Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Urban Hjärne-kampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Urban Hjärne-kampen
Arrangörsorganisation: OK Motala
Datum: söndag 23 april 2017

OK Roxen

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalD21 (4)1:12:229:18
1Felix GustavssonÖppen motion 1 (4)32:0713:00
1Måns BjörnskiöldH14 (16)39:209:39
1Olivia FröbergD18 (2)58:0411:31
2Jenny SandhD21 (4)1:16:45+4:239:51
2Mette BjörnskiöldÖppen motion 1 (4)46:00+13:5318:37
2Nils BjörnskiöldU2 (10)24:25+1:129:39
3Brigitte AlsénÖppen motion 1 (4)50:14+18:0720:20
3Serina SalovaaraÖppen motion 3 (14)38:37+2:3413:27
3Linda NyströmD40 (5)1:08:11+19:0413:31
4Albin EidnerÖppen motion 3 (14)43:04+7:0115:00
4Charlotte ÖstlundD21 (4)1:33:10+20:4811:58
4Gith TellsénD45 (7)1:03:02+16:2713:07
4Mille LangerH10 (7)24:05+6:499:31
5Sören Nilsson PåledalH21 (21)1:23:41+9:247:23
5Erik HelanderH40 (18)57:56+6:277:38
5Hugo AldénU1 (20)21:18+2:469:51
6Bengt ÖstlundH65 (7)1:15:29+33:3715:43
6Bo JernbergH70 (12)1:09:47+13:0515:32
6Susanne AldénÖppen motion 8 (27)55:55+9:2410:31
6Annika LindellÖppen motion 3 (14)44:35+8:3215:32
6Stefan ThellsénH50 (18)54:27+7:488:04
7Moa PihlströmD12 (16)41:35+16:4214:17
7Adam PlawskiH12 (28)32:01+6:1711:00
7Jonna AlfredssonD16 (7)1:15:09+26:0114:49
7Stefan NyströmH45 (16)55:56+6:188:17
8Mindra LangerD12 (16)44:44+19:5115:22
8Maja-Stina GustavssonÖppen motion 3 (14)46:22+10:1916:09
9Erik SandhH21 (21)1:28:27+14:107:49
10Saga LindellU1 (20)27:23+8:5112:40
10Linn AldénD14 (15)50:19+17:1512:36
11Tyra LindellD12 (16)53:38+28:4518:25
11Örjan SandellH45 (16)1:02:14+12:369:13
12Mattias ZachrissonH21 (21)1:34:25+20:088:20
12Jonas OlssonH45 (16)1:03:35+13:579:25
13Kristine HjortÖppen motion 5 (14)1:14:49+28:5018:01
14Mikael LangerH50 (18)1:09:41+23:0210:19
16Joel GustavssonU1 (20)33:47+15:1515:38
18Tobias KonradssonH21 (21)2:05:40+51:2311:06
19Jacob PåledalH12 (28)40:14+14:3013:49
20Anna-Karin SalovaaraÖppen motion 7 (48)55:11+22:2915:43
21Adrian SandellH12 (28)44:44+19:0015:22
24Rasmus VibergH12 (28)52:50+27:0618:09
28Maria LangerÖppen motion 7 (48)58:56+26:1416:47
30Roland AlsénÖppen motion 7 (48)59:15+26:3316:52
39Marianne HörbergÖppen motion 7 (48)1:07:15+34:3319:09
42Anna FröbergÖppen motion 7 (48)1:12:34+39:5220:40
43Kerstin BobergÖppen motion 7 (48)1:13:29+40:4720:56
Elin AlfredssonInskolning (14)fullföljt
Linnéa PåledalInskolning (14)fullföljt
Björn CarlsonÖppen motion 7 (48)ej godkänd
Petra HagströmÖppen motion 7 (48)ej godkänd
Ida HjortD14 (15)ej godkänd
Karolina FalkÖppen motion 7 (48)ej godkänd
Bertil ArdellH75 (8)ej godkänd
Emil TellsénH21 (21)ej godkänd
Rune RingsgårdH70 (12)ej start
Joakim FornanderH45 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser