Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkloppet 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkloppet 2015
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: söndag 6 december 2015

Lång (Svart) 7,8 km

7 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas SjökvistOK Österåker55:097:01
2Peter EnokssonOK Österåker56:21+1:127:10
3Linus HolmqvistOK Österåker1:02:41+7:327:59
4Kalle PerssonOK Österåker1:03:39+8:308:06
5Tobias AnderssonOK Österåker1:06:11+11:028:25
6Anders WiknerOK Österåker1:08:16+13:078:41
7Peter VestmanOK Österåker1:21:43+26:3410:24
8Caroline WestbomOK Österåker1:30:14+35:0511:29

Mellan (Orange) 4,8 km

4 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar PerssonOK Österåker39:238:09
2Malin DahlbäckOK Österåker39:29+0:068:10
3Erik AnderssonOK Österåker41:56+2:338:40
4Kerstin SjökvistOK Österåker44:25+5:029:11
5Erik PerssonOK Österåker45:07+5:449:20
6Therese NilssonOK Österåker45:34+6:119:26
7Jakob VestmanOK Österåker49:50+10:2710:19
8John PerssonOK Österåker53:13+13:5011:01
9Carina GullbergOK Österåker54:14+14:5111:13
10Cecilia ArvidsonOK Österåker54:59+15:3611:23
11Charlotte WiknerOK Österåker55:41+16:1811:31
12Per-Johan VikforsOK Österåker57:13+17:5011:50
13Anna BergqvistOK Österåker58:41+19:1812:08
14Viggo JahrOK Österåker1:09:54+30:3114:28
15Lena NilssonOK Österåker1:10:11+30:4814:31
16Malin JahrOK Österåker1:10:21+30:5814:33

Kort (Vit) 2,8 km

2 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LundellOK Österåker24:398:40
2Göran BengtssonOK Österåker34:38+9:5912:11
3Jeanette JonssonOK Österåker39:32+14:5313:55
4Katarina PerssonOK Österåker39:36+14:5713:56
5Annica SundqvistOK Österåker39:38+14:5913:57
6Axel WiknerOK Österåker40:18+15:3914:11
7Robin HyppelOK Österåker40:36+15:5714:17
8Ingalill TimgrenOK Österåker41:50+17:1114:43
9Alf PerssonOK Österåker44:38+19:5915:42
10Hampus WiknerOK Österåker47:04+22:2516:34
11Håkan DahlbäckOK Österåker47:06+22:2716:35
12Carl LangOK Österåker48:04+23:2516:55
13Love HörnstenOK Österåker54:57+30:1819:20
14Adina StalåsOK Österåker1:13:33+48:5425:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser