Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Anderstorps OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Anderstorps OK, medel
Arrangörsorganisation: Anderstorps OK
Datum: lördag 2 april 2016

D21

3 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK25:366:56
2Åsa FranzénIL Tyrving31:27+5:518:31
3Therese BarjeJönköpings OK33:26+7:509:03
4Maria R ThelinJönköpings OK34:07+8:319:14
5Kajsa JohanssonJönköpings OK37:37+12:0110:11
6Jennie GustavssonVäxjö OK38:12+12:3610:21
7Charlotte JosefssonOK Vivill44:01+18:2511:55
8Therese EkströmHalmstad OK53:06+27:3014:23
Jennie RunessonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sara HelanderDomnarvets GOIFej start

H21

4 390 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK26:185:59
2Torbjørn SagbergIL Tyrving28:02+1:446:23
3Björn KarlssonHalmstad OK28:38+2:206:31
4Thomas AspIFK Göteborg28:59+2:416:36
5Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna29:17+2:596:40
6Erik MartinssonLinköpings OK29:59+3:416:49
7Fredrik SvenssonJönköpings OK30:19+4:016:54
8Mattias KarlssonVäxjö OK31:35+5:177:11
9Andreas PeterssonBurseryds IF32:10+5:527:19
10Arvid ClaessonJönköpings OK33:04+6:467:31
11Simon NilssonEksjö SOK33:36+7:187:39
12Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK34:28+8:107:51
12Fredrik RosénJönköpings OK34:28+8:107:51
14Jan-Olof SvenssonHalmstad OK35:07+8:497:59
15Marcus JosefssonOK Vivill37:10+10:528:27
16Mikael TrofastJönköpings OK37:22+11:048:30
17Oliver MalmkvistJönköpings OK38:54+12:368:51
18Michal BestaJönköpings OK39:28+13:108:59
19Anders YngveIK Hakarpspojkarna42:09+15:519:36
20Peter WaldenströmJönköpings OK46:08+19:5010:30
21Oskar NilssonOK Stigen52:20+26:0211:55
22Ludvig WallénVäxjö OK54:38+28:2012:26 Ladda ner rutt i gpx-format
Alexander LivfKexholms SKej godkänd

H20

3 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK26:157:06
2Emil JohanssonOK Bävern30:16+4:018:12
3Ludwig GustavssonOK Bävern31:32+5:178:32
4Albin LagerNässjö OK35:59+9:449:45
5Gustav HjellströmIK Hakarpspojkarna40:58+14:4311:06

D18

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa IsidorssonOK Vivill59:2316:05

D16

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK35:069:43
2Stina JohanssonOK Bävern41:24+6:1811:28
3Klara HöglundEksjö SOK42:24+7:1811:44
4Lovisa BlomgrenSOK Aneby43:34+8:2812:04
5Vendela LönkvistOK Vivill46:00+10:5412:44
6Elin DjupsjöOskarströms OK1:04:05+28:5917:45

H16

3 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin TollOK Njudung28:067:47
2Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK28:07+0:017:47
3Hugo DjurstedtEksjö SOK30:22+2:168:24
4Edvin SchillerOK Njudung36:32+8:2610:07
Hugo JakobssonEksjö SOKej start
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej start

D14

3 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna26:498:42
2Agnes DjurstedtEksjö SOK30:35+3:469:55
3Nike PruthIK Hakarpspojkarna36:35+9:4611:52
4Elin JennerstrandOK Njudung39:16+12:2712:44
5Hanna OlssonIFK Sävsjö41:30+14:4113:28
6Emma IsidorssonOK Vivill1:06:24+39:3521:33
7Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:15:52+49:0324:37

H14

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna22:567:26
2Anton GunnarssonBredaryds SOK23:20+0:247:34
3Benjamin ClaessonJönköpings OK23:21+0:257:34
4Karl PetersénOK Njudung25:02+2:068:07
5Erik LingJönköpings OK29:03+6:079:25
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna30:10+7:149:47
7Oscar HultgrenOK Njudung31:31+8:3510:13
8Filip JennerstrandOK Njudung35:12+12:1611:25
9Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK44:39+21:4314:29

H14 Kort

2 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus StockhedenOK Gränsen29:1811:00
2Hugo AuseliusBredaryds SOK29:27+0:0911:04
3Rasmus JohanssonOK Stigen38:58+9:4014:38
4Isak HenningssonOK Gisle45:55+16:3717:15

D12

2 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta TörnkvistAnderstorps OK28:5710:53
2Sandra LingJönköpings OK30:30+1:3311:27
3Ellen TollOK Njudung32:28+3:3112:12
4Stina AnderssonAnderstorps OK33:36+4:3912:37
5Clara AdolfssonAnderstorps OK36:29+7:3213:42
6Engla PruthIK Hakarpspojkarna36:43+7:4613:48
7Lea FribergOK Vivill41:53+12:5615:44
8Lisa ÖstenssonOK Tranan42:49+13:5216:05
9Julia HultFK Finn43:13+14:1616:14
10Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK44:54+15:5716:52
Elsa LarssonBurseryds IFej godkänd
Emelie ThomOK Vivillej start

H12

2 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna20:367:44
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna21:15+0:397:59
3Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna25:34+4:589:36
4Hugo MartinssonFK Finn28:34+7:5810:44
5Alexander GustavssonOK Njudung29:25+8:4911:03
6Victor HörnquistAnderstorps OK32:09+11:3312:05
7David WieslanderOK Vivill43:58+23:2216:31
8Elias ThunbergOK Vivill51:30+30:5419:21
9Anton KarlssonFK Finn53:45+33:0920:12
Otto LarssonOK Trananej start

D12 Kort

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg22:369:54

H12 Kort

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JosefssonOK Gisle25:1311:03
2Simon ÅkessonAnderstorps OK33:22+8:0914:38
3Malkolm SvenssonAnderstorps OK53:44+28:3123:34
Isak JohanssonOK Gisleej start

D10

2 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:3410:20
2Edit TreptowAnderstorps OK23:44+0:1010:24
3Sanna SigvardsonBredaryds SOK23:45+0:1110:25
4Felicia GustafssonOK Njudung24:54+1:2010:55
5Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna28:15+4:4112:23
Emma LindénVäxjö OKej start
Frida LindénVäxjö OKej start

H10

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingJönköpings OK20:078:49
2Arvid JosefssonOK Vivill23:41+3:3410:23
3Axel HäggAnderstorps OK23:56+3:4910:29
4Oskar WardOK Vivill33:46+13:3914:48
5Oskar Andrén SkoglundOK Vivill34:28+14:2115:07
Gustav AspIFK Göteborgej godkänd
Gabriel EkströmHalmstad OKej godkänd

D40

3 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonOK Gisle34:489:25
2Susanna DjurstedtEksjö SOK35:58+1:109:44
3Lena HögrellJönköpings OK37:32+2:4410:10
4Marina JohanssonOK Njudung38:53+4:0510:32
4Anna LövgärdOK Alehof38:53+4:0510:32
6Lena TuressonBurseryds IF40:49+6:0111:03
7Camilla JohanssonOK Stigen41:55+7:0711:21
8Helena KarlssonNässjö OK43:52+9:0411:53
9Maria PetterssonHalmstad OK45:50+11:0212:25
10Monika HjellströmGränna-Bygdens OK56:55+22:0715:25
11Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK1:00:57+26:0916:31
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

H40

4 040 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna30:007:25
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK30:07+0:077:27
3Ulf JohanssonOK Gisle30:51+0:517:38
4Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna31:15+1:157:44
5Daniel EvaldssonVäxjö OK33:14+3:148:13
6Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK33:58+3:588:24
7Christer LiljaOK Stigen34:07+4:078:26
8Anders LingJönköpings OK37:36+7:369:18
9Mattias StockhedenOK Gränsen38:28+8:289:31
10Håkan KarlssonFK Finn39:21+9:219:44
11Max LarssonOK Tranan39:52+9:529:52
12Dennis TollOK Njudung40:51+10:5110:06
13Jimmy HäggFK Friskus-Varberg41:21+11:2110:14
14Mikael SvärdOskarströms OK41:40+11:4010:18
15Andreas PruthIK Hakarpspojkarna45:45+15:4511:19
16Martin GummessonFK Finn45:51+15:5111:20
17Torbjörn LönkvistOK Vivill46:22+16:2211:28
18Martin JohanssonHalmstad OK47:10+17:1011:40
19Anders KnudsenHerlufsholm OK47:32+17:3211:45
20Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb56:58+26:5814:06
21Anders LövgärdOK Alehof57:39+27:3914:16
Olle SjöforsOK Älmeej start

D50

3 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna JohanssonJönköpings OK33:0110:03
2Kristina JohanssonBredaryds SOK35:05+2:0410:41
3Pia LundbergOK Bävern36:35+3:3411:09
4Christina SöderblomÄtrans IF37:09+4:0811:19
5Lena RunessonOK Vivill38:13+5:1211:39
6Marita HenrikssonJönköpings OK38:44+5:4311:48
7Anneli KarlssonFK Finn39:24+6:2312:00
8Annika PeterssonBurseryds IF41:59+8:5812:47
9Anne TuressonBredaryds SOK42:33+9:3212:58
10Helena JohanssonOK Gisle43:47+10:4613:20
11Ann SvärmOK Gisle48:46+15:4514:52
12Susann BerntssonOK Reftele52:01+19:0015:51
13Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:18:36+45:3523:57
Charlott LiljaOK Stigenej godkänd
Maria StrömOK Stigenej godkänd
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd

H50

3 690 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna25:286:54
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK26:41+1:137:13
3Glen HåkanssonVäxjö OK29:18+3:507:56
4Magnus JoelssonSOK 6830:09+4:418:10
5Stefan OlofssonOK Gisle30:17+4:498:12
6Evert JohanssonOK Bävern32:01+6:338:40
7Jan TuressonBurseryds IF32:33+7:058:49
8Mikael JohanssonOK Gisle33:51+8:239:10
9Philip HjellströmGränna-Bygdens OK34:06+8:389:14
10Per JohanssonOK Reftele34:29+9:019:20
11Ulf PerssonBottnaryds IF34:30+9:029:20
12Stefan JohanssonBredaryds SOK35:17+9:499:33
13Lars RunessonOK Vivill35:41+10:139:40
14Bengt MartinssonHylte OK36:23+10:559:51
15Roger DjupsjöOskarströms OK36:29+11:019:53
16Gunnar GustavssonOK Reftele39:41+14:1310:45
17Rune TuressonOK Bävern40:48+15:2011:03
18Anders SjöbergOK Reftele44:42+19:1412:06
19Benny JohanssonOK Reftele51:23+25:5513:55
Anders KristofferssonAnderstorps OKej start

D60

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer29:0411:29
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK30:46+1:4212:09
3Eva AndreassonBorås GIF31:15+2:1112:21
4Monica MartinssonOK Tranan31:41+2:3712:31
Anne JohanssonOK Trananej start

H60

3 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK28:588:25
2Christer FolkessonEksjö SOK29:26+0:288:33
3Göran SvensonSOK Viljan29:59+1:018:42
4Kjell NeroNässjö OK32:33+3:359:27
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung34:51+5:5310:07
6Per-Olof LarssonHestra IF36:41+7:4310:39
7Jan-Olof SvenssonBurseryds IF37:08+8:1010:47
8Lars EklundVäxjö OK37:51+8:5311:00
9Kjell MartinssonOK Tranan39:22+10:2411:26
10Lennart GustafssonJönköpings OK39:30+10:3211:28
11Egon JohanssonOK Tranan39:42+10:4411:32
12Bo TuressonOK Bävern40:43+11:4511:50
13Arne SvärmOK Gisle43:22+14:2412:36
14Bo JohanssonOK Stigen49:21+20:2314:20
15Hasse AdolfssonOK Gisle50:55+21:5714:48
Ove ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Sölve AnderssonOK Stigenej start
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej start

D70

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung35:1413:55
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK40:15+5:0115:54
3Kerstin JohanssonMarkbygdens OK40:25+5:1115:58
4Barbro BengtssonOskarströms OK43:18+8:0417:06
5Gunni EkbergÄtrans IF58:33+23:1923:08
6Ulla NilssonSOK Viljan1:04:17+29:0325:24
Helen AndertoftMarkaryds FKej start

H70

3 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö30:479:40
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK32:48+2:0110:18
3Göran BengtssonTockarps IK38:28+7:4112:05
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK39:56+9:0912:33
5Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK40:39+9:5212:46
6Lars FranssonBottnaryds IF40:57+10:1012:52
7Morgan LjungVaggeryds SOK41:42+10:5513:06
8Roland NilssonSOK Viljan43:19+12:3213:37
9Ingvar BengtssonOskarströms OK47:45+16:5815:00
10Sven Olof FranssonOK Stigen50:53+20:0616:00
11Agne RybeckVaggeryds SOK50:54+20:0716:00
12Bernt JohanssonOK Gisle52:52+22:0516:37
13Sigvard RudolfssonOK Gisle57:09+26:2217:58
14Torgny JonssonVäxjö AIS1:00:25+29:3818:59
Bo-Göran GunnarssonRydboholms SKej start
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKej start

D80

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg40:0417:11

H80

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig FranssonOK Stigen36:5114:33
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared49:45+12:5419:39
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd
Helmer EkbergÄtrans IFej start

U1

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel AmrénOK Stigen20:4410:06
2Hjalmar HörnquistAnderstorps OK24:10+3:2611:47
3Felix SvenssonJönköoings OK24:24+3:4011:54
4Hilma TrofastJönköpings OK24:50+4:0612:06
5Ella AnderssonAnderstorps OK27:35+6:5113:27
6Alva SvenssonFK Finn29:43+8:5914:29
7Assar ThelinJönköpings OK31:33+10:4915:23
8Alma TrofastJönköpings OK36:33+15:4917:49
9Felix LarssonOK Tranan39:40+18:5619:20
10Theo LarssonOK Tranan39:43+18:5919:22

U2

2 410 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna22:279:18
2Ebbe TörnqvistAOK26:06+3:3910:49
3Linnea ClassonOK Stigen26:20+3:5310:55
4Albert SvenssonFK Finn30:18+7:5112:34
5Alma SvenssonAOK31:04+8:3712:53
6Alvin LönkvistOK Vivill33:41+11:1413:58
7Neo LivfKexholms SK34:29+12:0214:18
8Alma HultFK Finn34:40+12:1314:23
9Gabriel ClaessonJönköpings OK35:11+12:4414:35
10Alfred ClaessonJönköpings OK35:19+12:5214:39
11Felix OhrgrenAnderstorps OK36:42+14:1515:13
12Frida RothzénOK Gisle36:58+14:3115:20
13Kajsa LarssonBurseryds IF40:58+18:3116:59
14Lilly AxelssonJönköpings OK45:41+23:1418:57
15Isak DahlquistSkillingaryds FK55:52+33:2523:10
16Felicia DahlqvistSkillingaryds FK56:16+33:4923:20
17Colin AxelssonJönköpings OK1:00:30+38:0325:06
Alva AugustssonAnderstorps OKej godkänd

Öppen motion 1

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmqvistIFK Sävsjö33:4113:58
2Ann KlemmingOK Stigen42:07+8:2617:28

Öppen motion 3

2 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonOK Njudung33:5612:45
2Kristina JennerstrandOK Njudung35:43+1:4713:25
3Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna37:17+3:2114:00
4Erling SvenssonIK Trenne Ullared38:15+4:1914:22
5Lotta PetersénOK Njudung40:36+6:4015:15
6Anna HäggAOK40:40+6:4415:17
7Lena JohanssonIFK Sävsjö43:12+9:1616:14
8Bertil SvenssonIK Trenne Ullared45:55+11:5917:15
9Lars-Göran KlemmingOK Stigen57:59+24:0321:47
10Margareta WikströmVäxjö AIS1:05:55+31:5924:46
11Åke EkbergMarkbygdens OK1:41:03+1:07:0737:59

Öppen motion 5

3 410 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas HörnquistAnderstorps OK30:278:55
2Johan SjödinIKHP34:44+4:1710:11
3Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna36:20+5:5310:39
4Annika SvärdOskarströms OK37:29+7:0210:59
5Daniel KarlssonOskarströms OK38:53+8:2611:24
6Jan SkoglundOK Vivill39:58+9:3111:43
7Staffan DahlqvistSkillingaryds FK40:36+10:0911:54
8Mats LarssonBurseryds IF42:04+11:3712:20
9Håkan AuseliusBredaryds SOK42:19+11:5212:24
10Maria HörnquistAnderstorps OK42:29+12:0212:27
11Marie KrantzSOK Aneby42:46+12:1912:32
12Jonas NilssonBredaryds SOK43:02+12:3512:37
13Per LeanderssonAnderstorps OK43:17+12:5012:41
14Petra OlssonIFK Sävsjö44:24+13:5713:01
15Weine GustavssonSkillingaryds FK46:22+15:5513:35
16Terese LarssonOK Tranan46:54+16:2713:45
17Karin ReimertzMarkbygdens OK48:30+18:0314:13
18Marcus RagnarssonMarkbygdens OK48:43+18:1614:17
19Ingela LarssonHestra IF48:52+18:2514:19
20Maria LarssonBurseryds IF49:40+19:1314:33
21Anneli BlomgrenSOK Aneby51:53+21:2615:12
22Christer FyhrEksjö SOK53:00+22:3315:32
23Therese FribergOK Vivill53:14+22:4715:36
24Karin HelmiusOK Reftele54:17+23:5015:55
25Anneli SigvardsonBredaryds SOK55:24+24:5716:14
26Jonny AxelssonJönköpings OK57:11+26:4416:46
27Katarina AnderssonÄtrans IF1:00:36+30:0917:46
28Isabell IsidorssonOK Vivill1:01:28+31:0118:01
29Annika IsidorssonOK Vivill1:01:42+31:1518:05
30Annelie WardOK Vivill1:13:28+43:0121:32
31Curt NorgrenGällstadbygdens SOK1:15:13+44:4622:03
32Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:15:28+45:0122:07
33John   WeislanderOK Vivill1:16:09+45:4222:19
34Anna KärnhallOK Vivill1:16:21+45:5422:23
Julia TuressonBurseryds IFej godkänd

Öppen motion 7

3 180 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HultBredaryds SOK29:219:13
2Anders VilanderAnderstorps OK30:43+1:229:39
3Magnus SchillerOK Njudung32:50+3:2910:19
4Bo HultgrenOK Njudung32:58+3:3710:22
5Arne SvenssonOK Njudung33:05+3:4410:24
6Anders ReimertzMarkbygdens OK34:22+5:0110:48
7Claes-Göran PeterssonBurseryds IF35:33+6:1211:10
8Sofia ÖstenssonOK Tranan37:43+8:2211:51
9Stina AlbinssonBredaryds SOK37:45+8:2411:52
10Patrik AnderssonAnderstorps OK38:42+9:2112:10
11Kurt JohanssonOK Gisle42:14+12:5313:16
12Stefan G LarssonOK Njudung43:53+14:3213:47
13Kurt JohanssonSvenljunga OK44:06+14:4513:52
14Ronny RagnarssonMarkbygdens OK44:46+15:2514:04
15Susanne AxelssonJönköpings OK45:16+15:5514:14
16Pär NorgrenGällstadbygdens SOK45:29+16:0814:18
17Clas NorgrenGällstadbygdens SOK45:30+16:0914:18
18Marianne RosgrenOK Njudung46:00+16:3914:27
19Lars-Åke LarssonOK Tranan51:38+22:1716:14
20Kurt BodinGällstadbygdens SOK52:19+22:5816:27
21Anita BodinGällstadbygdens SOK52:20+22:5916:27
22Lisa KumlinVäxjö OK52:29+23:0816:30
23Bosse YbeOK Stigen52:41+23:2016:34
24Pelle HöglundEksjö SOK53:59+24:3816:58
25Maria AuseliusBredaryds SOK1:01:13+31:5219:15
26Märtha LundhSvenljunga OK1:06:16+36:5520:50
27Inger BylanderSvenljunga OK1:39:56+1:10:3531:25
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd
Ingrid ÅhlundSvenljunga OKej godkänd

Öppen motion 8

4 390 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan AnderssonHalmstad OK35:408:07
2Johan SandlundOK Njudung36:09+0:298:14
3Jari HuttunenSOK Aneby37:09+1:298:27
4Lucian SemeniucFK Finn37:31+1:518:32
5Torbjörn JohanssonBredaryds SOK38:18+2:388:43
6Anders PeterssonOK Njudung39:42+4:029:02
7Stefan SvenssonBredaryds SOK40:44+5:049:16
8Per GerdleHalmstad OK43:52+8:129:59
9Tomas PetersénOK Njudung45:44+10:0410:25
10Dennis GustafssonOK Njudung46:08+10:2810:30
11Carl JohanssonBred<aryds SOK47:48+12:0810:53
12Johan BlomgrenSOK Aneby48:55+13:1511:08
13Henric JohnssonBredaryds SOK49:22+13:4211:14
14Magnus ClassonOK Stigen50:54+15:1411:35
15Mikael WardOK Vivill52:12+16:3211:53
16Malin ClassonOK Stigen53:18+17:3812:08
17Per SandlundOK Njudung55:44+20:0412:41
18Lennart JohanssonUlricehamns OK57:34+21:5413:06
19Maria SundbergOK Njudung57:43+22:0313:08
20Staffan EdströmOK Gisle1:00:45+25:0513:50
21Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK1:15:42+40:0217:14
22Paul KristiansenHöjbäck OK Danmark2:05:01+1:29:2128:28
23Sanne LundHöjbäck OK Danmark2:05:04+1:29:2428:29
Fredrik EkströmHalmstad OKej godkänd
Stefan DjurstedtEksjö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser