Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 26 december 2015

5 banor

14 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:27:245:56
2Johan WennermarkOK Skogsfalken1:28:42+1:186:02
3Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:29:57+2:336:07
4Niklas NilssonHärlövs IF1:40:47+13:236:51
5Magnus OscarssonSøllerød OK2:05:26+38:028:31
6Raul HindovLunds OK2:10:20+42:568:51
Mattias JohanssonIFK Mora OKej start

4 banor

9 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna50:255:08
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad53:12+2:475:25
3Björn KarlssonOK Denseln1:01:13+10:486:14
4Anton OddmoOK Pan-Kristianstad1:03:47+13:226:30
5Joel KristianssonSkåneslättens OL1:04:00+13:356:31
6Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:04:31+14:066:34
7Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:05:27+15:026:40
8Hampus LarssonFK Göingarna1:05:59+15:346:43
9Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:06:32+16:076:47
10Johan SchagerlindOK Bävern1:07:55+17:306:55
11Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:13:07+22:427:27
12Magnus TenghagenHärlövs IF1:13:30+23:057:30
13Bengt OlssonEslövs FK1:14:47+24:227:37
14Simon EngelHässleholms OK1:14:55+24:307:38
15Mikael NilssonOK Kontinent1:15:06+24:417:39
16Maja TenghagenHärlövs IF1:44:00+53:3510:36
17Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:55:41+1:05:1611:48
Fredrik WennermarkOK Skogsfalkenej start

3 banor

7 400 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK48:576:36
2Ludvig HallabroHässleholms OK50:27+1:306:49
3Pär FridsellOK Pan-Kristianstad52:19+3:227:04
4Anders SelinFK Göingarna52:50+3:537:08
5Henrik LarssonFK Göingarna54:46+5:497:24
6Lars PerssonOK Skogsfalken55:42+6:457:31
7Jens KastenssonValbonne SAO56:44+7:477:40
8Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad57:39+8:427:47
9Håkan ErikssonHästveda OK57:56+8:597:49
10Anna LööfOK Pan-Kristianstad58:22+9:257:53
11Lars HallabroHässleholms OK58:44+9:477:56
12Ingemar PerssonGamleby OK58:52+9:557:57
13Johnny NimvikLunds OK58:57+10:007:57
14Emilia EngelOK Ravinen59:01+10:047:58
15Irmalinn NilssonHärlövs IF1:01:21+12:248:17
16Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad1:02:58+14:018:30
17Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad1:03:45+14:488:36
18Hans PerssonAndrarums IF1:06:01+17:048:55
19Vilma PerssonOK Skogsfalken1:06:54+17:579:02
20Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad1:07:35+18:389:07
21Malin LeijonHärlövs IF1:07:58+19:019:11
22Camilla SelinFK Göingarna1:11:12+22:159:37
23Carina ThynellHärlövs IF1:11:51+22:549:42
24Linda WesterlundFrosta OK1:12:30+23:339:47
25Magnus NilssonHärlövs IF1:13:33+24:369:56
26Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:15:04+26:0710:08
27Carl AspegrenTormestorps IF1:16:54+27:5710:23
28Michaela LundellOK Österåker1:17:14+28:1710:26
29Tomas NilssonHässleholms OK1:17:20+28:2310:27
30Maria TuressonHärlövs IF1:20:32+31:3510:52
31Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:23:12+34:1511:14
32Lina NeckénOK Älme1:26:58+38:0111:45
33Joel HolmdahlOK Älme1:27:00+38:0311:45
34Mats SjöbergFrosta OK1:30:19+41:2212:12
35Fredrik LundellOK Österåker1:33:02+44:0512:34
Jonny EngelOK Ravinenej start

2 banor

4 900 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna31:406:27
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad35:52+4:127:19
3Marie EngOK Pan-Kristianstad36:55+5:157:32
4Camilla EngelOK Ravinen41:41+10:018:30
5Björn NilssonHärlövs IF41:50+10:108:32
6Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad42:00+10:208:34
7Helena KristianssonHässleholms OK42:09+10:298:36
8Susanne KarlssonOK Denseln42:32+10:528:40
9Peter PukeYstads OK42:44+11:048:43
10Hans-Inge HanssonFrosta OK43:17+11:378:50
11Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK43:34+11:548:53
12Yngve ErnstssonFK Göingarna43:37+11:578:54
13Ingvar PerssonFK Åsen44:13+12:339:01
14Eleonore BjerstedtHässleholms OK44:23+12:439:03
15Britt-Marie BengtssonFK Åsen44:25+12:459:03
16Annika EngelHässleholms OK44:57+13:179:10
17Stefan NilssonYstads OK48:54+17:149:58
18Matts Lennart AnderssonHässleholms OK49:15+17:3510:03
19Robin LarssonFK Göingarna49:21+17:4110:04
20Edvin SelinFK Göingarna49:30+17:5010:06
21Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK49:57+18:1710:11
22Elliot ChrispinOK Denseln50:01+18:2110:12
23Elinor DelinOK Pan-Kristianstad50:09+18:2910:14
24Peter HeldFK Åsen50:46+19:0610:21
25Alma LeijonHärlövs IF52:52+21:1210:47
26Mattis ErnstssonFK Göingarna56:39+24:5911:33
27Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad56:42+25:0211:34
28Lena PerssonGamleby OK57:50+26:1011:48
29Wiveka ErnstssonFK Göingarna58:26+26:4611:55
30Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad58:38+26:5811:57
31Jon MobergFK Göingarna59:20+27:4012:06
32Christer GrönbladHärlövs IF1:00:21+28:4112:18
33Marie SvenssonFK Åsen1:00:38+28:5812:22
34Yvonne AnderssonHässleholms OK1:00:52+29:1212:25
35Nils NilssonOK Pan-Kristianstad1:03:04+31:2412:52
36Sten OddmoHärlövs IF1:06:12+34:3213:30
37Leif MalmMarkaryds FK1:08:20+36:4013:56
38Lotta KastenssonValbonne SAO1:08:26+36:4613:57
39Kenneth LindborgHässleholms OK1:11:22+39:4214:33
40Helena AnderssonHärlövs IF1:12:39+40:5914:49
41Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:14:19+42:3915:10
42Bengt LinussonFK Åsen1:15:08+43:2815:20
43Gunilla GrönbladHärlövs IF1:16:18+44:3815:34
44Camilla CarlssonHärlövs IF1:17:39+45:5915:50
45Torgny ÅstedtHärlövs IF1:18:58+47:1816:06
46Mats ToftnerOK Kompassen1:19:00+47:2016:07
47Ann-Charlotte JensenHässleholms OK1:20:34+48:5416:26
48Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:20:38+48:5816:27
49Elin NeckénOK Älme1:21:02+49:2216:32
50Mona NeckénOK Älme1:21:06+49:2616:33
51Helen NilssonHärlövs IF1:21:56+50:1616:43
52Tommy HeldFK Åsen1:31:44+1:00:0418:43
53Niclas JonssonKlubblös2:06:07+1:34:2725:44
54Thomas PerssonOK Pan-Kristianstad2:07:41+1:36:0126:03

1 bana

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad17:076:50
2Björn EdénVäxjö AIS31:31+14:2412:36
3Kajsa ToftnerOK Kompassen31:36+14:2912:38
4Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna32:41+15:3413:04
5Elinor LindelöwHärlövs IF32:48+15:4113:07
6Maria DelinOK Pan-Kristianstad33:20+16:1313:20
7Julius PukeYstads OK34:12+17:0513:40
8Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK39:37+22:3015:50
9Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad47:39+30:3219:03
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstadutgått

Gul bana

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HenmyrOK Vilse 8726:528:57
2Kati NémethStigmännen Karlshamns OK26:56+0:048:58
3Simon LundellOK Österåker31:31+4:3910:30
4Olivia EngelOK Ravinen35:48+8:5611:56
5Svante SelinFK Göingarna37:10+10:1812:23
6Wilmer SelinFK Göingarna37:12+10:2012:24
7Kerstin OlvegårdFK Göingarna38:59+12:0712:59
8Alice OlvegårdFK Göingarna39:11+12:1913:03
9Tuva SelinFK Göingarna39:22+12:3013:07
10Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad51:06+24:1417:02
11Linnea LiejonHärlövs IF59:47+32:5519:55
12Margareta HeldFK Åsen1:10:35+43:4323:31
13Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad1:18:21+51:2926:07
14Ebba ChrispinOK Denseln1:18:22+51:3026:07
Eva OlssonFrosta OKutgått

Vit bana

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna31:3213:08
2Anton HeldFK Åsen46:02+14:3019:10
3Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK46:11+14:3919:14
4Ebba EdenVäxjö AIS47:35+16:0319:49
5Frida EmilssonFK Åsen48:27+16:5520:11
6Erik OlssonFrosta OK50:02+18:3020:50
7Axel PerssonGöteborg-Majorna OK59:05+27:3324:37
8Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK1:00:09+28:3725:03
9Aina NordströmFK Göingarna1:01:34+30:0225:39
10Axel DüringHärlövs IF1:17:30+45:5832:17
11Ellen MobergFK Göingarna1:33:06+1:01:3438:47
12Frida MobergFK Göingarna1:33:14+1:01:4238:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser