Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Koppomsterrängen med KM för VVOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Koppomsterrängen med KM för VVOK
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: söndag 22 november 2015

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

D21

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ErikssonVästvärmlands OK1:06:3913:36
2Elin ErikssonVästvärmlands OK1:10:37+3:5814:24
3Kristin JanssonVästvärmlands OK1:11:24+4:4514:34
Marina ThybergVästvärmlands OKutom tävlan
Kristina LöfvenholmVästvärmlands OKutom tävlan

D14

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KolbergVästvärmlands OK1:11:1118:43
2Klara JohanssonVästvärmlands OK1:13:56+2:4519:27

H10

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils JohanssonVästvärmlands OKutgått
Malte BlomgrenVästvärmlands OKutom tävlan

H35

6 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim MellkvistVästvärmlands OK1:07:4410:45
2Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:10:52+3:0811:14
3Fredrik KarlssonVästvärmlands OK1:44:35+36:5116:36
Magnus JonssonVästvärmlands OKutgått

H50

4 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord JanssonVästvärmlands OK1:01:0812:28
2Thomas ÖstlundVästvärmlands OK1:04:06+2:5813:04

D55

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mary OlssonVästvärmlands OK1:12:3325:01

H60

4 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan FogelbergVästvärmlands OK59:0812:04
2Rolf AnderssonVästvärmlands OK1:06:00+6:5213:28
Lars OlssonVästvärmlands OKej godkänd

Öppen motion 1

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asbjörn LandeEidskog OL38:4521:31

Öppen motion 3

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar LandeEidskog OL44:5018:40

Öppen motion 5

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oddvar GravingenGrue IL1:22:1421:38

Öppen motion 7

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julie F LandeEidskog OL41:3214:19
2Ida EngenRaumar Orientering53:25+11:5318:25
3Oddbjørn BergersenEidskog OL1:00:47+19:1520:57
4Klaus EngenEidskog OL1:12:26+30:5424:58

Öppen motion 8

4 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Ivar BergerssonEidskog OL1:05:5213:26
2Knut EngenRaumar Orientering1:06:36+0:4413:35
3Solveig BillingsøEidskog OL1:12:35+6:4314:48
4Leif BillingsøEidskog OL1:12:44+6:5214:50

Öppen motion 9

6 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivind LandeEidskog OL1:00:449:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser