Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 1
Arrangörsorganisation: Deje SF
Datum: onsdag 18 november 2015

Klasser: Visa alla | Lång | M | K | Lätt | Pp

Långa

6 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundLeksands OK50:087:35
2Fredrik NordströmOK Älgen53:04+2:568:02
3Oskar AndrénOK Tisaren55:20+5:128:23
4Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:00:06+9:589:06
Anders LindbergOK Tyrej start

Mellan

4 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK38:388:23
2Magnus NordströmKils OK39:19+0:418:32
3Lars HolmgårdKils OK41:09+2:318:56
4Mathias AxelsonOK Tyr41:21+2:438:59
5Johan GustafssonOK Tyr41:28+2:509:00
6Stefan WennbergSkattkärrs SOK42:08+3:309:09
7Sten LeanderssonOK Tyr44:13+5:359:36
8Lukas KatvalaOK Älgen46:33+7:5510:07
9Anders JonssonIK Vikings OK47:34+8:5610:20
10Niklas EngvallVästvärmlands OK47:37+8:5910:21
11Jonas BergenfurSkattkärrs SOK47:47+9:0910:23
12Bengt JohanssonOK Tyr48:16+9:3810:29
13Thomas HollowellOK Tyr48:30+9:5210:32
14Örjan BeckiusOK Tyr53:38+15:0011:39
15Mikael LarssonSkattkärrs SOK59:00+20:2212:49
16Jonas FredrikssonOK Tyr1:05:31+26:5314:14
17Ulf MellerdalKils OK1:08:22+29:4414:51
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd
Tobias BeckiusLinköpings OKej godkänd
Samuel AxelssonOK Tyrej start
Erik ErikssonOK Älgenej start
Stefan ErikssonOK Älgenej start
Lars-Ola WesterlundLustens OKej start

Korta

3 600 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GunnarssonKristinehamns OK39:1810:55
2Lina RööhsSkattkärrs SOK39:30+0:1210:58
3Lars-Erik  OlssonOK Tyr39:42+0:2411:01
4Mattias ModinSK Örnen40:02+0:4411:07
5Börje RåbergOK Tyr40:46+1:2811:19
6Leif SandahlOK Tyr40:48+1:3011:20
7Ann HyvönenSkattkärrs SOK40:58+1:4011:22
8Elisabeth ÖströmOK Tyr42:05+2:4711:41
9Åke GustavssonOK Älgen43:47+4:2912:09
10Anders WestlundKils OK45:20+6:0212:35
11Tone HollowellOK Tyr47:59+8:4113:19
12Mats VesterbergOK Tyr48:27+9:0913:27
13Nora HolmgårdKils OK53:26+14:0814:50
14Daniel RåådOK Tyr56:17+16:5915:38
15Peter RisbergSkattkärrs SOK56:40+17:2215:44
16Lars OlssonVästvärmlands OK57:46+18:2816:02
17Michael ForslundKristinehamns OK57:57+18:3916:05
18Anders AnderssonOK Skärmen59:37+20:1916:33
19Peter CarlbergKils OK59:53+20:3516:38
20Kjell-Åke RyenKroppa IF1:00:31+21:1316:48
21Tim DalheimerIK Vikings OK1:06:21+27:0318:25
22Markus AnderssonOK Tyr1:06:47+27:2918:33
23Christer GillenäsKristinehamns OK1:07:05+27:4718:38
24Karin MoodhOK Tyr1:07:13+27:5518:40
25Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:07:14+27:5618:40
26Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:13:58+34:4020:32
27Björn BråbyOK Tyr1:18:49+39:3121:53
Bengt CarlssonSkattkärrs SOKej godkänd
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd
Björn SvenssonSK Örnenej godkänd
Johanna HoltetOK Tyrej start
Elin LundkvistKils OKej start
Conny GunnarssonOK Älgenej start
Anna GundSkattkärrs SOKej start

Lätta

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsty Mc IntyreOK Tyr53:3216:43
2Britt GunnarssonKristinehamns OK54:47+1:1517:07
3David ÅkerlindLustens OK59:17+5:4518:31
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:20:13+26:4125:04
4Viveca JernstedtKristinehamns OK1:20:13+26:4125:04
Stig VahlbergKristinehamns OKej godkänd
Lova PermanKils OKej start

Prova på

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HolmgårdKils OK26:3212:03
2Anton JonssonOK Tyr30:43+4:1113:57
Malin JonssonOK Tyrej godkänd
Hugo EkströmOK Älgenej start
Sofia EkströmOK Älgenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser