*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Arosträffen, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Arosträffen, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: söndag 17 september 2017

D21

7 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina GranefeltOK Tyr1:04:288:56
2Karin PerssonHagaby GoIF Örebro1:08:07+3:399:26
3Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:10:51+6:239:49
4Maja FalkUlricehamns OK1:23:29+19:0111:34

H21

9 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:03:316:43
2Markus LarssonHestra IF1:07:26+3:557:08
3Henrik WickströmArboga OK1:11:46+8:157:35
4Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:14:13+10:427:51
5Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:18:34+15:038:18
6Leon HanssonVisborgs OK1:19:51+16:208:26
7Lukas OlssonVäsby OK1:24:54+21:238:59
8Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro1:25:37+22:069:03
9Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:27:03+23:329:12
10Joakim OlssonVäsby OK1:58:22+54:5112:31
Ulrik MagnussonHalmstad OKej godkänd

H20

7 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel JanssonOK Linné1:49:5613:49

D18

5 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva SteenOK Enen52:329:42
Tindra JernströmAvesta OKej start

H16

5 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel WiklundSträngnäs-Malmby OL1:06:2912:03
Lukas WibergStora Sundby GoIFej godkänd

D14

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AhlströmVästerås SOK42:2810:27
2Bella PedersenJärfälla OK54:00+11:3213:18
3Hanna HermannVästerås SOK1:14:22+31:5418:19
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd
Angelina ÄlvegranVästerås SOKej start

H14

4 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig BylundFagersta OK39:439:22
2Lucas AhlströmVästerås SOK40:09+0:269:28
3Simon SvenssonVästerås SOK43:24+3:4110:14
4Sixten SlagbrandVästerås SOK44:59+5:1610:36
5Albin ÅkerströmVästerås SOK48:55+9:1211:32
6Viktor FröbergOK Tor51:34+11:5112:09
7Elias Jeb BergrothVästerås SOK52:20+12:3712:20
8Dennis AspVästerås SOK58:03+18:2013:41
9Eric BäckArboga OK1:05:02+25:1915:20

D14 Kort

3 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida GustavssonStora Sundby GoIF40:0712:36

H14 Kort

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maximilian OlofssonVästerås SOK38:1811:32
2Oscar LindblomVästerås SOK1:20:37+42:1924:16

D12

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörnbergVästerås SOK29:219:13
2Nova SahlénVästerås SOK34:02+4:4110:42
3Alva SkoogVästerås SOK36:19+6:5811:25
4Stella ÄlvegranVästerås SOK37:59+8:3811:56
5Kajsa HallVästerås SOK38:24+9:0312:04
6Amanda BäckArboga OK41:38+12:1713:05
7Julia AnderssonOK Tor45:40+16:1914:21
8Stina PedersenJärfälla OK50:46+21:2515:57
Tuva HolmströmOK Ravinenej start

H12

3 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar NettelmarkSurahammars SOK29:248:51
2Josiah BergrothVästerås SOK30:17+0:539:07
3Erik PalmVästerås SOK33:50+4:2610:11
4Arvid JonforsenHallstahammars OK34:17+4:5310:19
5Linus HallinSurahammars SOK34:31+5:0710:23
6Elis WiklundVästerås SOK37:41+8:1711:21
7Gustav ThenanderVästerås SOK46:49+17:2514:06
8Arvid FröbergOK Tor1:06:37+37:1320:03
Robin BergrothVästerås SOKej godkänd
Carl SandqvistVästerås SOKej start
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start

D12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma ThulinVästerås SOK30:1713:57

H12 Kort

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel MagnussonHalmstad OKej godkänd

D10

2 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK17:418:08
2Alicia HermannVästerås SOK17:49+0:088:12
3Frida HerbstVästerås SOK19:47+2:069:07
4Freja ForsVästerås SOK21:03+3:229:42
5Kajsa BergrothVästerås SOK22:21+4:4010:17
6Klara BjällhageOK Tor25:44+8:0311:51
7Lovisa BjörnbergVästerås SOK25:56+8:1511:57
8Emilia AnderssonOK Tor44:54+27:1320:41

H10

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig JuhlinVästerås SOK16:287:35
2Hugo ZetterbergVästerås SOK18:16+1:488:25
3Gustav JuhlinVästerås SOK18:18+1:508:25
4David ThapperVästerås SOK21:12+4:449:46

H35

7 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias AnderssonIK Gandvik1:14:589:25
2Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:29:30+14:3211:15
Daniel AnderssonIK Gandvikej start

D40

5 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BylundFagersta OK58:2811:17
Maria PedersenJärfälla OKej start

H40

7 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK59:307:57
2Robert PedersenJärfälla OK1:02:47+3:178:23
3Anders FröbergOK Tor1:12:44+13:149:43
4Patrik StrandbergAvesta OK1:25:47+26:1711:28
5Stefan SehlerOK Kolmården1:30:15+30:4512:03
6Mikael PerssonGävle OK1:38:10+38:4013:07
7Henrik HallinSurahammars SOK1:45:48+46:1814:08

D45

4 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina OlssonOK Tor47:5410:45
2Kristina ForsOK Grip51:18+3:2411:31
3Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL53:27+5:3312:00
4Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:07:42+19:4815:12
5Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:18:20+30:2617:36
Therese HolmströmOK Ravinenej start

H45

6 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo SegermanIF Thor54:238:52
2Tomas JonssonVandrarringen57:19+2:569:21
3Mickael GöranssonAlmby IK1:00:20+5:579:50
4Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:05:13+10:5010:38
5Jonas HöijerSävedalens AIK1:16:17+21:5412:26
6Peter BäckArboga OK1:18:42+24:1912:50
Rickard JonforsenHallstahammars OKej start

D50

4 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK52:3711:54
2Camilla AdlertegOK Enen1:03:09+10:3214:17
3Marie BjörklundEskilstuna OL1:08:04+15:2715:23
4Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:20:11+27:3418:08
5Lena LiljeforsAvesta OK1:59:19+1:06:4226:59

H50

5 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÅgrenOK Enen50:529:00
2Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL52:10+1:189:13
3Peter ForsOK Grip52:51+1:599:21
4Anders BrinkmanVandrarringen53:43+2:519:30
5Tommy FröjdSundsvalls OK54:21+3:299:37
6Carl NorinFrölunda OL57:07+6:1510:06
7Hans ÄlvegranAvesta OK57:54+7:0210:14
8Patrik SteenOK Enen58:23+7:3110:20
9Hans JonssonVäsby OK1:10:46+19:5412:31
Henrik OlssonOK Torej godkänd

D55

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor43:4910:50
2Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK50:05+6:1612:23
3Marita StadigSK Trim/Virsbo1:39:13+55:2424:33

H55

5 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NybergAvesta OK40:017:23
2Peter LundbergJärfälla OK44:19+4:188:11
3Leif MarkfjärdAvesta OK44:23+4:228:12
4Anders LundJärfälla OK46:40+6:398:37
5Johan PalmgrenTäby OK51:05+11:049:26
6Bo NorrmanKjula IF1:09:05+29:0412:46
7Peter KraftSala OK1:13:27+33:2613:34

D60

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK37:4310:26
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen45:55+8:1212:43
3Britt GunnarssonKristinehamns OK52:01+14:1814:24
4Gudrun PerssonHallstahammars OK52:36+14:5314:34
5Mary OlssonVästvärmlands OK56:01+18:1815:31
Inger OnsbringEskilstuna OLej godkänd

H60

5 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK46:268:57
2Roland JanssonOK Linné49:43+3:179:35
3Thom SandvikAvesta OK53:33+7:0710:20
4Carl-Erik BerglövFagersta OK56:39+10:1310:56
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK57:06+10:4011:01
6Göran HanssonTäby OK58:28+12:0211:17
7Svend Erik MathiassenOK Linné59:59+13:3311:34
8Håkan TrollvadSurahammars SOK1:00:41+14:1511:42 Ladda ner rutt i gpx-format
9Håkan GustafsonEskilstuna OL1:01:35+15:0911:53
10Mats HastadFellingsbro GOIF1:02:27+16:0112:03
11Peter SvenssonAvesta OK1:06:23+19:5712:48
Esko StadigSK Trim/Virsboej start
Mats LandquistKöping-Kolsva OKej start

D65

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK40:2811:25
2Lena JansonArboga OK50:23+9:5514:13
3Annika NorströmHallstahammars OK58:34+18:0616:32
4Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL59:30+19:0216:48
5Helena HemströmGävle OK59:37+19:0916:50
6Monica SvärdOK Klemmingen1:01:00+20:3217:13
7Lena HedmanHallstahammars OK1:02:12+21:4417:34
8Gun JanssonSala OK1:07:08+26:4018:57
9Marit NilssonKils OK1:17:13+36:4521:48
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:44:15+1:03:4729:26
Irene ÖhlingÄrla IFej start
Britt Linnéa ErikssonSala OKej start

H65

4 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland WareniusAvesta OK42:149:08
2Hasse ÅbergValbo AIF43:53+1:399:29
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL43:53+1:399:29
4Hans AurellGävle OK44:16+2:029:34
5Jan JohanssonIF Thor45:19+3:059:48
6Ola LindholmKöping-Kolsva OK45:20+3:069:48
7Stig AnderssonOK Linné47:02+4:4810:10
8Mats HemströmGävle OK47:06+4:5210:11 Ladda ner rutt i gpx-format
9Kurt Håkan AnderssonOK Tor48:02+5:4810:23
10Lars-Erik HermanssonOK Linné49:57+7:4310:48
11Lars OlssonVästvärmlands OK51:00+8:4611:02
12Olle GranathSurahammars SOK53:25+11:1111:33
13Göran FalkIF Thor54:12+11:5811:43
14Göran SvärdOK Klemmingen1:00:16+18:0213:02
15Leo JohanssonVandrarringen1:03:13+20:5913:40
16Sune CarlssonOK Motala1:56:05+1:13:5125:07

D70

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK42:4814:30
2Anita JohanssonOK Tor49:00+6:1216:36
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK52:31+9:4317:48
4Inger LundSala OK59:10+16:2220:03

H70

4 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen40:349:06
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK42:55+2:219:38
3Per-Erik WåhlbergOK Linné49:32+8:5811:07
4Stig LandstorpOK Tor50:12+9:3811:16
5Börje RåbergOK Tyr51:21+10:4711:32
6Leif ErikssonHeby AIF52:30+11:5611:47
7Anders SellgrenSigtuna OK52:57+12:2311:53
8Kenneth JanssonSala OK55:56+15:2212:34
9Claes NidebornStora Tuna OK56:11+15:3712:37
10Hans L AnderssonVästerbergslagens OL59:43+19:0913:25
11Sören JohanssonSala OK1:08:00+27:2615:16
12Sören WingeUpsala IF1:18:56+38:2217:44
13Jan-Olov RaskOK Enen1:20:00+39:2617:58
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OKej godkänd
Tommy ÖhlingÄrla IFej godkänd
Per IvermarkSäffle OKej start

D75

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OlssonSala OK1:08:2722:53
2Irma BjärudVästerbergslagens OL1:14:38+6:1124:57

H75

4 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen53:0113:07
2Kjell MjöbergHallstahammars OK55:55+2:5413:50
3Jerry HolmEskilstuna OL56:28+3:2713:58
4Lars JohanssonOK Tor1:04:33+11:3215:58
5Rolf BjärudVästerbergslagens OL1:11:36+18:3517:43

H80

2 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK40:1213:26
2Folke NyströmVästerbergslagens OL44:14+4:0214:47
3Nils JohanssonOK Tjärnen44:31+4:1914:53
4Rune SandbergHallstahammars OK47:32+7:2015:53
5Arne YngströmHagaby GoIF Örebro48:47+8:3516:18
6Alf LundkvistOK Tor55:02+14:5018:24
7Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:06:35+26:2322:16
8Lars-Erik LindellVäsby OK1:07:35+27:2322:36
9John VallinOK Hedströmmen1:09:16+29:0423:09
10Signar PalmHallstahammars OK1:15:12+35:0025:09
Martin EngqvistUpsala IFej godkänd

Inskolning

2 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilmer AllborgVästerås SOKfullföljt
Viktor BaureusKlubblösfullföljt
Luwig Bergdahl-ÅhlbergVästerås SOKfullföljt
Benjamin BergmanVästerås SOKfullföljt
Albin DikvallWaxholms OKfullföljt
Oscar ErikssonVästerås SOKfullföljt
My GranstamVästerås SOKfullföljt
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
Lukas IsakssonVästerås SOKfullföljt
Alvar KullängVästerås SOKfullföljt
William KullängVästerås SOKfullföljt
Ebbe LagerkvistVästerås SOKfullföljt
Henrik LenassonVästerås SOKfullföljt
Adelia LindbladVästerås SOKfullföljt
Axel LundmarkVästerås SOKfullföljt
Mia LundmarkVästerås SOKfullföljt
Edith LundquistVästerås SOKfullföljt
Axel LärkaKöping-Kolsva OKfullföljt
Rasmus NoringVästerås SOKfullföljt
Felicia NässenVästerås SOKfullföljt
Linnea NässenVästerås SOKfullföljt
Klara OldaeusVästerås SOKfullföljt
Elma PiispanenVästerås SOKfullföljt
Albin SandinVästerås SOKfullföljt
Wilma SandinVästerås SOKfullföljt
Elwin SillénSala OKfullföljt
Filip ThorsellVästerås SOKfullföljt
Per TorssonVästerås SOKfullföljt
Oscar UngeVästerås SOKfullföljt
Albin WesterVästerås SOKfullföljt
Ella WikmansVästerås SOKfullföljt
Klara WikmansVästerås SOKfullföljt
Linus WändellVästerås SOKfullföljt
Ivan ÅkerlindVästerås SOKfullföljt
Måns ÅkerstedtVästerås SOKfullföljt

U1

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma LöfqkvistVästerås SOK18:508:58
2Melinda BergOK Enen28:31+9:4113:34
3Klara JulinVästerås SOK31:47+12:5715:08
4Heli ForsVästerås SOK35:23+16:3316:50
5Leopold OlofssonVästerås SOK36:28+17:3817:21
Hugo TärnlundOK Linnéej start

U2

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle OldaeusVästerås SOK21:5010:03
2Elliot VikströmOK Tor23:54+2:0411:00
3David JonforsenHallstahammars OK24:13+2:2311:09
4Wilma LarssonSala OK25:12+3:2211:36
5Oskar NoringVästerås SOK27:16+5:2612:33
6Hanna ThapperVästerås SOK31:37+9:4714:34

Öppen motion 1

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus BaureusKlubblös25:0011:31
2Camilla KullängVästerås SOK25:49+0:4911:53
3Valle SehlerOK Kolmården34:08+9:0815:43
Filip NorrbomSala OKej godkänd

Öppen motion 3

3 320 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan GustavssonStora Sundby GoIF35:2610:40
2Marcus WibergStora Sundby GoIF36:12+0:4610:54
3Jimmy LövgrenAvesta OK38:09+2:4311:29
4Anna NoringVästerås SOK40:16+4:5012:07
5Elin GuterstamKlubblös42:35+7:0912:49
6Hanna PerssonKlubblös43:21+7:5513:03
7Mikael BergOK Enen47:42+12:1614:22
8Christel BergOK Enen48:48+13:2214:41
9Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK52:56+17:3015:56
10Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK56:31+21:0517:01
11Jennie ÖsterbergSurahammars SOK56:41+21:1517:04
12Jennifer SvenssonVästerås SOK56:57+21:3117:09
13Tea RunbergKlubblös59:07+23:4117:48
14Josefin ForsellReluga1:03:11+27:4519:01
15Felix SlagbrandVästerås SOK1:03:36+28:1019:09
15Linda SlagbrandVästerås SOK1:03:36+28:1019:09
17Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK1:05:31+30:0519:44
18Oliwer SillénSala OK1:15:37+40:1122:46
19Ulrika MöllerOK Skogsstjärnan1:15:59+40:3322:53
20Klara MöllerOK Skogsstjärnan1:16:01+40:3522:53
21Alice GabrielssonKlubblös1:22:18+46:5224:47
22Aven HabtezionKlubblös1:22:21+46:5524:48
23Åsa MorathOK Enen1:23:22+47:5625:06
24Helena NorinFrölunda OL1:40:44+1:05:1830:20
25Jenny BergwallKlubblös2:11:59+1:36:3339:45
26Ellinor EngvallReluga2:18:20+1:42:5441:40
Arvid GunérusSurahammars SOKej godkänd
Carina GunérusSurahammars SOKej godkänd
Per NyströmRelugaej godkänd
Catharina AnderssonOK Torej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK31:479:52
2Stefan VikströmOK Tor33:35+1:4810:25
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL33:49+2:0210:30
4Martin NorrmanKjula IF36:52+5:0511:26
5Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK37:20+5:3311:35
6Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL38:23+6:3611:55
7Elin Falk SörqvistIF Thor42:59+11:1213:20
8Malin SehlerOK Kolmården43:56+12:0913:38
9Lars OlofssonVästerås SOK45:20+13:3314:04
10Frida JonforsenHallstahammars OK49:26+17:3915:21
11Heidi ForsOK Grip52:00+20:1316:08
12Marie GreenSträngnäs-Malmby OL55:08+23:2117:07
13Kristian FellVästerås SOK56:10+24:2317:26
14William HedbergSala OK57:45+25:5817:56
15Peter ÖsterbergSurahammars SOK1:01:36+29:4919:07
16Anna-Karin MouazzenOK Letstigen1:03:33+31:4619:44
17Vanda KuthanovaFagersta OK1:16:01+44:1423:36
18Krister GerhardssonReluga1:22:07+50:2025:30
19Henrik SteenKlubblös1:26:19+54:3226:48
20Lovisa BymanVästerås SOK1:27:14+55:2727:05
21Louise KvarfortkKlubblös1:27:17+55:3027:06
22Charlotta WassKlubblös2:24:59+1:53:1245:01
Sara BengtssonKöping-Kolsva OKej godkänd

Öppen motion 10

4 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard SvenssonVästerås SOK36:097:55
2Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK40:09+4:008:48
3Anders NilssonKlubblös45:47+9:3810:02
4Mattias ThorsellKlubblös46:13+10:0410:08
5Henrik OlssonHallstahammars OK48:42+12:3310:40
6Gunnar JonssonHallstahammars OK50:22+14:1311:02
7Ove AnderssonOK Linné53:06+16:5711:38
8Anna NorrbomSala OK55:11+19:0212:06
9Håkan SvenssonAlmby IK57:45+21:3612:39
10Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:00:38+24:2913:17
11Ingvar SvenssonKlubblös1:08:34+32:2515:02
12Laila NorrmanKjula IF1:10:44+34:3515:30
13Niclas BjällhageOK Tor1:16:07+39:5816:41

Öppen motion 9

7 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GustafssonSträngnäs-Malmby OL1:11:119:39 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lennart MyrehedVandrarringen1:25:47+14:3611:38
3Fredrik SörqvistSigtuna OK1:36:38+25:2713:06
4Mary HealyGEN2:55:28+1:44:1723:48

Öppen motion 17

3 220 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindströmKlubblös32:4310:09
2Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK34:42+1:5910:46
3Göran LarssonSala OK36:33+3:5011:21
4Ulf KjellinOK Hedströmmen38:14+5:3111:52
5Christer LarssonSala OK39:23+6:4012:13
6Disa SvenssonVästerås SOK39:32+6:4912:16
7Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:56+7:1312:24
8Jan Torbjörn SvenssonSurahammars SOK40:41+7:5812:38
9Stefan BergOK Enen42:17+9:3413:07
10Mats IvermarkSäffle OK43:09+10:2613:24
11Kurt ErikssonVandrarringen43:29+10:4613:30
12Mats ErikssonSala OK47:06+14:2314:37
13Eva ElnerudSigtuna OK47:31+14:4814:45
14Leif WadmanKöping-Kolsva OK48:07+15:2414:56
15Bo KarlssonKöping-Kolsva OK48:38+15:5515:06
16Ritva KärkkäinenAvesta OK51:47+19:0416:04
17Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin53:12+20:2916:31
18Per WiigHallstahammars OK53:25+20:4216:35
19Ann-Sofi SandvikAvesta OK55:22+22:3917:11
20Tanja-Birgit SöderströmSala OK56:11+23:2817:26
21Björn EkholmVästerås SOK1:00:11+27:2818:41
22Jan-Erik LarssonUpsala IF1:01:16+28:3319:01
23Ia GranatSurahammars SOK1:02:16+29:3319:20
24Nils OlssonVandrarringen1:05:31+32:4820:20
25Per NybonsVästerås SOK1:08:35+35:5221:17
26Hans PetterssonHallstahammars OK1:15:25+42:4223:25
27Marita LindholmKöping-Kolsva OK1:34:31+1:01:4829:21
Ulf SvedestamEskilstuna OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser