Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Tranås-medel, Svenska Cupen, #8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Tranås-medel, Svenska Cupen, #8
Arrangörsorganisation: Sol Tranås
Datum: söndag 28 augusti 2016

D21

12 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid StengårdOK Trian46:133:43
2Emelie HolmströmJärfälla OK50:16+4:034:03
3Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK50:47+4:344:05
4Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK53:46+7:334:20
5Johanna JonssonSOK Aneby55:06+8:534:26
6Karin E GustafssonGarphyttans IF56:29+10:164:33
7Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna58:05+11:524:41
8Karin IngemanssonSundsvalls OK1:03:33+17:205:07
9Ellinor SundbergFinspångs SOK1:17:59+31:466:17

H21

11 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus JanssonGarphyttans IF42:593:46
2Richard KarlssonRyda SK45:17+2:183:58
3Peter AlvarssonMålilla OK45:21+2:223:58
4Thomas JanssonGarphyttans IF46:16+3:174:03
5Erik JanssonGarphyttans IF46:53+3:544:06
6Ola JäderbergLeksands OK48:48+5:494:16
7Ola StenbeckEksjö SOK51:56+8:574:33
8Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL53:02+10:034:39
9Torbjörn JanssonGarphyttans IF54:30+11:314:46
10Viktor AntonssonEksjö SOK1:05:32+22:335:44
11Robin LarssonFK Göingarna1:07:00+24:015:52
Marcus WadellUlricehamns OKej start

D17-20

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LarssonRyda SK46:12
2Erica OlssonOK Djerf46:45+0:33
3Jennifer AnderssonHaninge SOK51:10+4:58
4Emmy AlbinssonJärfälla OK52:53+6:41
5Kristin HöögOK Kullingshof57:36+11:24
6Elin HållHJS-Vansbro OK1:04:41+18:29

H17-20

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus AlfredssonOrienteringsklubben Tyr42:23
2Joel ErnstssonFinspångs SOK42:50+0:27
3Emil LjungemyrOK Kolmården44:40+2:17
4Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK45:31+3:08
5Douglas Fransson LeeOK Alehof46:44+4:21
6Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK48:39+6:16
7Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK48:46+6:23
8Emil AnderssonHaninge SOK54:28+12:05
9Viktor LundmarkKvarnsvedens GOIF OK57:59+15:36
Filip OlssonVäsby Orienteringsklubbutgått
Hampus LarssonFK Göingarnautgått

H16

7 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK46:596:28
2Hampus FyhrSOK Aneby52:47+5:487:16
3Isak HultbergSOK Viljan53:44+6:457:24
Oliver Fransson LeeOK Alehofej start

D14

5 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma GustafssonSOK Aneby49:579:20

H14

5 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo MandingerTrollhättans SOK33:345:42
2Olle ErlandssonSOK Viljan51:03+17:298:40
3Max PerssonOK Skogsfalken51:18+17:448:43
4Simon KarlssonOK Motala58:24+24:509:55
5Emil GranathIF Hallby SOK1:02:09+28:3510:34

D12

4 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK34:097:13
2Ida ErnstssonFinspångs SOK48:42+14:3310:17
3Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK50:47+16:3810:44
4Julia ÅttingLinköpings OK1:21:21+47:1217:11

H12

4 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LundqvistNybro Orienteringsklubb43:039:06
2Isak JohanssonOK Gisle47:21+4:1810:00

H10

4 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK1:25:1018:00
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OKutgått

D40

7 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa BergforsSOK Viljan41:515:45
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK43:35+1:446:00 Ladda ner rutt i gpx-format
3Erica HållHJS-Vansbro OK44:32+2:416:08
4Annica CrispinOrienteringsklubben Denseln46:51+5:006:27
5Cecilia EnbergLinköpings OK50:46+8:556:59
6Ulrika AnderssonHaninge SOK54:32+12:417:30
7Anneli WihlborgOrienteringsklubben Gynge1:00:22+18:318:18
8Malin AlbinssonIFK Enskede1:00:54+19:038:23

H40

12 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AhlOK Norrvirdarna43:433:31
2Nils GustavssonLidköpings VSK44:31+0:483:35
3Erik ErnstssonFinspångs SOK46:03+2:203:43
4Mikael JohanssonVärend GN OL46:25+2:423:44
5Anders KnutssonLinköpings OK46:42+2:593:46
6Peter AlbinssonIFK Enskede48:40+4:573:55
7Johan SvärdLunds OK48:44+5:013:55
8Henrik LjungemyrOK Kolmården49:40+5:574:00
9Tord HultbergSOK Viljan50:53+7:104:06
10Ulf JohanssonOK Gisle50:54+7:114:06
11Peter LöfqvistSOK Aneby51:53+8:104:11
12Nils PistoraLunds OK52:53+9:104:16
13Anders PeterssonOrienteringsklubben Njudung53:11+9:284:17
14Anders EkingeOK Motala58:47+15:044:44
15Tobias den BraverOrienteringsklubben Gränsen1:01:13+17:304:56
16Johan GranathIF Hallby SOK1:01:33+17:504:58
17Tomas LundhGränna-Bygdens OK1:02:05+18:225:00
18Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK1:08:30+24:475:31
19Torbjörn LönkvistOrienteringsklubben Vivill1:08:53+25:105:33
20Patrik LundqvistNybro Orienteringsklubb1:08:58+25:155:33
21Patrik PerssonEksjö SOK1:10:19+26:365:40
22Joakim SorinderOK Skogsfalken1:10:49+27:065:42
23Dennis PerssonVäxjö Orienteringsklubb1:11:42+27:595:47
24Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:18:59+35:166:22

D50

7 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KollbergEksjö SOK40:255:34
2Maria BergstrandMotala AIF Orienteringslag44:41+4:166:09
3Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK45:02+4:376:12
4Lena JanssonGarphyttans IF45:44+5:196:17
5Karin FreylandSOK Aneby46:03+5:386:20
6Ingrid SvenssonFinspångs SOK47:33+7:086:32
7Cecilia LingerudOK Skogsfalken48:09+7:446:37 Ladda ner rutt i gpx-format
8Katarina Westin-KarlssonOK Reftele51:17+10:527:03
9Lisbeth CelanderKristinehamns OK51:40+11:157:06
10Ammi AnderssonMariestads Friluftsklubb52:32+12:077:14
11Margareta MeitonIFK Lidingö SOK55:05+14:407:35
12Birgitta JanssonGarphyttans IF56:14+15:497:44
13Eva JonssonFinspångs SOK57:35+17:107:55

H50

9 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GustavssonGöteborg-Majorna OK38:154:07
2Stefan KollbergEksjö SOK39:57+1:424:18
3Mikael GustafssonIK Vista41:47+3:324:30
4Kenneth SvenssonFinspångs SOK42:22+4:074:34
5Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK42:40+4:254:36
6Magnus HellbergEskilstuna OL43:06+4:514:38
7Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF43:39+5:244:42
8Lars PerssonOK Skogsfalken43:50+5:354:43
9Ulf RindstigÅlems OK44:13+5:584:46
10Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb45:43+7:284:55
11Lars-Olof LundquistNybro Orienteringsklubb47:48+9:335:09
12Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK48:54+10:395:16
13Leif CelanderKristinehamns OK49:33+11:185:20
14Benny WiklundFinspångs SOK51:04+12:495:30
15Mikael KullinOrienteringsklubben Tyr54:51+16:365:55
16Anders PetterssonVästerviks OK55:55+17:406:01
17Magnus AnderssonOK Kolmården56:26+18:116:05
18Martin MandingerTrollhättans SOK58:58+20:436:21
19Peter AnderssonOrienteringsklubben Gynge1:00:46+22:316:33
20Johan ÅttingLinköpings OK1:01:39+23:246:39
21Kjell FranssonOK Alehof1:06:45+28:307:12
22Manfred OlejnikSOK Viljan1:11:05+32:507:40
23Mats AnderssonMariestads Friluftsklubb1:12:39+34:247:50
24Christer NorinJärfälla OK1:13:08+34:537:53
Stefan JohanssonTrosabygdens OKej start

D60

5 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor ArbinAnnebergs Gymnastik o Idrottsf47:268:04

H60

8 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ThomassonUlricehamns OK48:145:49
2Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK49:03+0:495:55
3Stefan OlssonÅlems OK50:03+1:496:02
4Claes-Göran LundbergUlricehamns OK50:27+2:136:05
5Stefan ArbinAnnebergs Gymnastik o Idrottsf53:30+5:166:27
6Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK53:40+5:266:28
7Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK53:51+5:376:29
8Sonny MyrefeltKalmar OK56:17+8:036:47
9Lennart HenrikssonEksjö SOK57:21+9:076:55
10Thomas AlmqvistVästerviks OK57:36+9:226:56
11Kent GranqvistVästerviks OK58:22+10:087:02
12Ronny HedlundOK Södertörn1:03:01+14:477:36
13Göran SvenssonSkillingaryds FK1:03:54+15:407:42
14Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:08:59+20:458:19
Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Anders AsplundJärla IF Orienteringsklubbutgått
Leif AhlstrandIF Hallby SOKej start

Öppen motion 1

4 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madelene ErlandssonSkid o Orienteringsklubben Vil39:358:22
2Niklas WesterOrienteringsklubben Denseln39:55+0:208:26
3Kajsa AnderssonÖlmstads Idrottsällskap41:01+1:268:40
4Anna AnderssonÖlmstads Idrottsällskap50:39+11:0410:42
5Albin LönkvistOrienteringsklubben Vivill57:17+17:4212:06

Öppen motion 2

5 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JäderbergLeksands Orienteringsklubb42:377:14
2Jenny JohanssonOK Gisle43:21+0:447:22
3Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK43:41+1:047:25
4Jan-Anders GredeskogTjällmo-Godegårds OK45:36+2:597:45
5Johan AnderssonÖlmstads Idrottsällskap45:37+3:007:45
6Anna KallinSkid- och Orienteringsklubben47:22+4:458:03
7Robin SchagerlindOrienteringsklubben Bävern47:32+4:558:05
8Markus LundIdrottsklubben Vista49:42+7:058:27
9Ella BjörklundGränna-Bygdens OK1:00:53+18:1610:21
10Charlotta KarlssonGränna-Bygdens OK1:00:59+18:2210:22
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OKej godkänd

Öppen motion 3

8 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonEksjö Skid o Orienteringsklubb42:325:07
2Linus ErikssonLinköpings Orienteringsklubb43:27+0:555:14
3Mattias TunessonSkogspojkarnas OK45:46+3:145:31
4Andreas NiemiEmmaboda Verda OK50:22+7:506:04
5Agneta FolkeSol Tranås50:30+7:586:05
6Conny SimonssonGränna-Bygdens OK51:24+8:526:12
7Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken54:21+11:496:33
8Sara LindgrenLidköpings VSK1:00:34+18:027:18
9Tonie StåhlSol Tranås1:00:51+18:197:20
10Christer NässlinJönköpings Orienteringsklubb1:02:46+20:147:34
11Bertil TallkvistSkene Sim o Idrottsällskap1:11:22+28:508:36
12Henrik HulterskogKlubblös1:16:07+33:359:10
13Mikael FyhrSOK Aneby1:16:33+34:019:14
14Peter LindrothEksjö SOK1:17:11+34:399:18
15Hanna LindvallLinköpings Orienteringsklubb1:21:15+38:439:48
Bosse YbeOrienteringsklubben Stigenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser