Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg By Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg By Night
Arrangörsorganisation: Istrums SK
Datum: torsdag 3 december 2015

Lång Herr

6 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna34:545:16
2Marcus CarlssonIF Hagen36:18+1:245:29
3Albin AlsiöFalköpings AIK OK37:52+2:585:43
4Thomas GustavssonGudhems IF37:59+3:055:44
5Axel OlssonOK Skogsstjärnan38:04+3:105:45
6Hampus NyströmIF Hagen38:12+3:185:46
7Jan HjortFalköpings AIK OK38:21+3:275:48
8Alfred PetterssonFalköpings AIK OK39:12+4:185:55
9Calle AnderssonOK Skogsstjärnan39:18+4:245:56
10Henrik PetterssonFalköpings AIK OK39:27+4:335:58
11Claes Magnus DahlinIK Gandvik39:31+4:375:58
12Bo HallbergFalköpings AIK OK39:38+4:445:59
13Jonas NiklassonFalköpings AIK OK39:40+4:466:00
14David OlssonOK Skogsstjärnan39:58+5:046:02
15Lasse Karlsson-LodIstrums SK40:27+5:336:07
16Thomas LjungqvistTibro OK41:58+7:046:20
17Andreas JonssonIK Gandvik42:41+7:476:27
18Anton PetterssonTibro OK46:28+11:347:01
19Åke WijkmarkIF Hagen46:33+11:397:02
20Rikard GustavssonGudhems IF46:50+11:567:05
21Johan KällIK Gandvik53:42+18:488:07
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Anders FranzénLidköpings VSKej start
Eric NystrandOK Klyftamoej start

Mellan Herr

5 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar StombergIF Hagen31:325:50
2Jens LindströmTibro OK35:06+3:346:29
3Michael ForsmanK 3 IF35:35+4:036:35
4Erik LösethFalköpings AIK OK35:52+4:206:38
5Anton KarlssonMariestads FK36:42+5:106:47
6Claes EkbergLidköpings VSK37:28+5:566:56
7Thomas HjertFalköpings AIK OK38:09+6:377:03
8Anton CarlssonIF Hagen38:22+6:507:06
9Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK40:13+8:417:26
10Sten OlssonOK Klyftamo40:26+8:547:29
11Jan-Åke EmilssonGudhems IF41:02+9:307:35
12Håkan SonessonFalköpings AIK OK42:34+11:027:52
13Dennis RoosSOK Träff43:03+11:317:58
14Hans-Gösta BernhardMariestads FK43:07+11:357:59
15Per-Arne JohanssonVänersborgs SK43:15+11:438:00
16Arne SääfGudhems IF43:37+12:058:04
17Mats KarlssonIF Hagen46:46+15:148:39
18Lars MelanderLidköpings VSK48:39+17:079:00
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK50:09+18:379:17
20Peter RavnellGudhems IF1:02:25+30:5311:33
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Alexander BromanderFalköpings AIK OKej start
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej start

Kort Herr

4 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu30:287:09
2Per CarlssonIF Hagen31:44+1:167:26
3Yngve AlfvénIK Wilske32:46+2:187:41
4Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo33:57+3:297:58
5Lennart SibeckFalköpings AIK OK34:15+3:478:02
6Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu34:25+3:578:04
7Anders PeterssonTibro OK37:49+7:218:52
8Carl-Otto WijkmarkIF Hagen39:33+9:059:17
9Stefan KarlssonFalköpings AIK OK39:47+9:199:20
10Åke NordbergOK Klyftamo41:11+10:439:40
11Anders SwedinLidköpings VSK42:21+11:539:56
12Folke DahlénLidköpings VSK42:58+12:3010:05
13Gunnar BrystHjobygdens OK49:32+19:0411:37
14Hans AnderssonIK Gandvik50:21+19:5311:49
15Kenneth MörkIK Wilske52:24+21:5612:18
16Bengt ÅkerströmSOK Träff53:05+22:3712:27
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKej godkänd

Kort lätt Herr

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar DahlinIK Gandvik15:056:18
2Hjalmar KällIK Gandvik15:11+0:066:21

Lång Dam

6 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK41:576:20
2Malin SuderbysVästerås SOK45:20+3:236:51
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK47:20+5:237:09
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:05:07+23:109:51

Mellan Dam

5 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra HjortFalköpings AIK OK38:327:08
2Angelica BrandqvistTibro OK38:49+0:177:11
3Jane JohanssonIstrums SK39:24+0:527:17
4Maria WidmarkIF Hagen43:11+4:397:59
5Inger WesterbergIF Hagen43:17+4:458:00
6Anki BlennowFalköpings AIK OK46:38+8:068:38
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start

Kort Dam

4 260 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa SkoogIF Hagen33:077:46
2Anna StombergIF Hagen33:36+0:297:53
3Monica AbrahamssonGudhems IF35:14+2:078:16
4Elisabeth FredrikssonGudhems IF35:28+2:218:19
5Frida KjellmanLidköpings VSK35:30+2:238:20
6Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu36:11+3:048:29
7Nina GumaeliusTibro OK36:39+3:328:36
8Susanne OlssonGudhems IF38:18+5:118:59
9Pia Brag-JonssonIK Gandvik40:34+7:279:31
10Klara GumaeliusTibro OK41:00+7:539:37
11Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu42:07+9:009:53
12Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu43:20+10:1310:10
13Marite ÅkerströmSOK Träff50:58+17:5111:57
14Ingrid TengelandIK Gandvik1:00:43+27:3614:15
15Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:11:33+38:2616:47
Katarina ErikssonOK Klyftamoej start

Kort lätt Dam

2 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera PetterssonFalköpings AIK OK14:125:56
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK14:125:56
3Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu18:32+4:207:45
4Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu18:53+4:417:54
Elsa KällIK Gandvikej start
Nora KällIK Gandvikej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser