Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VinterNattCup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VinterNattCup 1
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 18 november 2015

Herr lång

8 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ruslan GlebovOK Ravinen51:366:13
2Oskar DanielsAttunda OK51:48+0:126:14
3Mathias HallménOK Denseln51:55+0:196:15
4Daniel RoosAttunda OK56:27+4:516:48
5Karl EngesAttunda OK1:07:10+15:348:05
6Nick BarrableOK Ravinen1:07:31+15:558:08
7David MellinSundbybergs IK1:07:59+16:238:11
8Morgan KarlssonSundbybergs IK1:08:00+16:248:11
9Ronny FalkSundbybergs IK1:15:40+24:049:06
10Niklas HenrikssonAttunda OK1:16:33+24:579:13
11Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:18:50+27:149:29
12Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:21:05+29:299:46
13Mårten LundqvistSundbybergs IK1:21:11+29:359:46
14Ludwig BergfalkJärfälla OK1:23:56+32:2010:06
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Fredrik SoneAttunda OKej godkänd
Benjamin LangerakJärfälla OKej start

Dam medel

5 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna FalkSundbybergs IK56:5110:09
2Åsa LindhSundbybergs IK1:01:15+4:2410:56
3Annika LundströmSundbybergs IK1:09:45+12:5412:27

Herr medel

5 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK40:567:18
2Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK49:54+8:588:54
3Jan-Olof BogrenSundbybergs IK51:57+11:019:16
4Rasmus KihlSundbybergs IK56:21+15:2510:03
5Anders NissarJärfälla OK56:25+15:2910:04
6Frank SteinerJärfälla OK56:37+15:4110:06
7Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK56:39+15:4310:06
8Göran JonssonSundbybergs IK56:43+15:4710:07
9Christian LindhSundbybergs IK58:38+17:4210:28
10Hans OlsénSundbybergs IK1:00:39+19:4310:49
11Lucas NorrmanAttunda OK1:00:51+19:5510:51
12Ulf RadlerJärfälla OK1:00:55+19:5910:52
13Henrik LundgrenCentrum OK1:05:04+24:0811:37
14Andreas GrunderJärfälla OK1:06:58+26:0211:57
15Mikael ByströmJärfälla OK1:07:29+26:3312:03
16Mark ÅkessonJärfälla OK1:16:58+36:0213:44
17Johan SandbergAttunda OK1:18:53+37:5714:05
18Ronny NordgrenSundbybergs IK1:19:12+38:1614:08
19Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:29:39+48:4316:00
20Jan KihlSundbybergs IK1:30:29+49:3316:09
21Jan LindhSundbybergs IK1:40:24+59:2817:55
22Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:59:35+1:18:3921:21
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IKej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Lars LandströmLånghundra IFej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start

Dam kort

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LindhSundbybergs IK36:3710:27
2Malin KvarnefalkJärfälla OK59:35+22:5817:01
3Birgitta BillstamJärfälla OK1:02:08+25:3117:45
4Sofia EdvardssonJärfälla OK1:07:36+30:5919:18
5Magdalena GrunderJärfälla OK1:19:08+42:3122:36
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start

Herr kort

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK36:5410:32
2Manne HammarbergJärfälla OK36:56+0:0210:33
3William GrunderJärfälla OK37:05+0:1110:35
4Theodor BrabieJärfälla OK37:18+0:2410:39
5Urban StåhlSundbybergs IK49:53+12:5914:15
6Lars JonassonJärfälla OK51:49+14:5514:48
7Gunnar ErikssonJärfälla OK52:58+16:0415:08
8Bengt FribergJärfälla OK53:01+16:0715:08
9Stefan MarteliusAttunda OK53:05+16:1115:10
10John ÖstlundSundbybergs IK1:01:11+24:1717:28
11Bo WinanderJärfälla OK1:01:19+24:2517:31
12Niclas LarssonAttunda OK1:04:40+27:4618:28
13Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:08:01+31:0719:26
14Lars NordinSolna OK1:08:50+31:5619:40
15Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:09:55+33:0119:58
16Åke LinderothSundbybergs IK1:25:58+49:0424:33
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKutgått
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

Dam gul

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallménJärfälla OK32:4213:37

Herr gul

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan AndersonJärfälla OK26:2210:59
2Jesper ÅkessonJärfälla OK26:23+0:0110:59
3Jannick BrabieJärfälla OK28:06+1:4411:42
4Marcus GrunderJärfälla OK28:29+2:0711:52
5Anton MörkforsJärfälla OK36:42+10:2015:17
6Leif MörkforsJärfälla OK37:08+10:4615:28
7Lars LöthmanJärfälla OK1:08:25+42:0328:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser