Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 15

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 15
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 17 mars 2016

Långa banan

9 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus PeterssonOK Orion1:02:106:54
2Philip PerssonOK Orion1:08:02+5:527:33
3Henrik BerlinOK Orion1:08:46+6:367:38
4Emil FolinoKarlskrona SoK1:09:00+6:507:40
5Magnus SaagerOK Orion1:18:30+16:208:43
6Björn AnderssonKarlskrona SoK1:19:15+17:058:48
7Magnus LarssonKarlskrona SoK1:20:10+18:008:54
8Adam GeorgssonKarlskrona SoK1:37:05+34:5510:47

Mellanbanan

5 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aleksander BernaciakOK Orion42:507:23
2Thomas JohannessonRonneby OK52:28+9:389:02
3Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken54:55+12:059:28
4Hanna JohannessonRonneby OK55:16+12:269:31
5Love CarlssonOK Orion55:17+12:279:31
6Johan MyrénOK Orion55:19+12:299:32
7Amanda JohanssonOK Orion1:02:55+20:0510:50
8Thom BarbusKarlskrona SoK1:04:45+21:5511:09
9Johan JacobssonOK Orion1:14:45+31:5512:53
Hanna WisniewskaOK Orionutgått

Korta banan

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra WiduchKarlskrona SoK20:2910:14
2Stefan CaleklintKarlskrona SoK20:32+0:0310:16
3Susanna CaleklintKarlskrona SoK21:08+0:3910:34

Mellankorta banan

3 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonOK Orion32:208:58
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SoK32:30+0:109:01
3Linus VernströmRonneby OK32:32+0:129:02
4Hugo LarssonKarlskrona SoK32:33+0:139:02
5Lovisa JohanssonKarlskrona SoK32:35+0:159:03
6Jacob WilhelmssonKarlskrona SoK32:36+0:169:03
7Ellen WahlbomOK Orion32:37+0:179:03
8Linda LarssonKarlskrona SoK36:58+4:3810:16
9Ann-Christin NeroRonneby OK37:34+5:1410:26
10Tomas TörnqvistKarlskrona SoK38:30+6:1010:41
11Jan SvenssonOK Orion38:39+6:1910:44
12Kenneth FagerKarlskrona SoK44:08+11:4812:15
13Lennart AnderssonOK Orion44:35+12:1512:23
14Ingemar AnderssonOK Orion44:41+12:2112:24
15Kristina BerlinKarlskrona SoK44:50+12:3012:27
16Leif IngemarssonKarlskrona SoK44:51+12:3112:27
17Anne JohanssonKarlskrona SoK45:01+12:4112:30
18Elin RambergOK Orion45:35+13:1512:39
19Jörn AntonischkiOK Orion45:36+13:1612:40
20Lennart BohmanKarlskrona SoK46:45+14:2512:59
21Anders SundelinOK Orion1:07:20+35:0018:42
22Katarina SundelinOK Orion1:07:21+35:0118:42
23Lennart SohlinOK Orion1:12:15+39:5520:04
24Fabian AnderssonRonneby OK1:15:45+43:2521:02
Klara AnderssonOK Orionutgått
Mikael WahlbomOK Orionutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser