Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #2, krets söder 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets söder 4
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: tisdag 24 maj 2016

H16

4 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan CallebergSnättringe SK32:006:45
2Ivar Lidström LauriSnättringe SK32:18+0:186:49
3Jesper LidmarSnättringe SK34:12+2:127:13
4Felix PerssonHaninge SOK34:14+2:147:14
5Elias RöstinSöders-Tyresö37:45+5:457:58
6Gustav NirvinHaninge SOK47:13+15:139:58
7Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö53:02+21:0211:12
8Martin SkärlénHaninge SOK1:07:35+35:3514:17

D16 Kort

3 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vanja PennebrinkSnättringe SK1:04:5417:21
2Karin KallhaugeSnättringe SK1:06:51+1:5717:52

H16 Kort

3 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NorlinIFK Enskede42:1610:56
2Hugo NelssonIFK Enskede57:34+15:1814:54
3Josef FranzénSnättringe SK1:02:20+20:0416:08
4Erik ThorngrenSöders-Tyresö1:11:03+28:4718:24

D14

3 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina PerssonHaninge SOK33:118:52
2Hedda RöstinSöders-Tyresö35:46+2:359:33
3Martina MäkeläHaninge SOK51:57+18:4613:53
4Cecilia HectorSnättringe SK53:46+20:3514:22
5Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö53:59+20:4814:26

H14

3 860 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob Gadefors NauHaninge SOK31:078:03
2Isak GeliusSnättringe SK33:36+2:298:42
3Erik Lidström LauriSnättringe SK35:15+4:089:07
4Albin HainkeSnättringe SK38:31+7:249:58
5John WolgastSnättringe SK38:55+7:4810:04
6Filip StorellHaninge SOK41:05+9:5810:38
7Jacob WolgastSnättringe SK41:25+10:1810:43
8Jakob TedhamreSnättringe SK42:30+11:2311:00
9Viktor DavidssonSöders-Tyresö48:47+17:4012:38
10David TörnqvistSnättringe SK49:14+18:0712:45
11Johan FredholmSnättringe SK52:01+20:5413:28
12David BernSnättringe SK55:27+24:2014:21
13Lucas ChavdaSöders-Tyresö59:31+28:2415:25
14Ludde BlomIFK Enskede1:05:40+34:3317:00
15Andreas BorängSnättringe SK1:07:41+36:3417:32
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Tim BergbomSöders-Tyresöej godkänd
Elias SkottIFK Enskedeej start

H14 Kort

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus AxellIFK Enskede26:0210:45
2Björn KökeritzSnättringe SK30:38+4:3612:39
3Jonathan DerwingerIFK Enskede41:09+15:0717:00
4Antoni KowalikSnättringe SK44:51+18:4918:31
5Klas BränströmIFK Enskede45:02+19:0018:36
Felix TunellHaninge SOKej start
Teodor NorbergIFK Enskedeej start

D12

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva Lidström LauriSnättringe SK22:239:24
2Linn De BoussardIFK Enskede25:31+3:0810:43
3Elin WolgastSnättringe SK26:02+3:3910:56
4Ida PelanderSnättringe SK30:47+8:2412:56
5Hanna CarlqvistSnättringe SK31:04+8:4113:03
6Lovisa LindqvistIFK Enskede31:31+9:0813:14
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd
Helena BernSnättringe SKej start

H12

2 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis Forsberg RundströmIFK Enskede20:328:29
2Hannes LindqvistIFK Enskede21:26+0:548:51
3Olle ThimbergSöders-Tyresö22:29+1:579:17
4Mattias HedinSöders-Tyresö23:19+2:479:38
5Felix DavidssonSöders-Tyresö25:32+5:0010:33
6Harald Barck-HolstSnättringe SK25:56+5:2410:42
7Oskar EknerSnättringe SK29:37+9:0512:14
8Tage MührerIFK Enskede32:08+11:3613:16
9Casper Van den Tempel SölvinSnättringe SK34:24+13:5214:12
10David BerglundSnättringe SK36:18+15:4615:00
11Peter LindvallHaninge SOK38:40+18:0815:58
12Samuel GamstedtSöders-Tyresö39:07+18:3516:09
13Hugo SahlinSöders-Tyresö39:42+19:1016:24
14Anton DyreliusSnättringe SK55:10+34:3822:47
Albert NordSnättringe SKutgått
Jacob KennerhedSnättringe SKej start

D12 Kort

2 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NorinSöders-Tyresö24:1110:09
2Felicia StrindérIFK Enskede26:57+2:4611:19
3Alicia BjörnbergSöders-Tyresö29:16+5:0512:17
4Hanna LundinIFK Enskede29:21+5:1012:19
5Alicia KallhaugeSnättringe SK29:33+5:2212:24
6Saga SvennersjöSnättringe SK41:44+17:3317:32
Matilda BolanderSnättringe SKej start
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresöej start

H12 Kort

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stanislaw KowalikSnättringe SK34:1114:21
2Emil BrinellHaninge SOK46:59+12:4819:44
3Morgan MäkeläHaninge SOK1:45:27+1:11:1644:18

D10

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly GeliusSnättringe SK23:309:52
2Elin AbelSnättringe SK27:14+3:4411:26
3Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK29:55+6:2512:34
4Alice BrinkSnättringe SK30:11+6:4112:40
5Marika MäkeläHaninge SOK50:12+26:4221:05
Maja ThimbergSöders-Tyresöej start
Moa GlanshedHaninge SOKej start

H10

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimHaninge SOK15:176:25
2Erik NorinSöders-Tyresö19:17+4:008:06
3Gustav StorellHaninge SOK23:09+7:529:43
4Albert MührerIFK Enskede23:25+8:089:50
5Ludvig NordSnättringe SK25:46+10:2910:49
6Nils EngstrandIFK Enskede27:28+12:1111:32
7Linus NileviHaninge SOK29:09+13:5212:14
8Gabriel CarlqvistSnättringe SK31:15+15:5813:07
Hampus GlanshedHaninge SOKej start

Inskolning

1 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Liam De BoussardIFK Enskedefullföljt
Vilma DyreliusSnättringe SKfullföljt
Rasmus FujiiSnättringe SKfullföljt
Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SKfullföljt
Bo NordströmSnättringe SKfullföljt
Cecila SilverHaninge SOKfullföljt
Titti SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Holger Wiktor JareforsSnättringe SKfullföljt
Viola BrinkSnättringe SKej start

U1

2 210 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin ChristieSnättringe SK19:508:58
2Albin SahlinSöders-Tyresö20:47+0:579:24
3Samuel SvennersjöSnättringe SK21:09+1:199:34
4Jakob VretenbrantHaninge SOK21:34+1:449:45
5Emil NorlinIFK Enskede23:19+3:2910:33
6Bastian Karlsson StrömöIFK Enskede23:50+4:0010:47
7Dawit NisserIFK Enskede24:04+4:1410:53
7Karl PeekerIFK Enskede24:04+4:1410:53
9Anna GredenhagSnättringe SK24:23+4:3311:01
10Sebastian Van den Tempel SölvinSnättringe SK24:55+5:0511:16
11Eddie WoodhamHaninge SOK25:20+5:3011:27
12Martin LindvallHaninge SOK25:39+5:4911:36
13Stina KällströmIFK Enskede27:03+7:1312:14
14Emil HammarbergSnättringe SK27:05+7:1512:15
15Algot SjöstrandSnättringe SK27:36+7:4612:29
16Love HammarbergSnättringe SK27:42+7:5212:32
17Erik FörborgenSöders-Tyresö28:53+9:0313:04
18Elvira RehbäckIFK Enskede29:18+9:2813:15
19Felix GriffithsHaninge SOK29:35+9:4513:23
20Greta MührerIFK Enskede29:49+9:5913:29
21Elin LindhagenIFK Enskede31:15+11:2514:08
22Sofie CaldeniusHaninge SOK31:45+11:5514:21
23Lovisa NederheimHaninge SOK32:36+12:4614:45
24Hugo AbelSnättringe SK32:45+12:5514:49
25Mira VejedalSnättringe SK33:05+13:1514:58
26Jon Forsberg RundströmIFK Enskede33:10+13:2015:00
27Wilma FredholmSnättringe SK33:48+13:5815:17
28Tuva Wiktor JareforsSnättringe SK38:48+18:5817:33
29Hugo BrinkSnättringe SK39:03+19:1317:40
30Tuva HedlundIFK Enskede39:45+19:5517:59
31Sofia SilverHaninge SOK41:52+22:0218:56
32Elin AlmgrenSöders-Tyresö42:26+22:3619:12
33Elias HammarbergSnättringe SK44:13+24:2320:00
34Sebastian EklundSnättringe SK44:22+24:3220:04
35Sonja LundbergIFK Enskede48:41+28:5122:01
Livia BorgHaninge SOKej start
Natalia BorgHaninge SOKej start
Matilda FlordalSnättringe SKej start
Lilly HejdenbergIFK Enskedeej start
Egil HänströmSnättringe SKej start
Hedvig LefflerIFK Enskedeej start
Lovisa MagnussonIFK Enskedeej start
Viggo SvenssonHaninge SOKej start
Amelia SylvanSnättringe SKej start
Thea SöderlundHaninge SOKej start
Alfred WahrenSöders-Tyresöej start
Edit WikIFK Enskedeej start
Iris WikIFK Enskedeej start
Märta WirénIFK Enskedeej start
Uma ÖjveIFK Enskedeej start

U2

2 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo PelanderSnättringe SK22:019:15
2Ella RanhagenSnättringe SK22:41+0:409:31
3Lucas De BoussardIFK Enskede24:48+2:4710:25
4Elias LindholmHaninge SOK27:21+5:2011:29
4Elliot FrostSnättringe SK27:21+5:2011:29
6Lina BrinellHaninge SOK27:47+5:4611:40
7Frida FörborgenSöders-Tyresö28:00+5:5911:45
8Kalle BlomIFK Enskede29:12+7:1112:16
9Emilia WikstrandHaninge SOK29:37+7:3612:26
10Märta ÖstergårdHaninge SOK30:43+8:4212:54
11Joel LjungbergSöders-Tyresö30:47+8:4612:56
12Thea GeliusSnättringe SK31:18+9:1713:09
13Elion ReimeringerHaninge SOK32:42+10:4113:44
14Malte ThelanderHaninge SOK34:22+12:2114:26
15Herman JacobsonSöders-Tyresö37:27+15:2615:44
16Smilla GreenIFK Enskede38:39+16:3816:14
17Sofia LindhagenIFK Enskede39:44+17:4316:41
18Tilde DahlHaninge SOK42:45+20:4417:57
19Jack GriffithsHaninge SOK56:30+34:2923:44
20Molly GreenIFK Enskede1:05:50+43:4927:39
Elin TheanderHaninge SOKej godkänd
Albin BergqvistHaninge SOKej start
Ellen FlordalSnättringe SKej start
Karl SundbergHaninge SOKej start

U3

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma SvidénSöders-Tyresö32:1613:33
2Saga RanhagenSnättringe SK32:55+0:3913:49
3Oscar FredholmSnättringe SK37:05+4:4915:34
4Luukas De La Torre LehtiniemiHaninge SOK37:35+5:1915:47
5David AlanderSnättringe SK39:28+7:1216:34
Ida WesterHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser