Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Äspetmedeln (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Äspetmedeln (WRE)
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 23 april 2016

Aalborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jan MøllerM50 (27)47:16+0:184:46

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Peter RosénM50 (27)56:19+9:215:41

Allerød OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Charlotte BergmannW50 (3)56:597:24
1Peter Reibert HansenM45 (25)46:044:39
2Patrick Reibert HansenCool Kids (5)18:52+2:185:53
2Andreas ProschowskyOpen 1 (5)1:00:04+26:4518:46
3Jørgen NielsenM60 (13)42:12+1:496:12
5Christine Reiber HansenW20 (6)52:15+8:366:47
5Katja Reibert HansenW40 (8)1:07:54+19:398:49
8Troels Bent HansenM55 (16)54:48+7:205:32
13Andreas BergmannME (36)56:13+4:464:25

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kent NilssonOpen 2 (6)1:22:16+27:4412:16

Asikkalan Raikas

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tuija LindrothW50 (3)1:30:07+33:0811:42
7Mia LindrothWE (23)1:06:37+11:015:50
18Mona LindrothWE (23)1:12:15+16:396:20

Ballerup OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Bjørn AxelsenME (36)1:05:41+14:145:10

BAOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Stuart NormanM60 (13)53:26+13:037:51

BUL Tromsö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christian Peter MaclassenM21/ML (9)47:414:48

BUL Tromsö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Rakel Eva GunnarsdottirW35 (2)utgått

BUL Tromsö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Iris Tinna MacLassenCool Kids (5)41:52+25:1813:05

CAB Clube de Aventura da Bairr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Joâo FerreiraME (36)57:16+5:494:30

CO Colmar

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Francois LorangM50 (27)1:02:40+15:426:19

COCS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lou DenaixWE (23)1:01:45+6:095:25

COCS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Michel DenaixM55 (16)53:17+5:495:22

Cube Russia Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Grigory MedvedevME (36)54:29+3:024:17

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Vojtech LudvikME (36)54:01+2:344:15

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Radek LacigaME (36)55:11+3:444:20

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jan SvobodaME (36)55:32+4:054:22

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Marek PospisekME (36)56:52+5:254:28

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Martin TisnovskyME (36)57:22+5:554:31

CZE Elite

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Frantisek BogarME (36)ej start

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Katerina NovakovaWE (23)1:09:09+13:336:03

CZE Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jiri VranyM40 (15)1:02:48+14:446:20

Czech Junior Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Martin KantaME (36)1:04:57+13:305:06

Czech Junior Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Matyas LudvikME (36)1:06:55+15:285:16

Czech Junior Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Veronika KubinovaWE (23)1:14:44+19:086:33

Czech Junior Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Andrea KamenikovaWE (23)1:21:32+25:567:09

Czech Junior Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Vilma KralovaW20 (6)47:08+3:296:07

Czech Junior Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Petr LukavecM35 (2)utgått

Det skaeve Hjul

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ole JensenM55 (16)utgått

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Per LeidevallM50 (27)1:03:12+16:146:23

Echo 73 (France Master Team)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Bruno LegrandM55 (16)1:09:34+22:067:01

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stefan KollbergM55 (16)47:284:47
19Rafael DobnikME (36)59:47+8:204:42

Energy

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Olga Shipilova-VinogradovaWE (23)1:07:35+11:595:55

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus HellbergM50 (27)54:44+7:465:31

Eslövs FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas NilssonOpen 3 (8)49:265:12
3Bo-Arne OlssonOpen 3 (8)1:08:45+19:197:14

Farum OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Marta KliemW17 (5)59:57+24:439:59
15Nicolai KliemM45 (25)1:04:08+18:046:28
Malte KliemCool Kids (5)ej start

FIF Hillerød

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Thomas SteinthalME (36)58:41+7:144:37

Finspångs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingrid SvenssonW50 (3)1:06:38+9:398:39
7Kenneth SvenssonM55 (16)53:33+6:055:24

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mikael PerssonM21/ML (9)56:49+9:085:44
Hampus LarssonM20 (9)ej start

Fredensborg OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Max PrangM60 (13)56:57+16:348:22

Garphyttans IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus JanssonME (36)51:274:03
5Birgitta JanssonW55 (6)1:17:02+27:0910:00
25Thomas JanssonME (36)1:05:31+14:045:09
32Torbjörn JanssonME (36)1:09:40+18:135:29

GBR MTBO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Peter SimmondsM45 (25)1:00:38+14:346:07

GBR MTBO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Tim EvansM50 (27)1:07:20+20:226:48

GBR MTBO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Charlie Somers-CocksW55 (6)52:41+2:486:50

GBR MTBO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11John RawdenM55 (16)1:05:03+17:356:34

GBR MTBO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Tony Brand-BarkerM55 (16)1:06:53+19:256:45

GBR MTBO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Keith DawsonM55 (16)1:21:00+33:328:10

Gällstadbygdens SoK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders NilssonOpen 3 (8)1:13:16+23:507:42
5Johan AbrahamssonOpen 3 (8)1:19:53+30:278:24

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Per GustavssonM55 (16)48:43+1:154:55

Halmstad OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingela AlvmyrenW40 (8)48:156:15
2Jan-Olof SvenssonM40 (15)53:33+5:295:24
3Ulf KristenssonOpen 2 (6)1:09:06+14:3410:18
4Michaela DekkerOpen 2 (6)1:17:57+23:2511:38
Mattias LundinM40 (15)ej godkänd

Haninge SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johanna AlmlundW45 (8)56:30+0:567:20
4Tobias SteenM21/ML (9)57:08+9:275:46
4Ola SvärdM45 (25)47:31+1:274:47
5Daniel SteenM21/ML (9)59:34+11:536:01
6Ulrika AnderssonW40 (8)1:08:35+20:208:54
8Ronnie PetterssonM45 (25)54:18+8:145:29
9Martin SkärlénM17 (10)1:05:18+28:239:36
9Emil AnderssonM20 (9)1:27:45+40:568:51
12Ove JanssonM45 (25)1:00:37+14:336:07
17Ulf AnderssonM45 (25)1:05:41+19:376:38
20Jennifer AnderssonWE (23)1:14:42+19:066:33
Sebastian SvärdME (36)ej start

Herning O-Klub

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ole AndersenM60 (13)49:28+9:057:16

Hiiltomiehet

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ilkka NurminenM40 (15)48:044:51
6Henna NurminenW45 (8)1:05:04+9:308:27

HOI

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan Legard AagaardM35 (2)59:336:00

Horsens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Rasmus SøgaardME (36)55:19+3:524:21
34Oliver FriisME (36)1:20:08+28:416:18

HSV OL Wiener Neustadt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Manfred StockmayerM50 (27)46:584:44

Hässleholms OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linnea RydlundW13 (1)19:556:13
1Carina RydlundW45 (8)55:347:12
8Ludvig HallabroM17 (10)56:47+19:528:21
19Magnus RydlundM45 (25)1:11:02+24:587:10
Ivar HelmerssonM17 (10)ej godkänd

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lars PonténM60 (13)44:29+4:066:32

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anders StjerndahlM55 (16)52:39+5:115:19
6Margareta MeitonW55 (6)1:22:09+32:1610:40

IFK Mora OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Linus MoodME (36)56:12+4:454:25
Erik FrostME (36)ej godkänd

IK Jarl Rättvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars SahlbergM60 (13)utgått

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mikael GustafssonM50 (27)52:57+5:595:20

Italy MTBO Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Luca DallavalleME (36)54:49+3:224:18

Jämsän Retki-Veikot

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta VoutilainenCool Kids (5)16:345:10
1Miia JämsénW35 (2)57:427:29
3Viivi VoutilainenW17 (5)42:15+7:017:02
3Arto VoutilainenM40 (15)54:45+6:415:31

Järfälla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emmy AlbinssonW17 (5)35:145:52
1Linus AlbinssonM17 (10)36:555:25
4Malin AlbinssonW40 (8)1:03:57+15:428:18
Peter AlbinssonM45 (25)ej godkänd

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Göran AnderssonM55 (16)49:17+1:494:58

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Sonny MyrefeltM60 (13)51:15+10:527:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lars GustavssonOpen 3 (8)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Björn CederholmOpen 3 (8)ej godkänd

Kvarnsvedens GOIF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Esbjörn AndrénM65 (10)42:456:17
1Ing-Marie AndrénW60 (2)1:18:1013:01
3Stefan KillbergM50 (27)49:51+2:535:02
7Martin BergströmM21/ML (9)1:13:05+25:247:22
20Peter BergströmM50 (27)1:08:52+21:546:57
31Filip BergströmME (36)1:08:15+16:485:22
Mikael NolåkersM45 (25)ej godkänd
Rikard BergströmM20 (9)ej start

Lidköpings VSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Nils GustavssonM45 (25)54:14+8:105:28

LS37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Minna NärhiWE (23)1:11:07+15:316:14

Lunds OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Katrin NilssonW21/WL (2)1:44:52+42:4013:37
2Malin ÅgrenW40 (8)54:27+6:127:04
5Claes LindbergM65 (10)53:31+10:467:52
6Nils PistoraM45 (25)52:31+6:275:18
8Peter HedbergM50 (27)55:52+8:545:38
8Johan SvärdM40 (15)1:02:08+14:046:16
10Daniel ÖstvallM40 (15)1:06:38+18:346:43
16Malte LennerstedtM45 (25)1:04:46+18:426:32
21Håkan SvenssonM45 (25)1:19:46+33:428:03
22Annika WigrenWE (23)1:20:16+24:407:02
Peter BengtslinM40 (15)ej godkänd
Anders HeydenM50 (27)ej start
Ing-Britt SwedenborgW50 (3)ej start

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Håkan LångM55 (16)57:39+10:115:49

Malmö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wiviann OttossonW21/WL (2)1:02:128:04
9Karl UtterbackM21/ML (9)1:18:29+30:487:55

MCK Himmerland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Karsten Ulrik NissM50 (27)1:47:17+1:00:1910:50

No club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Henrik Konge JohansenOpen 1 (5)1:11:56+38:3722:28

Nuuk OK, GRL/DEN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christian WenneckeM35 (2)1:19:54+20:218:04

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Douglas Fransson LeeM20 (9)1:00:44+13:556:08

OK Djerf

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erica OlssonW20 (6)43:395:40
Peter OlssonM45 (25)ej godkänd

OK Esbjerg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per ChristensenM70 (8)utgått

OK FROS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per Allan PedersenM70 (8)52:287:42
2Ellen Brun PedersenW60 (2)1:32:44+14:3415:27
3Ole HoffmannM70 (8)55:25+2:578:08
4Gitte HoffmannW65 (4)1:57:53+1:01:4319:38

OK Gipen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Urban LarssonM60 (13)55:21+14:588:08

OK Gynge

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anneli WihlborgW40 (8)1:14:39+26:249:41
24Peter AnderssonM50 (27)1:33:04+46:069:24

OK Kompassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henrik OlofssonM21/ML (9)52:31+4:505:18

OK Kontinent

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4My WallenborgCool Kids (5)37:10+20:3611:36
5Moa WallenborgW17 (5)1:33:18+58:0415:33
19Sanna WallenborgWE (23)1:13:47+18:116:28
20Magnus WallenborgM45 (25)1:15:01+28:577:34

OK Kåre

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annika EngströmW55 (6)49:536:28
12Kajsa EngströmWE (23)1:08:47+13:116:02

OK Lindéna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Viktor SkönemanM21/ML (9)utgått

OK Norrvirdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders AhlM45 (25)ej godkänd

OK Pan Århus

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Allan JensenME (36)52:32+1:054:08
3Bjarne HoffmannM45 (25)47:18+1:144:46
5Noa HoffmannM17 (10)50:11+13:167:22
11Kent LodbergM50 (27)59:19+12:215:59
11Jørn RiisM45 (25)58:54+12:505:56
23Uffe SpannerM50 (27)1:29:02+42:048:59

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Martin SundinM21/ML (9)1:04:55+17:146:33

OK Roskilde

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Claus RasmussenM45 (25)54:42+8:385:31
10Claus SihmM45 (25)55:50+9:465:38

OK SG

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgit HausnerW65 (4)56:109:21
2Jan HausnerM70 (8)52:48+0:207:45

OK Skogsfalken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Cecilia RönnfjärdW45 (8)1:00:08+4:347:48
6Lars PerssonM50 (27)55:13+8:155:34
12Martin AnderssonM40 (15)1:23:28+35:248:25

OK Sorø

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Nina HoffmannWE (23)1:10:13+14:376:09
28Janus HøhneME (36)1:06:10+14:435:12

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ronny HedlundM70 (8)1:09:16+16:4810:11

OK Trian

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Anne-Maj BlomsterW45 (8)1:31:05+35:3111:49
10Anders BlomsterME (36)55:29+4:024:22
18Max LindforsM45 (25)1:08:03+21:596:52

OK Tyr

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Maria MarinopoulouW35 (2)1:31:05+33:2311:49
8Anette WästlundW45 (8)1:33:20+37:4612:07
19Mikael KullinM50 (27)1:08:15+21:176:53
26Robert AmbjörnssonM50 (27)1:47:36+1:00:3810:52
27Anders ForsbergM50 (27)2:01:04+1:14:0612:13
Pontus Kullin AlfredssonME (36)ej godkänd

OK Älme

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan AxelssonM40 (15)56:41+8:375:43
21Staffan KällM50 (27)1:14:18+27:207:30

OK Øst Birkerød

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ellis Byrgiel SommerW70 (1)1:09:1011:31
2Jens Peter GundorfM60 (13)40:25+0:025:56
3Miri Brunstedt NørgaardCool Kids (5)20:33+3:596:25
3Katja BrunstedtW40 (8)57:53+9:387:31
3Tove AndersenW55 (6)55:38+5:457:13
3Mikkel Brunstedt NørgaardM17 (10)41:59+5:046:10
3Kirsten BrunstedtW65 (4)1:23:59+27:4913:59
4Søs Munch HansenW55 (6)1:04:04+14:118:19
4Niels DuedahlM65 (10)51:51+9:067:37
5Cæcilie Rueløkke ChristoffersenWE (23)1:02:31+6:555:29
6Caroline Ryge CarlsenWE (23)1:04:43+9:075:40
7Morten Bang NørgaardM40 (15)1:00:00+11:566:03
8Jes SteenM65 (10)57:28+14:438:27
9Jörgen JacobsenM65 (10)1:19:52+37:0711:44
10Allan ToppM55 (16)57:47+10:195:50
11Anke DannowskiWE (23)1:08:28+12:526:00
16Mikael MalinovskyM55 (16)1:51:34+1:04:0611:16
17Pernille Brunste JacobsenWE (23)1:11:43+16:076:17
22Gunner SieM50 (27)1:23:55+36:578:28
22Johan Holkmann JacobsenME (36)1:01:09+9:424:48
Casper WilkenOpen 1 (5)ej godkänd
Søren BjørnøenM70 (8)utgått
Lasse Brunstedt JacobsenCool Kids (5)ej start
Luna Brunstedt JacobsenCool Kids (5)ej start

OLG Pfaeffikon

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Walter RahmM65 (10)46:15+3:306:48

OL-Team Wehrsdorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sylvia ThomasW45 (8)59:18+3:447:42

OL-Team Wehrsdorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Harald MännelM60 (13)40:235:56

Orienta SKI-O

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Yury BalevM20 (9)46:494:43
3Fedor ShchepelevM20 (9)48:48+1:594:55
4Vladimir LysovM17 (10)48:58+12:037:12

Osnabrücker TB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Sergej SonnenbergM60 (13)56:41+16:188:20

Rajamäen Rykmentti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Vesa ForsblomM45 (25)46:33+0:294:42

Randers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Carl MallingM65 (10)53:33+10:487:52

Rasti-Jyry

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tuula OhramaaW70 (1)ej start
Seppo KettunenM70 (8)ej start

SHIMANO BERGAMONT

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ruslan GritsanME (36)54:49+3:224:18
8Anastasiya TrifilenkovaWE (23)1:07:01+11:255:52

Silkeborg OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6John RasmussenM70 (8)1:02:45+10:179:13
7Mads Bergmann SchjödtM17 (10)55:46+18:518:12

Skene Sim o IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bertil TallqvistOpen 2 (6)54:328:08

Skillingaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Göran SvenssonM60 (13)52:53+12:307:46

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Eero O NiemiM60 (13)55:27+15:048:09

Skåneslättens OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ellen UillmanOpen 1 (5)33:1910:24
2Fredrik UllmanOpen 3 (8)53:51+4:255:40
2Kerstin JensenOpen 2 (6)58:42+4:108:45
6Johan JensenOpen 3 (8)1:31:55+42:299:40
Ebba JensenOpen 2 (6)ej godkänd

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Peter LöfqvistM40 (15)utgått

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Ulf ErikssonM55 (16)1:08:55+21:276:57

SV Sachsen 90 Werdau

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Mark HusterME (36)1:07:40+16:135:19

SV Sachsen 90 Werdau

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Swen VogelM21/ML (9)1:16:15+28:347:42

Söders-Tyresö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Felix TidermanOpen 1 (5)1:21:14+47:5525:23
4Bengt AnderssonM70 (8)59:19+6:518:43

Søllerød OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Caroline KonringWE (23)1:09:45+14:096:07
27Andreas KonringME (36)1:05:43+14:165:10

Tampereen Pyrintö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Antti PaasiM17 (10)40:39+3:445:58
2Kaarina NurminenW17 (5)36:38+1:246:06
4Saara Yli-HietanenW20 (6)49:38+5:596:26
15Jaakko PaasiM50 (27)1:04:04+17:066:28

Team Elite MTBO France

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Nicolas PinsardME (36)59:28+8:014:40

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jussi LaurilaME (36)51:40+0:134:04

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Sauli PietikäinenME (36)59:52+8:254:42

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Pasi PyykönenME (36)1:18:04+26:376:08

Team Finland

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Aleksi RantalaME (36)ej start

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marika HaraWE (23)55:364:52

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingrid StengårdWE (23)58:45+3:095:09

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Eeva-Liisa HakalaWE (23)59:47+4:115:14

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Henna SaarinenWE (23)1:07:13+11:375:53

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Julia KorhonenW20 (6)45:14+1:355:52

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jonna JuvaW20 (6)53:51+10:126:59

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Verneri NieminenM20 (9)48:13+1:244:52

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Juha LiljaM20 (9)49:25+2:364:59

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Sakari PuolakanahoM20 (9)51:32+4:435:12

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Eerik NurminenM20 (9)53:59+7:105:27

Team Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jesper LindahlM20 (9)55:37+8:485:37

Team MacLassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Johan MacLassenME (36)1:04:03+12:365:02

Team MacLassen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Annelise MacLassenW65 (4)59:03+2:539:50

Tierra Trágame

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Juan Combarro GallegoM40 (15)58:24+10:205:53

Tisvilde Hegn OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ole VexøM70 (8)1:07:59+15:319:59

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Stefan JohanssonM50 (27)59:49+12:516:02

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders ThomassonM65 (10)45:35+2:506:42
7Claes-Göran LundbergM65 (10)55:01+12:168:05

Wakhan Raiders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Josep SelgaM50 (27)1:06:43+19:456:44

West MTBO Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kirill KinalM17 (10)50:36+13:417:26

WEST MTBO TEAM SVETLOGORSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Eduard TomashevskiyME (36)1:00:52+9:254:47

Viborg OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Dan NielsenM40 (15)58:04+10:005:51
7Jørn SvensenM50 (27)55:28+8:305:36

VOR (France Master Team)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Christian ProstM60 (13)44:49+4:266:35

Värend GN OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Mikael JohanssonM45 (25)50:54+4:505:08
10Lars-Åke SjökvistM65 (10)1:20:14+37:2911:47
10Göran PerssonM50 (27)58:16+11:185:53

Växjö OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunilla KarlssonW45 (8)56:25+0:517:19
7Maria HonethW40 (8)1:12:05+23:509:21
11Ulf HonethM40 (15)1:19:08+31:047:59
14Magnus MånssonM45 (25)1:01:48+15:446:14
16Håkan ÖstergrenM50 (27)1:05:36+18:386:37
Håkan DanielssonM40 (15)ej godkänd

Ycone-Sens

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jean-Charles LaleveeM55 (16)49:27+1:594:59

Österrike

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Wolf EberleM70 (8)59:22+6:548:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser