Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för SkidO, DM, medel, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, medel, Medelpad
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 28 februari 2016

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joel SjölanderH21 (5)42:17+1:026:23

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Hanna KjellinD20 (6)1:15:52+32:3616:38

Härnösands OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Seth BorglundH14 (5)19:568:18
1Tilde EngbergD16 (4)43:1611:02
3Nils EngbergH14 (5)26:47+6:5111:09
3Torbjörn EngbergH21 (5)43:31+2:166:34
4Erik BorglundH21 (5)52:48+11:337:58
Eskil EngbergH14 (5)ej godkänd

IF Strategen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stefan GullbackH60 (8)59:47+19:4213:06

Kovlands IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Madeleine DahlinD21 (3)38:517:53
2Alfred DahlinÖppen motion 1 (4)37:01+1:2815:25
2Anna-Karin ÖstlundD45 (4)45:20+9:3711:33
3Harri NäätänenH70 (4)1:00:02+12:5115:18
4Viggo ÖstlundH14 (5)30:42+10:4612:47

Lugnviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jan-Ivar FlodinÖppen motion 3 (1)ej godkänd

Njurunda OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Leif AnderssonH60 (8)40:058:47
2Leif SundlingH60 (8)44:33+4:289:46
3Nils-Göran OlssonH60 (8)46:29+6:2410:11Ladda ner rutt i gpx-format
4Erik KardellH70 (4)1:05:14+18:0316:38
7Peter SjöbomH45 (7)55:39+19:1211:18

OK Branten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sten ErikssonH70 (4)57:34+10:2314:41

OK Nipan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars SjölanderH60 (8)46:46+6:4110:15

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hugo ErikssonH18 (3)44:08+6:068:58

Selånger SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Yvonne SellstedtÖppen motion 1 (4)35:3314:48
2Ida SellstedtÖppen motion 4 (3)48:56+7:149:56
Sten Åke VedinÖppen motion 5 (2)ej godkänd

Skogslöparna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Amelie JosefssonD16 (4)45:09+1:5311:31
4Emma WibergD20 (6)1:04:02+20:4614:02
4Emelie WibergD16 (4)50:27+7:1112:52
5Per SundinH60 (8)46:49+6:4410:16
5Per-Johan JosefssonH45 (7)46:09+9:429:22
Christina JosefssonD21 (3)ej godkänd

Sundsvalls OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna HugossonD20 (6)43:169:29
1Winn BjörklundH70 (4)47:1112:02
1Anna-Lena LindströmD45 (4)35:439:06
1Roger PalmgrenÖppen motion 4 (3)41:428:28
1Gustav FrænellH18 (3)38:027:43
1Rune LindströmH45 (7)36:277:24
1Pia LindholmÖppen motion 2 (3)31:378:03
1Peter LoréÖppen motion 5 (2)45:276:51
2Johanna SjölundD20 (6)43:32+0:169:32
2Charlotta PalmgrenD21 (3)41:14+2:238:22
2Tore PalmgrenH14 (5)23:39+3:439:51
2Marie GustafssonÖppen motion 2 (3)42:03+10:2610:43
2Jan NordinH45 (7)39:34+3:078:02
3Ebba LindholmÖppen motion 1 (4)37:28+1:5515:36
3Stina NordinD20 (6)53:25+10:0911:42
3Truls LindholmH18 (3)44:18+6:169:00
3Tor MarntellH45 (7)45:04+8:379:09
3Alice PalmgrenD16 (4)48:23+5:0712:20
4Ola TuvessonÖppen motion 1 (4)40:10+4:3716:44
4Rolf JohanssonH45 (7)45:36+9:099:16
5Caroline JohanssonD20 (6)1:13:51+30:3516:11
5Johan NordinH21 (5)1:15:53+34:3811:27
6Ove JanssonH60 (8)58:10+18:0512:45
6Peter HanssonH45 (7)49:18+12:5110:01
Catrin JohanssonD45 (4)ej godkänd
Per NordanlindÖppen motion 4 (3)ej godkänd
Björn JohanssonH18 (3)ej start

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ulf CarnbyH60 (8)ej godkänd

Örnsköldsviks OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alexander HörnquistH21 (5)41:156:13
3Beatrice SöderlindÖppen motion 2 (3)1:05:27+33:5016:41
Marita SöderlindD45 (4)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser