Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för SkidO, DM, medel, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, medel, Medelpad
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 28 februari 2016

D21

4 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine DahlinKovlands IF38:517:53
2Charlotta PalmgrenSundsvalls OK41:14+2:238:22
Christina JosefssonSkogslöparnaej godkänd

H21

6 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK41:156:13
2Joel SjölanderAlfta-Ösa OK42:17+1:026:23
3Torbjörn EngbergHärnösands OK43:31+2:166:34
4Erik BorglundHärnösands OK52:48+11:337:58
5Johan NordinSundsvalls OK1:15:53+34:3811:27

D20

4 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HugossonSundsvalls OK43:169:29
2Johanna SjölundSundsvalls OK43:32+0:169:32
3Stina NordinSundsvalls OK53:25+10:0911:42
4Emma WibergSkogslöparna1:04:02+20:4614:02
5Caroline JohanssonSundsvalls OK1:13:51+30:3516:11
6Hanna KjellinForsa OK1:15:52+32:3616:38

H18

4 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav FrænellSundsvalls OK38:027:43
2Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna44:08+6:068:58
3Truls LindholmSundsvalls OK44:18+6:169:00
Björn JohanssonSundsvalls OKej start

D16

3 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EngbergHärnösands OK43:1611:02
2Amelie JosefssonSkogslöparna45:09+1:5311:31
3Alice PalmgrenSundsvalls OK48:23+5:0712:20
4Emelie WibergSkogslöparna50:27+7:1112:52

H14

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Seth BorglundHärnösands OK19:568:18
2Tore PalmgrenSundsvalls OK23:39+3:439:51
3Nils EngbergHärnösands OK26:47+6:5111:09
4Viggo ÖstlundKovlands IF30:42+10:4612:47
Eskil EngbergHärnösands OKej godkänd

D45

3 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena LindströmSundsvalls OK35:439:06
2Anna-Karin ÖstlundKovlands IF45:20+9:3711:33
Marita SöderlindÖrnsköldsviks OKej godkänd
Catrin JohanssonSundsvalls OKej godkänd

H45

4 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LindströmSundsvalls OK36:277:24
2Jan NordinSundsvalls OK39:34+3:078:02
3Tor MarntellSundsvalls OK45:04+8:379:09
4Rolf JohanssonSundsvalls OK45:36+9:099:16
5Per-Johan JosefssonSkogslöparna46:09+9:429:22
6Peter HanssonSundsvalls OK49:18+12:5110:01
7Peter SjöbomNjurunda OK55:39+19:1211:18

H60

4 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif AnderssonNjurunda OK40:058:47
2Leif SundlingNjurunda OK44:33+4:289:46
3Nils-Göran OlssonNjurunda OK46:29+6:2410:11 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lars SjölanderOK Nipan46:46+6:4110:15
5Per SundinSkogslöparna46:49+6:4410:16
6Ove JanssonSundsvalls OK58:10+18:0512:45
7Stefan GullbackIF Strategen59:47+19:4213:06
Ulf CarnbyTäby OKej godkänd

H70

3 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Winn BjörklundSundsvalls OK47:1112:02
2Sten ErikssonOK Branten57:34+10:2314:41
3Harri NäätänenKovlands IF1:00:02+12:5115:18
4Erik KardellNjurunda OK1:05:14+18:0316:38

Öppen motion 1

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne SellstedtSelånger SOK35:3314:48
2Alfred DahlinKovlands IF37:01+1:2815:25
3Ebba LindholmSundsvalls OK37:28+1:5515:36
4Ola TuvessonSundsvalls OK40:10+4:3716:44

Öppen motion 2

3 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia LindholmSundsvalls OK31:378:03
2Marie GustafssonSundsvalls OK42:03+10:2610:43
3Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK1:05:27+33:5016:41

Öppen motion 3

4 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jan-Ivar FlodinLugnviks IFej godkänd

Öppen motion 4

4 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger PalmgrenSundsvalls OK41:428:28
2Ida SellstedtSelånger SOK48:56+7:149:56
Per NordanlindSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 5

6 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LoréSundsvalls OK45:276:51
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser