Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Granskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Granskog
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: söndag 13 december 2015

ÖM1

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kertsin PalmqvistJärfälla OK1:00:0625:02
2Alvin Sandbergklubblös1:05:35+5:2927:19

ÖM3

2 925 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LundellOK Österåker28:329:45
2Marcus GrunderJärfälla OK34:16+5:4411:42
3Martin ErikssonVäsby OK37:52+9:2012:56
4Anton MörkforsJärfälla OK41:03+12:3114:02
5Åsa ÖströmJärfälla OK52:47+24:1518:02
6Stella ÖstblomJärfälla OK57:39+29:0719:42
7Alva AlfredssonAttunda OK59:26+30:5420:19
8Oskar FredzellJärfälla OK1:04:42+36:1022:07
9Martin KvarnefalkJärfälla OK1:09:44+41:1223:50
Viveka LundqvistJärfälla OKej start
Paula SilierJärfälla OKej start

ÖM5

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William GrunderJärfälla OK36:4610:30
2Conny AnderssonJärfälla OK39:35+2:4911:18
3Gunnar ErikssonJärfälla OK42:46+6:0012:13
4Bengt FribergJärfälla OK45:24+8:3812:58
5Bo SundénKarlsbyhedens IK52:22+15:3614:57
6Åsa NyhlénBromma-Vällingby SOK52:37+15:5115:02
7Monika SandgrenBromma-Vällingby SOK58:26+21:4016:41
8Marie SvenssonJärfälla OK1:14:02+37:1621:09
9Per SvenssonJärfälla OK1:14:04+37:1821:09
Thierry ReignierJärfälla OKej godkänd
Arthur ErikssonHammarby IF OFej godkänd
Jannick BrabieJärfälla OKej godkänd
Fredrik CederquistSundbybergs IKej start

ÖM7

3 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne HammarbergJärfälla OK34:4811:02
2Tove HammarbergJärfälla OK45:59+11:1114:35
3Rolf LöfqvistSöders-Tyresö53:38+18:5017:01
4Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:02:13+27:2519:45
5Carin RunqvistJärfälla OK1:10:12+35:2422:17
6Susanne AhlstrandJärfälla OK1:32:29+57:4129:21
Heidi BjerkhaugOK Ravinenej godkänd
Lukas GustafssonJärfälla OKej start

ÖM8

4 550 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus HolmqvistOK Österåker40:108:49
2Anna HaglundLeksands OK41:50+1:409:11
3Alexander ManoilovJärfälla OK42:06+1:569:15
4Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK43:24+3:149:32
5Bengt HaglundLeksands OK43:53+3:439:38
6Per-Anders LindgrenCentrum OK44:44+4:349:49
7Anders GärderudIFK Lidingö SOK45:18+5:089:57
8Per LindJärfälla OK46:08+5:5810:08
9Stefan SundeliusJärfälla OK48:05+7:5510:34
10Niklas SvenssonJärfälla OK48:58+8:4810:45
11Hampus NorrbyJärfälla OK50:21+10:1111:03
12Caroline IvarssonSundbybergs IK52:34+12:2411:33
13Isa LundqvistJärfälla OK52:48+12:3811:36
14Leif MörkforsJärfälla OK54:30+14:2011:58
15Anton SilierJärfälla OK55:05+14:5512:06
16Emil GustafssonJärfälla OK55:49+15:3912:16
17Peter VestmanOK Österåker58:23+18:1312:49
18Albin KvarnefalkJärfälla OK59:13+19:0313:00
19Eva SvanbergJärfälla OK59:17+19:0713:01
20Vitalija PtasekieneOK Devyni1:00:52+20:4213:22
21Nils ErikssonVäsby OK1:05:01+24:5114:17
22John ÖstlundSundbybergs IK1:05:03+24:5314:17
23Maria EdvardssonJärfälla OK1:05:30+25:2014:23
24Malin KvarnefalkJärfälla OK1:09:31+29:2115:16
25Michaela LundellOK Österåker1:12:14+32:0415:52
26Anders KökeritzSundbybergs IK1:16:26+36:1616:47
27Martin KihlSundbybergs IK1:20:54+40:4417:46
28Liselott KihlSundbybergs IK1:26:46+46:3619:04
29Sofia EdvardssonJärfälla OK1:27:15+47:0519:10
30Kurt MaxéSundbybergs IK1:39:27+59:1721:51
31Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK1:42:19+1:02:0922:29
Andrea SilierJärfälla OKutgått
Andreas FredzellJärfälla OKutgått
Arne KvarnefalkJärfälla OKej start
Tomas LefflerJärfälla OKej start
Gunnar SvanbergJärfälla OKej start
Bo WinanderJärfälla OKej start

ÖM9

7 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonJärfälla OK55:097:21
2Lars PalmqvistJärfälla OK57:48+2:397:42
3Nils EdvardssonJärfälla OK1:01:04+5:558:08
4Calle SundeliusJärfälla OK1:02:48+7:398:22
5Noel WaldenfjordJärfälla OK1:03:20+8:118:26
6Niklas WansölinOK Ravinen1:07:30+12:219:00
7Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:08:32+13:239:08
8Rasa PtasekaiteOK Linné1:10:48+15:399:26
9Julius Ptashasekasklubblös1:10:54+15:459:27
10Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:11:07+15:589:28
11Annika LundströmSundbybergs IK1:14:18+19:099:54
12Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:19:30+24:2110:36
13Ove GustafssonJärfälla OK1:24:03+28:5411:12
14Henrik LundgrenCentrum OK1:25:56+30:4711:27
15Erik BovalliusJärfälla OK1:27:08+31:5911:37
16Jan KihlSundbybergs IK1:30:24+35:1512:03
17Henrik HanssonJärfälla OK1:43:51+48:4213:50
Anders NissarJärfälla OKej godkänd
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Theodor BrabieJärfälla OKej godkänd
Agnes LundqvistJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser