Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt 7:an Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7:an Etapp 2
Arrangörsorganisation: Rydboholms SK
Datum: torsdag 3 december 2015

Bana 1 H

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas HolmqvistHestra IF54:40
2Erik ClassonOK Orinto54:54+0:14
3Christian ArnessonUlricehamns OK55:32+0:52
4Anton NilssonOK Tranan1:00:46+6:06
5Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:00:53+6:13
6Benjamin EdlundHestra IF1:06:24+11:44
7Linus LandergrenHestra IF1:06:58+12:18
8Jesper NilssonUlricehamns OK1:08:01+13:21
9Magnus HomannOK Orinto1:13:10+18:30
10Mats KindlundOK Tranan1:14:55+20:15
11Hugo StrömUlricehamns OK1:15:06+20:26
12Erik ForsHestra IF1:31:58+37:18
Edvin CarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Peter NilssonOK Trananej godkänd
Victor HelgessonHestra IFej start
Daniel HjortvallHestra IFej start

Bana 1 D

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda HallbergBredareds IF1:15:00

Bana 2 H

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo SetthagenOK Tranan45:22
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK46:28+1:06
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK48:31+3:09
4Gustav OhlinOK Tranan48:53+3:31
5Fredrik PlumppuBredareds IF50:53+5:31
6Martin SvenssonMarkbygdens OK51:49+6:27
7Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK53:57+8:35
7Bo HerderssonMarkbygdens OK53:57+8:35
9Johan LindeblomIK Omega54:08+8:46
10Simon OlaussonOK Tranan55:10+9:48
11Olle BergstedtMarkbygdens OK55:34+10:12
12Hugo HåkanssonIK Ymer1:02:16+16:54
13Lars HelgessonHestra IF1:10:27+25:05
14Torbjörn WikströmOK Orinto1:14:50+29:28
15Magnus LennartssonRydboholms SK1:17:43+32:21
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej godkänd
Petter BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Stig GustafssonIK Ymerej godkänd
Kent JogelandIK Ymerej godkänd
Torgny PetterssonMarkbygdens OKej godkänd
Claes SetthagenOK Trananej godkänd
Gustav ÖstenssonOK Trananej godkänd

Bana 2 D

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marina AxelssonMarkbygdens OK54:23
2Elsa LindeblomHestra IF1:04:03+9:40
3Ida HelgessonHestra IF1:10:25+16:02
Maja KindlundOK Trananej start
Ebba WidmanIK Ymerej start

Bana 3 H

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin WidmanIK Ymer38:27
2Karl-Johan OhlinOK Tranan40:19+1:52
3Per-Anders EnengeBredareds IF42:23+3:56
4Martin KarlssonRydboholms SK42:51+4:24
5Peter GabrielssonOK Orinto44:54+6:27
6Kurt EkbergOK Orinto53:22+14:55

Bana 3 D

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leena KuusipohjaKristiansand OK36:49
2Lisa LjungIK Ymer45:20+8:31
Jenny JohanssonIK Ymerej godkänd
Ulrika LjungIK Ymerej godkänd
Linda LarssonRydboholms SKej start

Bana 4 H

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik EksbergRydboholms SK27:27
2Assar MöllIK Ymer31:50+4:23
3Stellan HelgessonMarkbygdens OK32:34+5:07
4Emil GabrielssonOK Orinto46:07+18:40

Bana 4 D

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK17:26
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK17:26
3Hannah LandergrenHestra IF34:40+17:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser