Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Vintercup, Hässleholms OK, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Hässleholms OK, sprint
Arrangörsorganisation: Hässleholms OK
Datum: söndag 6 december 2015

2 banor

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstad18:319:15
2Melvin NilssonHärlövs IF19:16+0:459:38
3Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad23:46+5:1511:53
4Kerstin DahlHärlövs IF24:04+5:3312:02
5Helen NilssonHärlövs IF27:40+9:0913:50
6Sofia DahlHärlövs IF30:15+11:4415:07
7Lars DahlHärlövs IF31:26+12:5515:43
8Wiktor RydlundHässleholms OK31:40+13:0915:50

3 banor

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie RydlundHässleholms OK23:347:51
2Helena KristianssonHässleholms OK24:09+0:358:03
3Linnea RydlundHässleholms OK26:40+3:068:53
4Maria HelmerssonHässleholms OK27:46+4:129:15
5Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna32:13+8:3910:44
6Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad34:44+11:1011:34
7Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad35:47+12:1311:55
8Carl AspegrenTormestorps IF36:34+13:0012:11
9Annika EngelHässleholms OK39:26+15:5213:08
10Yvonne AnderssonHässleholms OK47:58+24:2415:59
Johan IdbergOK Pan-Kristianstadej start

4 banor

3 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad26:216:36
2Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad26:34+0:136:39
3Ludvig HallabroHässleholms OK26:59+0:386:45
4Mikael PerssonFK Göingarna29:11+2:507:18
5Caroline LindelöwHärlövs IF30:48+4:277:43
6Ivar HelmerssonHässleholms OK31:39+5:187:55
7Irmalinn NilssonHärlövs IF33:41+7:208:26
8Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad35:07+8:468:48
9Ann-Charlotte JensenHässleholms OK46:02+19:4111:32
10Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:03:14+36:5315:50
Josephine RosendahlHässleholms OKej godkänd
Carina RydlundHässleholms OKej godkänd
Magnus RydlundHässleholms OKej godkänd
Julia WibergHässleholms OKej godkänd
Magnus WibergHässleholms OKej godkänd
Clara DahlHärlövs IFej start
Roland OffrellOK Pan-Kristianstadej start

5 banor

6 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad42:536:25
2Andreas FermFK Göingarna42:57+0:046:26
3Åke OlssonHässleholms OK45:55+3:026:53
4Niklas WelanderÖrkelljunga FK53:02+10:097:57
5Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:00:38+17:459:05
6Nils HelmerssonHässleholms OK1:02:17+19:249:20
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

gul bana

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad27:2914:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser