Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, lång, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, lång, Medelpad
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: lördag 27 februari 2016

D21

7 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna55:417:42
2Madeleine DahlinKovlands IF58:22+2:418:05
3Amy RankkaLinköpings OK59:16+3:358:12
4Charlotta PalmgrenSundsvalls OK1:01:22+5:418:29

H21

10 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn EngbergHärnösands OK1:07:216:22
2Ivan KuzminSundsvalls OK1:07:31+0:106:23
3Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK1:09:23+2:026:33
4Erik BorglundHärnösands OK1:29:32+22:118:28
Emil RankkaOK Roxenej start
Johan NymanLinköpings OKej start

D20

5 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde EngbergHärnösands OK50:029:11
2Caroline JohanssonSundsvalls OK1:07:12+17:1012:21
Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OKej godkänd
Alice PalmgrenSundsvalls OKej godkänd

H18

7 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna44:516:12
2Truls LindholmSundsvalls OK48:38+3:476:44
3Gustav FrænellSundsvalls OK54:28+9:377:32
4Oskar BütikoferLjusdals OK1:28:20+43:2912:14
5Björn JohanssonSundsvalls OK1:29:24+44:3312:22

H14

2 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore PalmgrenSundsvalls OK29:5310:52
2Nils EngbergHärnösands OK30:18+0:2511:01
3Seth BorglundHärnösands OK38:39+8:4614:03
4Andrei KuzminSundsvalls OK59:11+29:1821:31
Eskil EngbergHärnösands OKej godkänd
Oskar VikströmSundsvalls OKej start

H40

8 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune LindströmSundsvalls OK59:447:21
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:03:14+3:307:47
3Peter RydesäterRehns BK1:06:16+6:328:10
4Tor MarntellSundsvalls OK1:08:43+8:598:28
5Peter HanssonSundsvalls OK1:17:33+17:499:33
6Per NordanlindSundsvalls OK1:17:51+18:079:35
7Rolf JohanssonSundsvalls OK1:21:25+21:4110:02
8Peter SjöbomNjurunda OK1:43:56+44:1212:48

D45

5 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK41:047:32
2Anna-Lena LindströmSundsvalls OK48:56+7:528:59
3Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen51:44+10:409:30
4Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:53:08+1:12:0420:47
Charlotte VikströmSundsvalls OKej start

H60

5 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif AnderssonNjurunda OK45:588:26
2Sven Bergström TrolinForsa OK51:06+5:089:23
3Ulf CarnbyTäby OK51:27+5:299:27
4Per SundinSkogslöparna56:15+10:1710:20
5Leif SundlingNjurunda OK1:01:58+16:0011:23
6Stefan GullbackIF Strategen1:06:02+20:0412:08

H70

5 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harri NäätänenKovlands IF1:02:2611:28
2Erik KardellNjurunda OK1:06:52+4:2612:17
2Sten ErikssonOK Branten1:06:52+4:2612:17
4Winn BjörklundSundsvalls OK1:26:01+23:3515:48
Jan-Gunnar SwärdForsa OKej godkänd

Öppen motion 1

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo ÖstlundKovlands IF35:3812:57
2Yvonne SellstedtSelånger SOK36:54+1:1613:25
3Freja LoréSundsvalls OK40:01+4:2314:33
4Stina LindholmSundsvalls OK40:27+4:4914:42
5Elsa GranbergSundsvalls OK43:07+7:2915:40
6Tove FraenellSundsvalls OK45:06+9:2816:24
7Albin TuvessonSundsvalls OK49:56+14:1818:09
Olle LoréSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 2

5 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LindholmSundsvalls OK46:058:28
2Ida SellstedtSelånger SOK52:09+6:049:35
3Marianne BogestedtSundsvalls OK53:52+7:479:54
4Marie GustafssonSundsvalls OK1:09:14+23:0912:43
5Alva DahlinKovlands IF1:13:40+27:3513:32
Tomas SellstedtSelånger SOKej godkänd

Öppen motion 3

8 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KarlssonKovlands IF1:26:5910:43

Öppen motion 7 km

7 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ÖstmanSundsvalls OK1:16:5910:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser