Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, lång, Jämtland-Härjedalen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, lång, Jämtland-Härjedalen
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: söndag 28 februari 2016

H21

10 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus LindblomÅsarna IK1:01:576:08
2Erik SöderhjelmLitsbygdens SK1:02:42+0:456:12
3Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen1:23:02+21:058:13

D16

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mari K GrevskottFrol IL47:499:22
2Agnes MattssonTandsbyns IF53:54+6:0510:34

D14

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SjöströmVästerås SOK46:1811:01

H14

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK35:558:33

D40

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva BohmOK Vildhussen1:01:4010:06
2Ulrika WillénÖstersunds OK1:09:00+7:2011:18

H40

8 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen MattssonTandsbyns IF56:017:00

H50

6 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olov SjöströmVästerås SOK41:396:49
2Håkan CarnlandFrösö IF46:35+4:567:38
3Arne GrevskottFrol IL46:45+5:067:39
4Erik WillénÖstersunds OK50:45+9:068:19
5Hans ÅgrenÖstersunds OK54:12+12:338:53

D60

4 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK59:5514:15

H60

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove HemmingssonBrunflo IF45:028:49
2Ola LindgrenÖstersunds OK46:39+1:379:08
3Lars-Peter JohnssonSelånger SOK46:52+1:509:11
4Tom BrantheimÖstersunds OK52:18+7:1610:15
5Örjan SjölundÖstersunds OK52:33+7:3110:18
6Claes SöderhjelmÖstersunds OK53:55+8:5310:34

D70

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta VemdalÖstersunds OK44:2415:18

H70

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HannersjöÖstersunds OK42:0010:00
2Sven RingvallÖstersunds OK54:38+12:3813:00
3Kjell LindholmOK Silvanus54:56+12:5613:04

H80

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas JohanssonÖstersunds OK33:3811:35
Gösta NilssonÖstersunds OKutgått

Öppen motion 3

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monika LundFältjägarnas IF34:018:05
2Peter NäsholmHärnösands OK1:16:05+42:0418:06

Öppen motion 5

6 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter SunnerheimSelånger SOK1:05:0310:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser