Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lussetåget Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lussetåget Etapp 1
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: onsdag 18 november 2015

Lussetåget 7km

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Patrik SvedbergGävle OK53:27
2Erik DahlqvistStorviks IF1:07:23+13:56
3Erik OlssonGävle OK1:14:31+21:04
4Patrik OttossonGävle OK1:25:46+32:19
Richard HejdenbergGävle OKej godkänd

Lussetåget 4km

44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kalle JohanssonOK Hammaren35:19
2Måns HolmgrenOK Hammaren35:29+0:10
3Kristin BomanGävle OK35:36+0:17
4Stefan StridValbo AIF35:39+0:20
5Lars LindgrenOK Ödmården35:55+0:36
6Andreas PerssonOK Hammaren36:03+0:44
7Lars BengtssonÅrsunda IF36:06+0:47
8Emma BlixtOK Hammaren36:12+0:53
9Emma HållströmGävle OK36:14+0:55
10Christine SisellGävle OK40:22+5:03
11Mattias EklundOckelbo OK40:24+5:05
12Lars SpånbergGävle OK40:26+5:07
13Håkan PerssonValbo AIF40:30+5:11
14Felix SilverGävle OK40:33+5:14
15Mats HedbergÅrsunda IF40:38+5:19
16Stellan TäckOK Hammaren40:40+5:21
17Jenny JohanssonValbo AIF40:42+5:23
18Ellen SkoogOK Hammaren40:44+5:25
19Jonas HolmgrenOK Hammaren40:52+5:33
20Elisabet EnmarkGävle OK40:58+5:39
21Torbjörn BlomValbo AIF41:00+5:41
22Karl-Erik EngblomValbo AIF42:08+6:49
23Christer SegerquistGävle OK42:23+7:04
24Monica BomanGävle OK42:29+7:10
25Rolf KullaValbo AIF43:24+8:05
26Anders L OlssonGävle OK44:29+9:10
27Curt JonassonSkutskärs OK45:44+10:25
28Sofia HägglundOK Hammaren46:16+10:57
29Elvira SilverGävle OK53:46+18:27
30Katarina BabanStorviks IF53:48+18:29
31Ingela ErikssonGävle OK53:52+18:33
32Karin MöllerbergValbo AIF53:55+18:36
33Erika BlixtOK Hammaren53:57+18:38
34Göran HedmanValbo AIF54:02+18:43
35Maria HållströmGävle OK54:12+18:53
36Hans-Erik ErikssonGävle OK54:40+19:21
37Robin OffermoValbo AIF59:21+24:02
38Pernilla ErikssonGävle OK59:49+24:30
39Linda ErikssonGävle OK59:55+24:36
40Mona ÅkermanValbo AIF1:00:36+25:17
41Lennarth KarlssonValbo AIF1:07:59+32:40
42Erik HedblomValbo AIF1:08:08+32:49
Janne ErikssonGävle OKej godkänd
Mikael SilverGävle OKej godkänd

Lussetåget 3km

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunnar EricssonGävle OK37:49
2Agnes MalmgrenOckelbo OK42:05+4:16
3Linnea PerssonValbo AIF42:50+5:01
4Karl-Ivar HedbergGävle OK48:01+10:12
5Hans NybergGävle OK48:03+10:14
6Göran NilssonValbo AIF52:02+14:13
7Tony HedinÅrsunda IF1:05:20+27:31
8Elke WilkeTierps SOK1:09:05+31:16
9Anette EngströmValbo AIF1:19:20+41:31
Ann-Sofie TäckOK Hammarenej godkänd
Doris WibergGävle OKej godkänd

Lussetåget 3km lätt

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara ÅbomGävle OK25:48
2Axel HejdenbergGävle OK31:43+5:55
3Gustav MöllerbergValbo AIF31:47+5:59
4Max AlfredssonGävle OK44:23+18:35
5Morgan AlfredssonGävle OK44:27+18:39
Albin MalmgrenOckelbo OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser