Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Storviks Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Storviks Natt
Arrangörsorganisation: Storviks IF
Datum: tisdag 16 augusti 2011

D21 Elit

6 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SandbergSäterbygdens OK52:417:38
2Maria SjölanderOK Rodhen53:23+0:427:44
3Rebecka LindbergOK Linné1:04:08+11:279:17
4Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK1:05:36+12:559:30
5Linnea AdolfssonTullinge SK1:06:14+13:339:35
6Annika RidellIF Thor1:07:20+14:399:45
7Christine SisellGävle OK1:10:16+17:3510:11
8Frida ForshällenAttunda OK1:18:40+25:5911:24
9Erika HerbertGävle OK1:35:49+43:0813:53
Katarina HammasAttunda OKdiskvalificerad
Linnea SundströmOK Renendiskvalificerad

H21 Elit

11 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan TroengOK Linné1:11:466:14
2Fredrik MattssonOK Kåre1:16:52+5:066:41
3Mats TroengOK Linné1:17:43+5:576:45
4Johan NordlundLeksands OK1:18:24+6:386:49
5Fredrik EdénOK Kåre1:18:52+7:066:51
6Tommy LindbergOK Roslagen1:19:02+7:166:52
7Oskar DanielsAttunda OK1:20:01+8:156:57
8Fredrik IngelssonRehns BK1:20:05+8:196:57
9Erik SisellGävle OK1:22:07+10:217:08
10Ola SvahnIFK Moras OK1:24:31+12:457:20
11Lars-Håkan BengtssonGävle OK1:24:34+12:487:21
12Erik PetterssonOK Denseln1:25:03+13:177:23
13Björn LjunggrenOK Hammaren1:27:49+16:037:38
14Ulrik ImbergOK Linné1:31:42+19:567:58
15Henrik HammasAttunda OK1:33:06+21:208:05
16Lasse JanssonGävle OK1:33:41+21:558:08
17Jan MobergGävle OK1:35:07+23:218:16
Ulf BergqvistGävle OKdiskvalificerad
Patrik SvedbergGävle OKdiskvalificerad
Mathias HallménAttunda OKdiskvalificerad
Mikael NordströmOK Linnédiskvalificerad
Erik ZanderIFK Moras OKdiskvalificerad
Johan ErikssonGävle OKej start
Mattias MårtsStora Tuna OKej start

H18 Elit

6 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BomanGävle OK45:406:37
2Andreas HultqvistTullinge SK49:37+3:577:11
3Fredrik AhnlénOK Hammaren52:59+7:197:40
4Oskar SandbergSäterbygdens OK56:02+10:228:07
5Viktor LundénAvesta OK1:03:36+17:569:13
6Gustav AnderssonAvesta OK1:15:10+29:3010:53

D17-20

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica JissbackeGävle OK37:5310:14
2Elin SkoghOK Hammaren41:42+3:4911:16

H17-20

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik FredbergKorsnäs IF OK52:4511:28

D16

4 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandrine MüllerGävle OK32:377:14
2Sara WadmanIFK Moras OK35:46+3:097:56
3Elina Von KrusenstiernaOK Kåre39:46+7:098:50
4Kristin BomanGävle OK41:30+8:539:13
5Hanna GustafssonOK Kåre49:50+17:1311:04
Maja IngelssonOK Hammarenej start

H16

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kevin StåhlJärbo OK40:158:45
2Jesper JissbackeGävle OK41:39+1:249:03
3Emil ÅbergKorsnäs IF OK44:15+4:009:37
4Erik HållströmGävle OK58:30+18:1512:43
5Filip IvarssonOK Hammaren1:06:43+26:2814:30
6Magnus ÖstgrenOK Kåre1:11:30+31:1515:32
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start

D14

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK28:367:43
2Erica EdmanKorsnäs IF OK30:49+2:138:19
3Jennie BörjessonStorviks IF33:59+5:239:11
4Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK35:37+7:019:37
5Johanna BörjessonStorviks IF37:01+8:2510:00
6Johanna HenrikssonJärbo OK37:47+9:1110:12
7Emma BengtssonÅrsunda IF38:46+10:1010:28
8Emma LindströmStorviks IF53:28+24:5214:27

H14

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac Von KrusenstiernaOK Kåre26:557:16
2Isak ÅbergKorsnäs IF OK29:07+2:127:52
3Joakim Ståhl,Järbo OK29:46+2:518:02
4Simon SjöbergGävle OK32:14+5:198:42
5Martin BergmanOK Kåre37:49+10:5410:13
6Erik OlssonGävle OK40:29+13:3410:56
7Mårten OlssonGävle OK44:00+17:0511:53
8Rikard AnderssonBjursås OK54:28+27:3314:43

D12

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny PerérsKorsnäs IF OK19:337:31
2Emma BlixtJärbo OK19:57+0:247:40
3Tindra JernströmAvesta OK20:31+0:587:53
4Emma HållströmGävle OK22:21+2:488:35
5Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre24:56+5:239:35
6Tove FlodmanOK Hammaren25:37+6:049:51
7Cajsa ÖbergGävle OK30:54+11:2111:53

H12

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus TäckOK Hammaren18:297:06
2Nils OttossonGävle OK21:03+2:348:05
3Måns HolmgrenOK Hammaren23:36+5:079:04
4Nils KangasOK Hammaren27:30+9:0110:34
5John GranathSvärdsjö IF29:39+11:1011:24
6Jakob BergmanOK Kåre41:00+22:3115:46

D10

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WannerAvesta OK22:409:51

H10

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob SjöbergGävle OK14:276:16
2Linus TäckOK Hammaren15:13+0:466:36
3Daniel StåhlJärbo OK16:37+2:107:13

D35

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin MöllerbergValbo AIF52:4111:27

H35

6 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GranathSvärdsjö IF58:068:25
2Tomas RendalenKorsnäs IF OK1:11:08+13:0210:18
3Magnus FlodmanOK Hammaren1:24:01+25:5512:10
Stellan TäckOK Hammarendiskvalificerad

D40

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne LindhAvesta OK47:4710:37

H40

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK43:498:25
2Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK45:53+2:048:49
3Petter RanefallIF Thor53:06+9:1710:12
4Mats GavleforsOK Hammaren1:03:50+20:0112:16
5Erik ÅbergKorsnäs IF OK1:09:29+25:4013:21
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKdiskvalificerad
Sven PerssonÅrsunda IFdiskvalificerad

D45

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SandbergSäterbygdens OK31:188:27
2Monica BomanGävle OK34:52+3:349:25
Mia GustafssonOK Kårediskvalificerad

H45

5 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK39:207:33
2Joakim IngelssonOK Hammaren39:40+0:207:37
3Johan HallgrenBjursås OK43:37+4:178:23
4Stefan HedlundAlfta-Ösa OK45:50+6:308:48
5Ola JernströmDalaportens OL46:17+6:578:54
6Peo ÖstblomGävle OK46:29+7:098:56
7Tomas HultqvistTullinge SK46:52+7:329:00
8Patrik OttossonGävle OK46:58+7:389:01
9Mikael PerérsKorsnäs IF OK49:54+10:349:35
10Per SandbergSäterbygdens OK50:29+11:099:42
11Lars SpånbergGävle OK52:03+12:4310:00
12Jonas HolmgrenOK Hammaren52:11+12:5110:02
13Anders L OlssonGävle OK52:55+13:3510:10
14Kalle ÖstgrenOK Kåre53:04+13:4410:12
15Karl-Erik EngblomValbo AIF54:03+14:4310:23
16Inge AnderssonRembo IK1:00:51+21:3111:42
17Bosse WiggeSäterbygdens OK1:10:46+31:2613:36
18Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:23:36+44:1616:04

D50

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK35:539:41
2Jannike WåhlbergOK Kåre43:13+7:2011:40
3Inga FredbergKorsnäs IF OK1:12:37+36:4419:37

H50

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harry HietanenGävle OK34:457:33
2Mats JönssonKorsnäs IF OK39:17+4:328:32
3Lars BengtssonÅrsunda IF40:44+5:598:51
4Johan PalmgrenTäby OK40:50+6:058:52
5Svante LindgrenKorsnäs IF OK42:34+7:499:15
6Jan NilssonGävle OK42:40+7:559:16
7Kjell KlaarSäterbygdens OK47:18+12:3310:16
8Erik WadmanIFK Moras OK50:59+16:1411:05
9Leif AnderssonBjursås OK58:44+23:5912:46
10Mats CarlssonOK Ödmården1:07:36+32:5114:41
11Göran HedmanValbo AIF1:14:21+39:3616:09
Peter HerbertGävle OKdiskvalificerad
Lars LindgrenOK Ödmårdenej start

D55

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika GillgrenGävle OK58:3215:24

H55

4 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf LundbergOK Ödmården35:257:41
2Anders GedinOK Kåre37:33+2:088:09
3Kjell BomanSöderhamns OK39:34+4:098:36
4Göran HanssonTäby OK40:04+4:398:42
5Olle RönnolsSäterbygdens OK41:34+6:099:02
6Lars LandströmLånghundra IF41:50+6:259:05
7Mats HedbergÅrsunda IF42:41+7:169:16
8Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK48:10+12:4510:28
9Rolf KullaValbo AIF50:18+14:5310:56
10Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK52:39+17:1411:26
11Ola HedinOK Hammaren53:22+17:5711:36
12Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF53:34+18:0911:38
13Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK1:01:45+26:2013:25
14Sven-Erik LevinTierps SOK1:07:56+32:3114:46
15Urban LarssonIF Hagen1:11:28+36:0315:32
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OKdiskvalificerad
Thom SandvikAvesta OKej start

D60

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HalvarsonOK Kåre51:1413:28
2Solvej CarlsonIFK Hedemora OK55:54+4:4014:42

H60

4 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HallgrenFinspångs SOK40:228:58
2Christer ErikssonOK Linné42:11+1:499:22
3Göran FredbergKorsnäs IF OK42:39+2:179:28
4Ingemar GillgrenGävle OK42:54+2:329:32
5Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK46:12+5:5010:16
6Sivar CliffoordHofors OK50:17+9:5511:10
7Per-Erik WåhlbergOK Linné50:39+10:1711:15
8Sven-Åke WindahlGävle OK50:57+10:3511:19
9Sven-Erik KempeOslättforspojkarnas IK55:13+14:5112:16
Helge ElfströmÅrsunda IFej start
Bengt FröjdfeldtGävle OKej start
Hans AurellGävle OKej start
Per ElfströmÅrsunda IFej start
Karl-Olov BorgGävle OKej start

H65

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK38:0710:01
2Hans JohanssonIFK Moras OK38:34+0:2710:08
3Leif ErikssonHeby AIF41:03+2:5610:48
4Hans KruskopfKorsnäs IF OK41:26+3:1910:54
5Olle JohanssonIFK Hedemora OK42:54+4:4711:17
6Gunnar LöfkvistBjursås OK45:42+7:3512:01
7Benny RendalenKorsnäs IF OK45:51+7:4412:03
8Jan Olov JonssonTierps SOK47:23+9:1612:28
9Ingvar SvenssonBjursås OK48:06+9:5912:39
10Yngve PerssonTierps SOK48:56+10:4912:52
11Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK51:54+13:4713:39
12Jan BojlingSolna OK52:34+14:2713:50
13Thord RådbergOK Roslagen52:38+14:3113:51
14Kurt SandströmSkutskärs OK52:45+14:3813:52
15Sture BergströmOK Hammaren54:31+16:2414:20
16Torbjörn AtterbrandTierps SOK54:36+16:2914:22
17Göran NilssonValbo AIF58:57+20:5015:30
18Tore AnderssonIK Jarl Rättvik1:07:01+28:5417:38
19Henning WaltgårdDomnarvets GOIF1:15:32+37:2519:52

D70

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siv AnderssonKungsgårdens SK1:14:4331:07

H70

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-åke DahlgrenSvärdsjö IF45:1111:53
2Börje WestringGävle OK48:44+3:3312:49
3Arne YngströmHagaby GOIF49:22+4:1112:59
4Hjalmar NordquistOK Järnbärarna49:58+4:4713:08
5Arne GustafssonHagaby GOIF51:36+6:2513:34
6Sivert SöderbärgOK Roslagen54:34+9:2314:21
7Karl Gunnar BacklundOckelbo OK1:00:02+14:5115:47
Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IKdiskvalificerad
Stig ÖsthKorsnäs IF OKej start

H75

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AhnlénOK Hammaren46:1114:53
2Karl-Ivar HedbergGävle OK48:18+2:0715:34
3Tord LindValbo AIF56:43+10:3218:17
4John BerglundAlfta-Ösa OK1:24:38+38:2727:18
5Göran BlomLjusne-Ala OK1:36:29+50:1831:07
Alvar JönssonHofors OKdiskvalificerad
Bo SandbergIK Jarl Rättvikej start

Öppen 1

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida EdmanKorsnäs IF OK27:5610:44
2Ida HallgrenBjursås OK28:57+1:0111:08
3Lisa HallgrenBjursås OK34:51+6:5513:24
4Moa KarlssonStorviks IF36:10+8:1413:54
5Hanna HodinÅrsunda IF39:22+11:2615:08

Öppen 4

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PerssonValbo AIF35:5711:35
2Anders NordkvistStorviks IF36:38+0:4111:49
3Lisa KarlssonHofors OK40:48+4:5113:09
3Lisa LindbergStorviks IF40:48+4:5113:09
5Erika MickelsonAvesta OK41:09+5:1213:16
6Jörgen HolmströmOK Milan41:44+5:4713:27
7Göran SöderströmDomnarvets GOIF44:14+8:1714:16
8Johan WannerAvesta OK46:11+10:1414:53
9Sven-Arne FranssonAvesta OK46:37+10:4015:02
10Ingela BengtssonÅrsunda IF46:42+10:4515:03
11Ann-Sofie TäckOK Hammaren46:52+10:5515:07
12Maj-Lis BergströmHofors OK47:06+11:0915:11
13Tony HedinÅrsunda IF48:36+12:3915:40
14Erika BlixtJärbo OK50:42+14:4516:21
15Oskar PerssonÅrsunda IF50:57+15:0016:26
16Adam HodinÅrsunda IF50:58+15:0116:26

Öppen 6

4 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BjörklundOslättforspojkarnas IK39:078:41
2Lisa RisbyOK Kåre40:15+1:088:56
3Tony StåhlJärbo OK41:22+2:159:11
4Marcus JohnssonAvesta OK45:35+6:2810:07
5Erik HolmströmKlubblös Klubblös46:33+7:2610:20
6Ulf KivisäkkOK Hammaren58:51+19:4413:04
Malin EngströmOK Kårediskvalificerad

Öppen 9

6 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik DahlqvistStorviks IF52:537:39
2Henrik MattssonValbo AIF57:45+4:528:22
3Dan HedblomDalaportens OL1:05:27+12:349:29
4Bo LindströmStorviks IF1:06:52+13:599:41
5Theo OdenrydJärbo OK1:12:44+19:5110:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser