Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ultralång-KM för TMOK och Centrum OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ultralång-KM för TMOK och Centrum OK
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: söndag 22 november 2015

D21

11 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:55:2010:07
2Malin AnnegårdCentrum OK1:55:21+0:0110:07
3Moa KjellstrandCentrum OK1:55:33+0:1310:08
4Kristina AspvallCentrum OK3:16:05+1:20:4517:12
Hedwig HaasSundsvalls OKej godkänd

H21

15 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KjällCentrum OK2:09:058:13
2Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK2:11:57+2:528:24
3Christian RotvikerCentrum OK2:13:12+4:078:29
4Oskar GustafssonCentrum OK2:16:56+7:518:43
5Sverker LenasCentrum OK2:39:47+30:4210:10
6Mattias ÅgrenCentrum OK2:39:56+30:5110:11
7Samuel SvenssonCentrum OK2:42:02+32:5710:19
8Lars JakobssonCentrum OK3:08:12+59:0711:59
9Linus RisplingCentrum OK16:32:00+14:22:551:03:11
Holger KohrCentrum OKutgått
Björn BängtssonCentrum OKej start

D16

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H16

11 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:57:2310:17

D40

8 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mette BrolinsonCentrum OK1:50:2513:18

H40

11 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove OksvoldCentrum OK1:46:509:22
2Anders BrinkmanCentrum OK1:48:46+1:569:32
3Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:55:58+9:0810:10
4Janne NilssonCentrum OK2:02:33+15:4310:45
5Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK2:18:42+31:5212:10
6Anders LavforsCentrum OK3:37:40+1:50:5019:05
Mattias HolmbergCentrum OKej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKutgått
Jacob BolinTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

8 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:50:2713:18

H50

8 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:40:4312:08
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OKej start

H60

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:32:1716:28

H65

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK2:00:2821:30

H75

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:53:3220:16

Nybörjare

6 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin GrahnCentrum OK1:15:0611:33
2Helena PerssonCentrum OK1:20:14+5:0812:20
3Monika ZychCentrum OK1:26:56+11:5013:22
4Åsa HallanderKlubblös1:28:14+13:0813:34
5Susanna LindströmCentrum OK2:00:11+45:0518:29
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Emma JohnssonCentrum OKej start

9 km utom tävlan

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HellborgCentrum OK3:24:44

6 km utom tävlan

5 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ÖhmanCentrum OK1:22:1214:40
2Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK2:26:02+1:03:5026:04
Mamma AnnegårdCentrum OKej godkänd
Pappa AnnegårdCentrum OKej godkänd
Sara JonassonCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser