Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattugglan 5 - Tuvängen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattugglan 5 - Tuvängen
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 24 februari 2016

Långa

9 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen1:03:306:36
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:08:39+5:097:09
3Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK1:08:46+5:167:09
4Markus AdolfssonTullinge SK1:08:52+5:227:10
5Emil AnderssonÄrla IF1:09:39+6:097:15
6Simon ImarkTullinge SK1:11:48+8:187:28
7Niklas SundqvistTullinge SK1:12:04+8:347:30
8Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:21:02+17:328:26
9Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:21:13+17:438:27
10Martin JanssonOK Rodhen1:24:49+21:198:50
11Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF1:24:53+21:238:50
12Emil AnderssonTullinge SK1:34:07+30:379:48
13Nick BarrableOK Ravinen1:34:08+30:389:48
14Tintin KarlbergTullinge SK1:38:30+35:0010:15
15Anton WibergOK Skogsfalken1:39:51+36:2110:24
16Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:07:44+1:04:1413:18
Henrik PerssonTullinge SKej godkänd
Sverker LenasCentrum OKej start
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingös Skid o OKej start

Mellan

6 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonOK Ravinen52:457:38
2Ruben BryngelssonTullinge SK53:27+0:427:44
3Victor ImarkTullinge SK58:44+5:598:30
4Oskar ForsbergTullinge SK1:06:15+13:309:36
5Amanda BerggrenTullinge SK1:09:05+16:2010:00
6Tobias KarlssonSnättringe SK1:10:10+17:2510:10
7Sara LundbladTullinge SK1:11:11+18:2610:18
8Hedwig HaasSundsvalls OK1:11:24+18:3910:20
9Erik BerggrenTullinge SK1:11:56+19:1110:25
10Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:22:59+30:1412:01
11Mattias KallhaugeSnättringe SK1:23:10+30:2512:03
12Lukas ArkängTullinge SK1:24:19+31:3412:13
13Henrik LundgrenCentrum OK1:32:00+39:1513:20
14Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:43:32+50:4715:00
Jacob BolinTullinge SKej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej godkänd
Jonas KarlssonTullinge SKej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej godkänd
Hans SundqvistTullinge SKej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start

Korta

4 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart AgénTullinge SK54:2511:20
2Helen PalmerHalden SK58:54+4:2912:16
3Björn AxelssonTullinge SK59:12+4:4712:20
4Elin SundqvistTullinge SK59:32+5:0712:24
5Yvonne AnderssonTullinge SK59:37+5:1212:25
6Bo LauriSnättringe SK59:40+5:1512:25
7Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:08:44+14:1914:19
Anders KärrströmTullinge SKej godkänd
Mikael SundqvistTullinge SKej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Tommy ErikssonTullinge SKej start
Lennart HävrénTullinge SKej start
Robert LidströmTullinge SKej start
Anna-Karin SundqvistTullinge SKej start
Lena SundqvistTullinge SKej start
Lenka ZatloukalovaTullinge SKej start

Kortkort - Röd

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:3616:19
2Johannes BladhTullinge SK55:59+5:2318:03
3Tilda AnderssonTullinge SK56:00+5:2418:03
4Wilhelm BergmanTullinge SK1:30:26+39:5029:10
5Robin BjörklundTullinge SK1:30:56+40:2029:20
6Peter BergmanTullinge SK1:31:01+40:2529:21
7Daniel EkenstedtTullinge SK1:31:03+40:2729:22
8Alva BladhTullinge SK1:33:45+43:0930:14
9Henrik BladhTullinge SK1:33:47+43:1130:15
Laban BryngelssonTullinge SKej start
Carina StenssonTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser