Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hitta ut träning oktober

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hitta ut träning oktober
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: söndag 25 oktober 2015

Kort

2 600 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LångbergHudiksvalls OK23:389:05
2Annika StaafForsa OK23:52+0:149:10
3Axel AnderssonHudiksvall24:13+0:359:18
4Jessica ZetterbergHudiksvalls OK25:02+1:249:37
5Anders LarssonDelsbo28:23+4:4510:55
6Max ZetterbergHudiksvalls OK30:58+7:2011:54
7Maire ZetterbergHudiksvalls OK32:47+9:0912:36
8Evert BergströmHudiksvalls OK33:55+10:1713:02
9Walter KazmierczakHudiksvall36:50+13:1214:10
10Jens SamuelssonHudiksvall37:56+14:1814:35
11Kerstin BäckvallHudiksvall39:28+15:5015:10
12Carin MarkussonHudiksvall42:16+18:3816:15
13Jossefine EricssonHudiksvall42:20+18:4216:16
14Jan MagnussonOK Dellen44:26+20:4817:05
15Jonas SundmanIggesund45:13+21:3517:23
16Anne PiispanenDelsbo45:14+21:3617:23
17Roger SvenssonDelsbo45:31+21:5317:30
18Susanne KlingeforsDelsbo45:37+21:5917:32
19Katarina LöfblomForsa OK46:44+23:0617:58
20Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK47:08+23:3018:07
21Per GeddaDelsbo47:39+24:0118:19
22Sture GeddaHudiksvall47:47+24:0918:22
23Monique EngmanHudiksvall49:06+25:2818:53
24William KazmierczakHudiksvall50:03+26:2519:15
25Werner KazmierczakHudiksvall50:11+26:3319:18
25Camilla HägglundHudiksvall50:11+26:3319:18
27Ulrika BjörsHudiksvall50:52+27:1419:33
28Anna SundqvistHudiksvall51:01+27:2319:37
29Åsa MarschHudiksvall51:10+27:3219:40
30Britt-Marie ErikssonDelsbo51:26+27:4819:46
31Peter ErikssonDelsbo51:47+28:0919:55
32Linus ErikssonDelsbo51:53+28:1519:57
33Kerstin TörnqvistHudiksvall52:49+29:1120:18
34Agneta HolgerssonHudinge55:11+31:3321:13
35Cecilia RangefeltForsa OK55:45+32:0721:26
36Roland NilssonIllsbo56:25+32:4721:41
37Hjalmar WennbergHudiksvalls OK56:31+32:5321:44
38Stefan GunnarssonHudiksvalls OK57:19+33:4122:02
39Lena LindströmForsa OK58:16+34:3822:24
40Mats LindströmForsa OK58:25+34:4722:28
41Åsa Forslöf MarkussonIggesund59:15+35:3722:47
42Viggo Larsson ClementeForsa OK1:00:26+36:4823:14
43Anneli ClementeForsa OK1:00:27+36:4923:15
44Catherine WennbergHudiksvalls OK1:00:56+37:1823:26
45Wilmer WennbergHudiksvalls OK1:01:01+37:2323:28
46Ludwig SvahnHudiksvall1:03:34+39:5624:26
47Milda MargarinHudiksvall1:04:50+41:1224:56
48Tova DanneskogHudiksvall1:06:30+42:5225:34
49Rebecka PetterssonForsa OK1:07:38+44:0026:00
50Rebecka HäggblomForsa OK1:07:42+44:0426:02
51Inger LundgrenHudiksvall1:07:55+44:1726:07
52Marie WallströmDelsbo1:12:24+48:4627:50
53Liss Ingela LarssonDelsbo1:12:27+48:4927:51
54Emelia WallströmKlubblös1:14:17+50:3928:34
55Linda BlomLjusdals OK1:16:05+52:2729:15
56Maj ZetterströmDelsbo1:16:06+52:2829:16
57Martin SidorsonHudiksvall1:36:00+1:12:2236:55
58Anna SidorsonHudiksvall1:36:13+1:12:3537:00
59Harald NordviTrogsta1:37:02+1:13:2437:19
60Lena Andersson LangestrandHudiksvall1:41:04+1:17:2638:52

Lång

4 200 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonForsa OK27:566:39
2Benjamin TerentForsa OK32:44+4:487:47
3Jonas LångbergHudiksvalls OK37:50+9:549:00
4Wille LångbergHudiksvalls OK39:07+11:119:18
5Rickard RedeboStockholm City Triathlon44:34+16:3810:36
6Carl-Erik SjöbergForsa OK45:37+17:4110:51
7Maria FernmalmForsa OK47:22+19:2611:16
8Anki Teike AnderssonForsa OK49:40+21:4411:49
9Christina WestmanHudiksvalls OK58:32+30:3613:56
10Sören BergströmOK Dellen1:06:33+38:3715:50
11Arne OlssonHudiksvalls OK1:06:46+38:5015:53
12Tim DanneskogHudiksvall1:08:46+40:5016:22
13Christer DanneskogHudiksvall1:08:48+40:5216:22
14Rolf KrohnHudiksvalls OK1:09:01+41:0516:25
15Daniel PetterssonForsa OK1:18:17+50:2118:38
16Terese TerentForsa OK1:20:20+52:2419:07
16Åsa TerentForsa OK1:20:20+52:2419:07
18Ingemar HammarHudiksvall1:22:45+54:4919:42
19Kent MagnussonHudiksvall1:44:31+1:16:3524:53
20Eva SvenssonHudiksvall1:44:40+1:16:4424:55
21Kerstin HäggblomForsa OK1:45:34+1:17:3825:08
22Lars HenriksenHudiksvall1:52:50+1:24:5426:51
23Ann PetterssonForsa OK1:58:41+1:30:4528:15
24Kurt OlssonForsa OK1:58:44+1:30:4828:16
25Rauli PetäjämaaForsa OK1:58:45+1:30:4928:16
26Lars SwartlingHudiksvall1:59:53+1:31:5728:32
27Göran AlmstedtDelsbo2:22:10+1:54:1433:50
28Karin Almstedt BorgDelsbo2:22:11+1:54:1533:51
29Hanna AlmstedtHudiksvall2:22:18+1:54:2233:52
Ingela NilssonForsa OKej godkänd
Ingela AnderssonDelsboej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser