Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-sprint-KM
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: tisdag 17 november 2015

D21

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriella FriskGustavsbergs OK47:1019:54

H21

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LandénGustavsbergs OK36:1115:16
2Jonatan LindellGustavsbergs OK38:40+2:2916:18
3Harald MildGustavsbergs OK52:37+16:2622:12
4Fredrik AlzénGustavsbergs OK56:25+20:1423:48
5Mats SjödinGustavsbergs OK1:00:56+24:4525:42
Simon FriskGustavsbergs OKej godkänd
Anders WestmanGustavsbergs OKej godkänd

D16

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda BellanderGustavsbergs OK45:3019:11

D14

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LaurinGustavsbergs OK28:1013:17
2Johanna PetterssonGustavsbergs OK28:48+0:3813:35
3Emma BellanderGustavsbergs OK34:36+6:2616:19
4Felicia DahlströmGustavsbergs OK35:13+7:0316:36
5Ottillia ArnellGustavsbergs OK43:56+15:4620:43

H14

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tiger LandénGustavsbergs OK28:3313:28
Oskar Json NorlénGustavsbergs OKej godkänd

H14 Kort

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus AlzénGustavsbergs OK48:1726:49

D12

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ÖsterbergGustavsbergs OK19:0410:35
2Embla KamsvågGustavsbergs OK25:37+6:3314:13
3Frida Pöld StambertGustavsbergs OK53:06+34:0229:30

H12

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas MalmströmGustavsbergs OK20:1711:16
2Terje StormoGustavsbergs OK24:26+4:0913:34
3Anton SjödinGustavsbergs OK31:10+10:5317:18
4Lucas AlzénGustavsbergs OK38:54+18:3721:36

D12 Kort

1 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LindellGustavsbergs OK44:3025:43

D10

1 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paulina AlzénGustavsbergs OK24:4614:18
2Elvira MalmströmGustavsbergs OK25:19+0:3314:38
3Sofie LindellGustavsbergs OK31:44+6:5818:20

H10

1 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK14:008:05
2Tore WestmanGustavsbergs OK29:38+15:3817:07
3Arvid WestmanGustavsbergs OK38:48+24:4822:25
4Arthur MildGustavsbergs OK42:13+28:1324:24
Ludvig LindbergGustavsbergs OKej godkänd

Lillsved Vit

1 730 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin PetterssonLillsved15:168:49
2Erika LundenLillsved17:37+2:2110:10
3Lina JönssonLillsved17:41+2:2510:13
4Rujhat IbrahimLillsved18:15+2:5910:32
5Simon Von KrusenstiernaLillsved19:33+4:1711:18
6Louise LundbergLillsved21:56+6:4012:40
Ludvig JoelsonLillsvedej godkänd
Emily AxelssonLillsvedej godkänd
Mika RogersLillsvedej godkänd
Josefin BergströmLillsvedej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser