Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen deltävling 1
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 25 november 2015

2km

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofia LindbergSundsvalls OK13:27
2Mattias LarssonSundsvalls OK14:37+1:10
3Lovisa DufvaSundsvalls OK14:42+1:15
4Irené LarssonSundsvalls OK14:54+1:27
5Lisa JakobssonSundsvalls OK15:03+1:36
6Peter LorentzsonSundsvalls OK15:20+1:53
7Olov NorinSundsvalls OK16:31+3:04
8Erik KardellNjurunda OK16:41+3:14
9Arvid CarlssonSundsvalls OK16:48+3:21
10Jon FlordalLjusdals OK19:08+5:41
11Christina FlordalLjusdals OK21:33+8:06
12Inger LorentzsonSundsvalls OK21:56+8:29
13Ulla HellmanSundsvalls OK22:05+8:38
14Stina LindholmSundsvalls OK23:09+9:42
15Annika KardellSundsvalls OK23:45+10:18
16Ebba LindholmSundsvalls OK23:57+10:30
17Bengt LarssonKovlands IF26:46+13:19
18Gunnar HellmanSundsvalls OK27:34+14:07

4km

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hannes LindahlSundsvalls OK26:49
2Elin HamreforsSävedalens AIK27:05+0:16
3Björn JohanssonSundsvalls OK27:50+1:01
4Kadri KalvoSundsvalls OK29:48+2:59
5Håkan Berglund LakeKovlands IF30:25+3:36
6Leif SundlingNjurunda OK30:44+3:55
7Mats JohanssonSundsvalls OK30:55+4:06
8Sven Erik SundinSelånger SOK31:41+4:52
9Rolf JohanssonSundsvalls OK32:11+5:22
10Lars-Erik NilssonSundsvalls OK32:17+5:28
11Sten Åke VedinSelånger SOK32:32+5:43
12Charlotta PalmgrenSundsvalls OK32:55+6:06
13Maria JonssonSundsvalls OK33:03+6:14
14Winn BjörklundSundsvalls OK35:05+8:16
15Alice PalmgrenSundsvalls OK35:06+8:17
16AnnaKarin HaglundSundsvalls OK36:53+10:04
17Ida SellstedtSelånger SOK36:55+10:06
18Catrin JohanssonSundsvalls OK36:59+10:10
19Lukas JohanssonSundsvalls OK42:48+15:59
20Ove JanssonSundsvalls OK46:24+19:35
21Ingmar SöderströmSundsvalls OK50:29+23:40
Tomas SellstedtSelånger SOKej godkänd

6km

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders VedinSundsvalls OK32:41
2Hanna HugossonSundsvalls OK37:05+4:24
3Erik ToomingasSundsvalls OK38:17+5:36
4Jan NordinSundsvalls OK39:22+6:41
5Per NordanlindSundsvalls OK39:27+6:46
6Magnus JonssonSundsvalls OK46:55+14:14
7Anders LindholmSundsvalls OK49:26+16:45
8Jörgen BlästaNjurunda OK49:40+16:59
Anders AxlingSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser