Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien Centrum OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien Centrum OK
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 10 januari 2016

A

29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:07:11
2Fredrik AhnlénOK Hammaren1:08:07+0:56
3Johan LindqvistTäby OK1:08:34+1:23
4David HectorSnättringe SK1:09:43+2:32
5Lars Håkan SandvikAttunda OK1:13:12+6:01
6Pelle ForsbergIFK Enskede1:13:40+6:29
7Jörgen HectorSnättringe SK1:14:13+7:02
8Per FranzénOK Södertörn1:20:36+13:25
9Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:21:01+13:50
10Oskar GustafssonCentrum OK1:23:36+16:25
11Niklas WraneSöders-Tyresö1:23:46+16:35
11Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:23:46+16:35
13Niklas WansölinOK Ravinen1:24:52+17:41
14Stefan NorinSöders-Tyresö1:25:39+18:28
15Per LjungStockholms OK1:25:41+18:30
16Anders LavforsCentrum OK1:27:09+19:58
17Jonas EklundVallentuna-Össeby OL1:27:12+20:01
18Kristian OlssonOK Ravinen1:31:15+24:04
19Amanda KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:33:11+26:00
20Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:33:12+26:01
21Claes Anderssonklubblös1:34:35+27:24
22Katarina RundströmIFK Enskede1:35:03+27:52
23Staffan ZillingOK Södertörn1:36:23+29:12
24Jörgen Lundbergklubblös1:39:27+32:16
25Monika Stalås-HörnstenOK Österåker1:39:35+32:24
26Alexandra Svanströmklubblös1:39:45+32:34
27Mats SandinHaninge SOK1:47:42+40:31
28Reijo KorhonenHaninge SOK1:50:20+43:09
Mattias HolmbergCentrum OKej godkänd

B

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan HörnfeldtOK Ravinen49:27
2Erik SundbergStora Tuna OK52:31+3:04
3Alice HugossonIFK Lidingös Skid o OK54:01+4:34
3Johan ForsstedtSöders-Tyresö54:01+4:34
5Leonas MockunasHellas Orientering54:49+5:22
6Lukas FredmanOK Älvsjö-Örby54:51+5:24
7Niklas DoyleSkarpnäcks OL1:04:34+15:07
8Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:05:06+15:39
9Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:09:01+19:34
10Sofia BengtssonSundbybergs IK1:14:35+25:08
11Anders BengtssonSundbybergs IK1:14:38+25:11
12Johan KarlstenSolna OK1:16:06+26:39
13Annelie FredmanOK Älvsjö-Örby1:21:46+32:19
14Peter WippJärla Orientering1:22:17+32:50
15Eric HuijsersHammarby IF OF1:23:09+33:42
16Vincent WippJärla Orientering1:24:46+35:19
Harald BauerIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Anna PernebyTullinge SKej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd

C

33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Melker HörnfeltOK Ravinen45:43
2Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL46:48+1:05
3Stefan GustafssonSkarpnäcks OL49:13+3:30
4Magnus EricssonJärla Orientering49:45+4:02
5Åke WansölinSöders-Tyresö49:49+4:06
6Roger TinglöfVäsby OK50:43+5:00
7Marie MalmborgSöders-Tyresö51:11+5:28
8Sören SandNyköpings OK51:17+5:34
9Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK51:18+5:35
10Håkan SteenGustavsbergs OK52:26+6:43
11Rolf KarlssonJärla Orientering53:26+7:43
12Björn RegerSöders-Tyresö53:28+7:45
13Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK53:34+7:51
14Hanna BrusSnättringe SK53:50+8:07
15Gustaf EricssonJärla Orientering54:21+8:38
16Börje LenasSkogsluffarnas OK55:08+9:25
17Pelle BlomIFK Enskede56:04+10:21
18Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö57:32+11:49
19Linda Spjut-AsplundJärla Orientering58:29+12:46
20Jan RönnbergOK Södertörn1:00:26+14:43
21Niklas LidströmFrösö IF1:01:06+15:23
22Torbjörn BergmanSnättringe SK1:01:08+15:25
23Emma Stremanklubblös1:01:55+16:12
24Martin ErikssonOK Södertörn1:08:30+22:47
25Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn1:11:56+26:13
26Helena BerglindOK Södertörn1:11:59+26:16
27Ronny HedlundOK Södertörn1:14:52+29:09
28Ingemar JohnssonOK Södertörn1:15:49+30:06
29Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:17:20+31:37
30Christina NordströmBodens BK1:18:57+33:14
31Gustav Dehlénklubblös1:19:45+34:02
32Gustaf RichertSkogsluffarnas OK1:29:20+43:37
33Leif HermundstadSnättringe SK1:40:22+54:39

D

53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy HolmérVäsby OK25:08
2Annika SvenssonSolna OK32:21+7:13
3Rune RådeströmSnättringe SK33:10+8:02
4Åsa RomsonHellas Orientering33:48+8:40
5Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK33:51+8:43
6Jan LindgrenOK Södertörn33:56+8:48
7Leif MörkforsJärfälla OK34:04+8:56
8Anna BlomgrenTullinge SK34:13+9:05
9Mats LundbladTäby OK34:36+9:28
10Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK34:51+9:43
11Filip LindqvistTäby OK34:57+9:49
12Åsa EdgrenSkarpnäcks OL35:04+9:56
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL35:08+10:00
14Clas-Göran HerrgårdTäby OK36:10+11:02
15Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben36:36+11:28
16Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK37:45+12:37
17Sofia ZillingOK Södertörn38:16+13:08
18Håkan Wiklundklubblös38:19+13:11
19Nils ForsbergIFK Enskede38:20+13:12
20Helena PerssonCentrum OK38:39+13:31
21Staffan ElmhagenSöders-Tyresö38:57+13:49
22Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby39:32+14:24
23Ingemar LindqvistSnättringe SK39:48+14:40
24Håkan SjökvistSöders-Tyresö39:52+14:44
25Ingrid GraneliHaninge SOK40:15+15:07
26Helena LibrandOK Älvsjö-Örby40:27+15:19
27Helena KorhonenHaninge SOK40:35+15:27
28Rolf LöfqvistSöders-Tyresö41:56+16:48
29Henny SamuelssonCentrum OK41:59+16:51
30Christer AnderssonLagan Valley Orienteers43:20+18:12
31Lars NordinSolna OK44:21+19:13
32Cecilia RönnbergOK Södertörn45:00+19:52
33Lars NordSödertälje IF45:12+20:04
34Elisabeth HectorSnättringe SK45:27+20:19
35Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK46:29+21:21
36Lars SegerqvistSkarpnäcks OL46:35+21:27
37Jan LarssonTullinge SK46:51+21:43
38Gustav BjörklundIFK Enskede46:55+21:47
39Ludde BlomIFK Enskede47:24+22:16
40Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby48:15+23:07
41Britt ErikssonHammarby IF OF48:19+23:11
42Martina MäkeläHaninge SOK50:07+24:59
43Aila HalttunenHaninge SOK50:12+25:04
44Kristina TinglöfDegerfors OK57:27+32:19
45Heidi BjerkhaugOK Ravinen58:05+32:57
46Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:02:47+37:39
47Gunnel BalckIFK Enskede1:02:55+37:47
48Viktor ZillingOK Södertörn1:03:34+38:26
49Göran AnderssonTäby OK1:04:42+39:34
50Ann-Marie AnderssonTäby OK1:05:29+40:21
51Klas BrännströmIFK Enskede1:23:18+58:10
Leif PetterssonStockholms OKej godkänd
Jonathan DerwingeIFK Enskedeutgått

E

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Wilhelm BergmanTullinge SK23:44
2Peter BergmanTullinge SK23:45+0:01
3Elis ForsbergIFK Enskede25:54+2:10
4Bo RomsonHellas Orientering33:05+9:21
5Jan BojlingSolna OK33:53+10:09
6Jesper Zhouklubblös34:39+10:55
7Ivar HörnfeldtOK Ravinen34:43+10:59
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby35:09+11:25
9Ulf EskilssonOK Södertörn35:35+11:51
10Evy NordSödertälje IF36:21+12:37
11Tove KarlssonJärla Orientering37:10+13:26
12Anton MörkforsJärfälla OK37:58+14:14
13Sten BergstrandSkogsluffarnas OK45:10+21:26
14Pia VikströmTäby OK46:03+22:19
15Anders EjevallSnättringe SK46:52+23:08
16Mats JonssonBromma-Vällingby SOK51:11+27:27
17Elin AlmgrenSöders-Tyresö53:42+29:58
18Sonja PernebyTullinge SK1:06:19+42:35
19Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK1:09:27+45:43
20Elvira JaråsHellas Orientering1:09:31+45:47
21Åsa-Nisse HallanderCentrum OK1:10:00+46:16
22Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OK1:24:22+1:00:38
Berit LindungerHaninge SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser