*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 6
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: onsdag 10 februari 2016

Långa

6 640 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:176:04
2Johan SöderlundLeksands OK41:33+1:166:15
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr43:02+2:456:28
4Lukas OlmKils OK44:03+3:466:38
5Jan OlmKils OK44:30+4:136:42
6Per-Erik AdrianÅmåls OK46:03+5:466:56
7Johan LövgrenDegerfors OK47:08+6:517:05
8Marcus BeckiusOK Tyr47:42+7:257:11
Fredrik NordströmOK Älgenej start

Mellan

5 310 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GustafssonOK Tyr33:136:15
2Oskar NymanOK Tyr34:56+1:436:34
3Erik ErikssonOK Älgen37:29+4:167:03
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK37:50+4:377:07
5Sanna SkoogKils OK38:00+4:477:09
6David WästlundOK Tyr38:08+4:557:10
7Lukas KatvalaOK Älgen38:11+4:587:11
8Anders JonssonIK Vikings OK38:14+5:017:12
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK38:21+5:087:13
10Stefan WennbergSkattkärrs SOK38:30+5:177:15
11Samuel AxelsonOK Tyr38:40+5:277:16
12Mats LiljaOK Älgen38:47+5:347:18
13Mathias AxelsonOK Tyr39:02+5:497:21
14Ulf MellerdalKils OK39:43+6:307:28
15Pär NymanOK Tyr39:49+6:367:29
16Stefan ErikssonOK Älgen40:12+6:597:34
17Tobias BeckiusLinköpings OK45:41+12:288:36
18Anna NordströmKils OK45:46+12:338:37
19Örjan BeckiusOK Tyr47:35+14:228:57
20Lars AnderssonOK Tyr52:30+19:179:53
Lars HolmgårdKils OKej start
Jonathan UllerKils OKej start

Korta

3 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella NordströmKils OK30:078:29
2Nora HolmgårdKils OK32:08+2:019:03
3Lina RööhsSkattkärrs SOK32:18+2:119:05
4Mats VesterbergOK Tyr32:19+2:129:06
5Amanda MellerdalKils OK32:20+2:139:06
6Linn LugneKils OK32:24+2:179:07
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:52+3:459:32
8Åke GustavssonOK Älgen34:01+3:549:34
9Mikael LarssonSkattkärrs SOK34:15+4:089:38
10Leif SandahlOK Tyr34:30+4:239:43
11Elisabeth ÖströmOK Tyr36:02+5:5510:09
12Tim DalheimerIK Vikings OK36:55+6:4810:23
13Ann HyvönenSkattkärrs SOK37:20+7:1310:30
14Lisa AnersandOK Tyr37:39+7:3210:36
15Sven-Erik BrodinKristinehamns OK39:01+8:5410:59
16Hans PerssonOK Älgen41:45+11:3811:45
17Ann-Sofie HultsvedOK Tyr43:38+13:3112:17
18Christer GillenäsKristinehamns OK50:39+20:3214:16
19Lars OlssonVästvärmlands OK52:09+22:0214:41
20Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:06:12+36:0518:38
Anders AnderssonOK Skärmenutgått
Malin NymanOK Tyrutgått

Lätta

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsty Mc IntyreOK Tyr35:5811:42
2Britt GunnarssonKristinehamns OK37:42+1:4412:16
3Karin MoodhOK Tyr42:54+6:5613:58
4Ida HyvönenOK Tyr43:34+7:3614:11
5Viveca JernstedtKristinehamns OK52:13+16:1517:00
6Gunnel GillenäsKristinehamns OK52:15+16:1717:01

Prova på

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HolmgårdKils OK20:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser