundsvalls OKutgått

Mellanbanan Damer

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida VikströmSundsvalls OK43:4012:07
2Hanna KjulinForsa OK44:16+0:3612:17

Korta banan Ungdomar

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar VikströmSundsvalls OK15:178:02
2Tore PalmgrenSundsvalls OK20:34+5:1710:49
3Arvid CarlssonSundsvalls OK23:58+8:4112:36
4Mattias Olsson LarssonSundsvalls OK30:56+15:3916:16
5Elisabet EngbergSundsvalls OK36:02+20:4518:57
6Stina LindholmSundsvalls OK36:41+21:2419:18
7Ebba LindholmSundsvalls OK36:43+21:2619:19
Andrei KuzminSundsvalls OKej godkänd

Korta banan Övriga

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KardellNjurunda OK23:5612:35
2Irene LarssonSundsvalls OK31:05+7:0916:21
3Inger LorentzsonSundsvalls OK36:37+12:4119:16
4Ulla HellmanSundsvalls OK36:39+12:4319:17
5Gunnar HellmanSundsvalls OK40:30+16:3421:18
6Kristina NilssonVK Uvarna40:53+16:5721:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser